Jak se pozná pravice, ví jedině rádio Jerevan (satira)




Sdílet článek:

SYRZDARMA

Rozdíly mezi pravicí a levicí se postupně stírají, neboť převládá pocit, že umělé inteligenci se podařilo stvořit nový živočišný druh s tajuplným názvem Osel Otresse. Přesto ještě nějaké rozdíly zůstávají.

Rádio Jerevan už je zvyklé, že bez jeho rad svět tápe.

Známý domácí politolog posílá anonymně prosbu:

„Milé rádio,

sedm let jsem poctivě studoval politologii a související obory. Přesto si v dnešní době vůbec nejsem jistý, jak mám poznat, že je nějaká strana pravicová?”

Rádio Jerevan:

„Milý politologu! Sedm let, není to málo? Vždyť víte, že zdroje jsou.”

„No, ale je to takhle: Když někdo rozdává všechno všem, jako by budoucnost neexistovala, je to strana levicová. Pravicová strana je ta, která vyzývá občany, kteří dosud žádné dávky nečerpali, neboť jim to bylo žinantní, aby se rozhodně nestyděli a šli se na úřad o ty dávky přihlásit.”

„Druhým poznávacím znakem autentické pravice je hrdé spojení se stranou, která dokázala do jediného slova ve svém názvu zašifrovat poselství občanům, že koho chytí, toho oloupí o vše a bude rád, když si zachrání holý život.”

„A jako bonus ti naši odborníci ještě odhalí, že strana, která je napravo od strany, která vyzývá občany, aby čerpali dávky, je již strana extrémní nebo extremistická.”

Investiční banka z londýnské City se ptá:

„Dear radio,

jaká je největší akvizice na mediálním trhu, která se u vás v tom Bohemialandu chystá. Jestli je dost big, my do toho jít chtít a financovat.”

Rádio Jerevan:

„Dear finančníci, máte opravdu kliku nebo jak vy tam u vás říkáte luck. Právě se chystá obrovské spojení všech médií na celém trhu. Perou se o ně dva velcí zájemci. Na jedné straně je to ukrajinské ministerstvo války, které soupeří s konglomerátem s krycím názvem PfiMod. Nevíme, kdo za ním stojí, ale podařilo se nám zjistit, že za poslední dva roky vydělal konglomerát neskutečné peníze. Hodně jim pomohla právě kampaň v médiích, kterou média dělala dobrovolně, aby pomohla dětem vyhnout se výuce ve školách. Antimonopolní úřad by fúzi neměl bránit, neboť dospěl k závěru, že stejně všichni říkají to samé.”

Výbor Nobelovy ceny píše:

„Milé rádio,

kdo by měl letos dostat Nobelovu cenu za inkluzi?”

Rádio Jerevan:

„Milý výbore, doporučujeme udělit cenu za inkluzi letecké společnosti SlepService, neboť v rámci svého do detailu promyšleného inkluzivního programu posadila za knipl do kokpitu prvního slepého pilota. Cestující se údajně nemusí ničeho bát, neboť pilota bude doprovázet slepecký pes se speciálním leteckým výcvikem a cedulkou na hrudi s nápisem ‘hrdě a dobrovolně financovali zoufalí občané evropské unie’. Na náš dotaz, jestli může druhý pilot eventuelně zaskočit, odpověděla mluvčí společnosti SlepService znakovou řečí, že dotaz neslyšela, neboť je hluchá.”

Krátká lekce z historie pro kontrolory, čtenář nechť laskavě přeskočí:

V osmdesátých letech minulého století přišel na svět takzvaný cyklostyl. Byla to modrá blána, na kterou se na obyčejném psacím stroji napsal nějaký text. Blána se poté vložila do jednoduché ruční rotačky, za pomoci které bylo možné text napsaný na modré bláně rychle zkopírovat na další papír. Kvalita kopie sice postupně klesala, ale bylo to výrazně produktivnější než tři papíry v psacím stroji s kopírákem.

Vládnoucí režim měl z cyklostylu takovou hrůzu, že přístup k modré bláně hlídal jako největší vojenská tajemství.

Upozornění pro kontrolory: Jedná se o takzvanou hyberbolu, která má naznačit, že stát hlídal modrou blánu opravdu dobře, byť fakticky samozřejmě ne stejně jako vojenská tajemství. Hyperbola může spadat do definice dezinformace v případě volnější interpretace nové směrnice EU. Konec upozornění.

Vědci si dlouho lámali hlavu, proč cyklostyl tak dobře hlídali, když jediné, co se s tím dalo dělat, bylo zkopírovat nějaký text. Nešlo s tím střílet, někomu ublížit, něco tím zničit, nic, vůbec nic. Pouze o něco rychleji rozmnožit nějaký text.

Až teprve v nedávné době se vědcům podařilo učinit zásadní průlom v jejich bádání. Přišli na to, že tehdejší demokraté strážili modrou blánu, protože se obávali, že by na ní lidé mohli rozmnožit text, že se jim něco nelíbí. Tak takhle to bylo, věděli jste to? Více o cyklostylu zde.

Děkujeme za každý příspěvek na vtipnou kaši, no vtipnou… Odkaz níže, díky.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*