Jak se baví internet: Paní Pekarová to těm proruským dezolátům natřela
Sdílet článek:

Moše, proč pláčeš? – ptá se kolemjdoucí malého chlapce.
Maminka mi dala rubl a já ho ztratil.
Tady máš rubl, ale už neplač.

Proč zase pláčeš?
Kdybych neztratil rubl od maminky, měl bych teď dva!

Volodymyr přijel do Čech pozdravit své občany, ale oni mezitím odjeli na prázdniny domů.
Smutný příběh.

 

“Právník projíždí městem, když v tom ho zastaví policista. „Dobrý den, pane řidiči. Vy jste si nevšiml té stopky na křižovatce?“ ptá se policista přísně. Právník si myslí, že nějakého blbého poldu přechytračí a tak povídá: „Všiml a co má být? Zpomalil jsem, rozhlédl se, a když jsem viděl, že nic nejede, tak jsem jel dál.“ Policista zabručí skrz vousy: „To je sice hezké, ale nezastavil jste na stopce. Vaše doklady a řidičský průkaz!“ „Nezastavil, ale ZPOMALIL a pokračoval v jízdě. Nic vám dávat nebudu. Když mi dokážete, jaký je rozdíl mezi zpomalením a zastavením, tak pokutu rád zaplatím!“ „Jak chcete. Vystupte si z vozu a rád vám to ukážu.“ řekne polda. Právník tedy vyleze z auta a v tu ránu policajt vytáhne obušek a začne ho mlátit přes záda hlava nehlava. „Tak co,“ směje se policista, „Chcete, abych zastavil nebo jen zpomalil a pokračoval?“”

Mimořádné zasedání uličního výboru bylo tentokrát svolané do jedné romantické restaurace v jižních Čechách. Hned po příchodu směřovaly oči všech přítomných na servírku Leonu, tedy přesněji řečeno na její černé tričko, na jehož zádech byl k vidění nápis “Russia is a terrorist state”.

Někteří sice měli s překladem tohoto textu do češtiny drobné problémy, ale kostymér Marek, který uměl brilantně anglicky, všem ostatním prozradil nejenom český význam zmíněného nápisu, ale i to, že přesně takové tričko věnovala nedávno Markéta Pekarová Adamová ukrajinskému prezidentovi Zelenskému při jeho návštěvě Česka.

„Je moc fajn, že to paní Pekarová těm proruským dezolátům u nás takhle natřela. Těm z toho musely praskat žilky,“ konstatoval spokojeně kostymér Marek.
„No kéž by takových bylo co nejvíc,“ odvětila domovní důvěrnice Marie. „Takovým lidem, jako je paní Markéta, klidně budu ze svého důchodu přispívat na jejich zasloužený plat. Tak, jako jsem to dosud činila ve prospěch spolku Milion chvilek pro demokracii.“
„Tak jen aby na svém postu vydržela co nejdéle,“ konstatoval prošedivělý senior Zdeněk, oděný v horkých letních dnech jen do zeleného nátělníku. „Ostatně soudím, že naši třídní nepřátelé razí heslo, že TOP 09 musí být zničena.“
„Já bych to tak horké neviděla,“ pronesla servírka Leona poté, co hostům přinesla objednané drinky. „Žádný vzdělaný a rozumný člověk si přece návrat lháře a dotačního podvodníka Babiše přát nemůže“.

„No ale proč jsi Leonko na dnešek vlastně svolala mimořádné zasedání našeho uličního výboru?“, zeptala se zvědavě Marie, která kvůli tomu málem prošvihla začátek nových akčních slev v Lidlu.
„Protože bych chtěla, abychom nějakým způsobem podpořili statečné úsilí Dominika Haška v jeho nesmiřitelném boji za zákaz ruských a běloruských sportovců na všech sportovních soutěžích. A zároveň se rázně vymezili vůči všem, kteří jeho úsilí zpochybňují,“ prozradila odhodlaně Leona. „Jak jsem se dočetla v mnoha našich médiích, pana Haška kvůli tomu přijmou v samotném Bruselu.“

