Satira: Vláda se chystá dramaticky omezovat regulace
Sdílet článek:

Vláda si uvědomila, že to s regulacemi přepískla. Připravuje proto nové ministerstvo, které má regulace rušit. Bude mít pouhé tři zaměstnance a jeden stůl se čtyřmi tlačítky.

V nejnovějším tiskovém prohlášení uvedla vláda, že ministři chtěli něco najít na internetu. A byli v šoku z toho, jak na každé stránce musí pořád na něco klikat, aniž by měli nejmenší tušení, k čemu to je a jak tomu rozumět. Na každé stránce, furt dokola. A stejně jim prý chodí reklamy na to, o čem se bavili u kafe.

Pak se jeden ministr zeptal, jestli to vůbec k něčemu je a jak se to kontroluje. A bylo hrobové ticho. Někdo potichu řekl, že vláda jenom vyhazuje peníze poddaných, eh, pardon, občanů. Takže dost, uvádí zpráva a dále se v ní píše:

Pouze tři zaměstnanci

Zavádíme ministerstvo na rušení regulací. Bude se jmenovat Terminátor – den zúčtování. Vy si řeknete bacha, oni zase dělají nové ministerstvo, ale tohle je ministerstvo příštího tisíciletí. Bude mít pouze tři zaměstance. Vybereme je tak, že zajdeme do nějaké fabriky nebo obchodu a náhodně ukážeme na tři lidi, kteří tam pracují.

Ministerstvo bude každý den bude posuzovat náměty občanů na zrušení regulací. Rozhodovat se bude stejně jako v soutěži X-faktor.

Pouze čtyři tlačítka

Každý bude mít před sebou čtyři tlačítka. Na zvážení každé žádosti budou mít jednu minutu a volí ze čtyř možností: ZRUŠIT-NECHAT-NEVÍM-STROMEK. Jakmile se rozhodnou, bouchnou do jednoho tlačítka na stole a je to. Rozhoduje se prostou většinou.

Tlačítko ZRUŠIT znamená, že se daná regulace ruší a příslušný úřad má jeden měsíc na to, aby ji hodil do stoupy. Tlačítko NECHAT je jasné a tlačítko NEVÍM použijí v případě, že si nejsou jistí, jestli třeba daná regulace nemůže k něčemu být.

Poslední tlačítko STROMEK slouží k označení regulací, jejichž stupidita spadá do kategorie dechberoucí. Je-li něco označeno tlačítkem STROMEK, musí to být zrušeno do jednoho týdne a ministr, který danou regulaci prosadil, se odebere do národního parku České Švýcarsko, kde bude jeden měsíc sázet od rána do večera stromky.

Dechberoucí stupidita

Co je třeba v kategorii dechberoucí? To s těmi alergeny. Že musí být všude uvedeno, jaké alergeny to či ono obsahuje. Vyřeší se to tak, že je u všeho uvedeno magické slovo „může obsahovat”. Asi tam nic není, ale může, spolehnout se na to nedá a všichni jsou z obliga. Nic to neřeší, vykáže se činnost, potisknou se tuny papíru a je tu další důvod buzerovat lidi. Prostě nekonečná rozkoš!

Tak, takhle to chceme řešit. Od nového ministerstva si mimo jiného slibujeme i rychlé zalesnění národního parku České Švýcarsko po nedávných požárech, uzavírá tiskové prohlášení vlády.

A najednou…

„Tak tohle se mi, pane doktore, zdálo.”

„Tak příteli, toho je teď hodně. Odborný název je maniobyrokratická deprese. A tenhle sen je celkem běžný. My odborníci ho řadíme do kategorie vlhkých, ale bohužel ten příjemný pocit z něj trvá velmi krátce.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*