Veselý internet 12.
Sdílet článek:

Jednou se Rus, Američan a Žid ostře pohádali o geopolitických otázkách.
Náhle se jim zjevil anděl a řekl:
– Bůh vám posílá své požehnání. Vyslovte jedno přání pro celý svět a Všemohoucí přání splní.
Američan:
– Ať už nikdy neexistuje komunismus!
Rus:
– Ať už nikdy neexistuje fašismus!
Žid:
– Opravdu dokážete obě přání splnit?
Bůh:
– Rozhodně! Já jsem Bůh!
Žid:
– Pak si dám šálek kávy, prosím.

Teta volá synovci do New Yorku:
– Moše, okamžitě přileť, tvůj strýc se odebral za svými předky.
– Je mi to moc líto, tetičko, ale nemůžu přijet na pohřeb. Kup mu, prosím, pěkný oblek a účet nech poslat na mne.
– Dobře.
Ostatní příbuzní se sjeli z celého světa, pohřeb byl velkolepý. O týden později dostal synovec účet na 500 dolarů. O týden později další, zase 500. O týden později další pětistovka…
Moše zavolá tetě:
– Teti, co se děje? Každý týden mi chodí účet na 500 dolarů.
– No, přišlo mi zbytečné, kupovat strýci nový oblek, tak jsem ho půjčila z půjčovny…

Poslanec a muž, který se rád fotí se seniory, Andrej Babiš byl v kauze Čapí hnízdo po letech obžalován, a bude se tedy moc očistit u soudu. Jelikož zřejmě v očistu před soudem příliš nedoufá, rozhodl se, že před soud nechce, a proto najel na svou oblíbenou obranu – je to kampaň.

Andrej Babiš je v kampaních proti němu ostříleným harcovníkem a ani tentokrát nezaváhal. „Já jsem do politiky nechtěl, ale oni mě donutili. Chtěl jsem narovnat prostředí a pomoci důchodcům a tak různě. To se jim samozřejmě nelíbí, protože oni důchodcům pomáhat nechtějí. Chtějí krást a hrabat si pro sebe. To mám za to, že jsem se postavil tomu zkorumpovanému a hrabivému molochu. To je jedna kampaň vedle druhé s úmyslem mě diskreditovat. Já jsem je ale prokoukl. Občané je rovněž prokoukli. Kauza Čapí hnízdo je výsměch demokracii. Oni se rozhodli, že mě zničí. Teď mě budou tahat po soudech ve vykonstruovaném procesu. Mě. Chápete? Mě, mírotvorce s holubičí povahou a se srdíčkem na dlani. Vždyť já chtěl jenom pomáhat a šířit dobro,“ rozbrečel se Andrej Babiš na tiskové konferenci, načež si dal chvíli pauzu.

„Já ale budu bojovat. Já se nevzdám. My to spolu všichni zvládneme a bude zase líp. Proti nespravedlnosti budu bojovat. Rozhodl jsem se, že dokud nebude nesmyslné obvinění zrušeno, budu držet protestní zácpu. Dokud nebude obvinění smeteno pod stůl, tak se nikdy nevykadím. Nikdy, nech si to všici zapamatuju,“ rázněbouchl Babiš do řečnického pultíku.

„Jen jim to nandej, Andreji. Jen jim to řekni. My tě nedáme. Jsi náš. Milujeme tě,“ vřískala přítomná poslankyně Alena Schillerová, která si vysvlékla triko i podprsenku, aby odhalila ňadra, na kterých se táhnul od kolen až pod ramena nápis „FreeBabiš“.
„Kalousek, Fiala, Topolánek, Bakala, Bolek Polívka, ta paní naproti z drogérie, Putin… začal Andrej Babiš vyjmenovávat všechny ty, kteří za vykonstruovanou kauzou stojí.

Když Andrej Babiš po hodině a půl vyjmenovávání osob a institucí vyčerpáním omdlel, byla tisková konference ukončena.
Jak dlouho hodlá Andrej Babiš držet protestní zácpu a zda to dokáže vůbec nějak ovlivnit, se odborníci na zažívání přou.

„Stolici nelze zadržovat dobrovolně dlouhodobě. Tělo si cestu v tomto případě vždycky nějak najde. Na druhou stranu silná vůle a lidská mysl dokáží překvapit,“ myslí si Rostislav Sládek z Českého institutu vyprazdňování.

Podle něho Babišovi v jeho boji pomůže i skutečnost, že měl neprůchodná střeva. „To mohl být zdařilý trénink, kdy si Babiš dodal odvahy a zjistil, že se to dá,“ myslí si.

Kdy a jestli vůbec si Andrej Babiš zajde na velkou, tak ukáže až čas.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Na ukrajinsky traktor zaútočil ruský tank. Ukrajinský traktor palbu opětoval a po zničení tanku odletěl do vnitrozemí dotankovat a doplnit munici.
  • Putin se chce zúčastnit jednání G20 na konci roku v Indonésii. Takže otázka zní – odstřelovač, černá mamba v košíku s datlemi nebo otrávené nasi goreng?
  • Po německém premiérovi i slovinský premiér vzkázal Rusku, že s platbou za plyn v rublech se můžou jít leda vyfotit. No tak dobře, asi úplně takhle to neřekl…
  • Co mě teda ale fakt neleze do hlavy, jak si ty ruský elity libujou v životě někde v tom dekadentním Londýně nebo Curychu nebo u jezera Como, když třeba v Novorossijsku musí být tak krásně!
  • Ruský soud zakázal Facebook a Instagram coby extremistické sociální sítě. No jestli tam zahlídli Schillerovou s pávem…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*