„Tak slovo takto slavného tenisty musí mít jistě velkou váhu i tam“, konstatoval Marek.
„Ale on přece nebyl tenista, nýbrž hokejista. Copak si nevzpomínáš na slavné finále v Naganu?“, kroutila hlavou Leona. Neprozradila však, že ona sama také naganské finále neviděla celé: manžel Roman ho totiž šel sledovat do hospody na plátno a zapomněl jí říci, že hokej se na rozdíl od fotbalu nehraje na poločasy, ale na třetiny. A tak šla tehdy Leona po druhé třetině spát v domnění, že už je konec zápasu…
„To jsme tenkrát doma slavili snad ještě víc, než když se stal Kalousek ministrem financí,“ zavzpomínala na slavné naganské vítězství Marie. „Ale určitě se našli i takoví, co fandili Rusákům! A přesně takoví dnes nejlepšího hokejového brankáře české, a možná i světové historie, kritizují.“

Závěr jednání uličního výboru byl proto velmi rychlý. Sepsali prohlášení (Marie si tentokrát tužku s papírem nezapomněla), ve kterém konstatovali, že jak Markéta Pekarová Adamová, tak i Dominik Hašek zaslouží za své poslední počiny, které zajisté výrazně pomohou k rychlé porážce teroristického Ruska na Ukrajině, velký obdiv. Prohlášení rozeslali do všech demokratických médií v ČR (do „babišmédií“ pochopitelně nikoliv), a to by v tom byl čert, aby to tentokrát aspoň ve Forum24 neotiskli!

V České republice začíná přibývat potyček mezi Romy a Ukrajinci, po kterých zpravidla následují demonstrace nebo protestní pochody Romů. To, co na první pohled může vypadat jako několik ojedinělých případů, je však ve výsledku poměrně rozšířený problém. Ve skutečnosti se totiž ukázalo, že útoky Ukrajinců na Romy nejsou ani zdaleka ojedinělé. Naopak jsou časté, organizované a cílené.

„Ukrajinci jezdí do České republiky lovit naše Romy. Je to z části koníček a z části to dělají pro kořist. Romské maso a kly jsou na ukrajinském černém trhu velmi žádaný artikl. Nadrcené romské kly mají podle tamních pověr zvyšovat potenci a pokud si prášek z nadrcených romských klů rozházíte v noci kolem postele, měly by se vám zdát samé hezké sny,“ vysvětluje Kamil Horák, profesionální lovec a zároveň odborník na Romy, který situaci ohledně ukrajinského honu na české Romy dlouhodobě sleduje.

Podle Horáka bude honů na české Romy ze strany Ukrajinců přibývat. V červenci totiž začínají jít Romové do říje a ztrácejí svou přirozenou plachost a ostražitost. To je pro lovce ideální příležitost. Samotní čeští Romové však s honem nesouhlasí a konají řadu protestů. Bojí se vycházet z domu a jak to tak vypadá, jejich osud je politikům lhostejný.

„Je to nehorázné. Ukrajinci nás loví jako nějaká zvířata a to povětšinou bez řádného povolení. A proč? Pro trofeje a adrenalin z lovu. Bojíme se a nemáme nikde zastání. Manžela zrovna předevčírem, když se vracel z pastvy kolem posedu, postřelil jeden Ukrajinec do stehna. I když manžel přežil, přišel o své kly. Já už nemůžu. To tady není nikdo, kdo by nám pomohl?“ zoufá si paní Bílá, která kvůli lovné sezóně raději s dětmi nevychází z domu.

Ačkoliv se odborníci shodují, že lov Romů je veliký problém, není politická vůle toto nějak řešit. „Ukrajinci si prožívají těžké časy, takže by nebylo vhodné jim zakazovat lovit české Romy. Při lovu jsou šťastní a po té hrůze, kterou mnozí z nich zažili, si nějaké rozptýlení zaslouží,“ nechal se slyšet premiér Fiala. Jediný politik, který se aktivně zajímá o problematiku honů na Romy je Tomio Okamura.

„Už jsem ulovil tři samce a jednu březí samici,“ pochlubil se Tomio Okamura, který se do lovu Romů vložil osobně. Dokud vláda nezačne lov na Romy řešit, budou se pravidelně konat romské demonstrace. Podle odborníka Horáka jsou však romské demonstrace rizikové, neboť bude na jednom místě větší koncentrace Romů, což přiláká větší množství ukrajinských lovců.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Teda letět někam na výlet mám v plánu až v září, ale když vidím, jak se zase ti dementi přilepili na letišti v Hamburku a Dusseldorfu, tak se jdu porozlídnout po nějakých letenkách.
  • V debatě o podnicích, kde se neplatí kartou, už chybí jen návrh, aby se provozovatelům takové podniky zabavily.
  • Znám jeden podnik, kde by si toho Michelina fakt zasloužili. Bylo to před lety ve Vietnamu a udělali nám tam nějakýho hada na roštu, který chutnal jako opečená pneumatika.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*