Největší hrozba pro rádio Jerevan (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Není to nedostatek peněz nebo přehřáté antény, které se na rozpálené střeše roztékají jako sníh na jarním slunci, jenž se nemůže roztékat, protože už nikdy žádný nenapadá. Je to hrozba, která ve směrnici visící na stěnách v metrových rozestupech není překvapivě popsána.

Je to tak, rádio je ve smrtelném ohrožení. Ve směrnici chybí návod, jak se s takovou hrozbou vypořádat, a nápad jednoho z redaktorů, něco ve smyslu „hodíme na něj deku”, neprošel přes detektor nenávistných projevů.

Vystrašený žák Pepíček ze základní školy v Praze 3 píše kostrbatým rukopisem:

„Milé rádio,

jaké jsou největší hrůzy válečného konfliktu?”

Rádio Jerevan:

„Pepíčku, naše odpověď tě možná překvapí. Řekl by si, že to jsou mrví lidé, zničené osudy, rozpáraná břicha nebo rozvrácená země, ale to se hluboce mýlíš.”

„Jsou to rozbombardované septiky. Během války se dělostřelci občas netrefí a vyhodí do vzduchu nějakou tu jímku. No a z ní se do vzduchu uvolní velké množství skleníkových plynů, které ohrožují naši planetu.”

Rozzuřená ředitelka ze základní školy v Praze 3 volá:

„Milé rádio,

to jste se snad zbláznili, ne? Válka není žádná legrace, co to těm dětem říkáte? Když těm lidem rozpárají břicha, tak už je jim asi jedno, že se ze septiku uvolní nějaké plyny?”

Rádio Jerevan:

„Milá paní ředitelko, chápeme vaše rozhořčení. Ale tohle je jediná odpověď, která není dílem odborníků rádia Jerevan, ale kterou jsme převzali od odborníků až z Ameriky.”

„Takhle přesně to řekl tento měsíc americký klimatický ministr John Kerry, viz zde.”

Spolek fanoušků rádia Jerevan posílá milý dotaz:

„Milé rádio,

Co si myslíte, že je pro vás největší hrozba?”

Rádio Jerevan:

„Naši milí posluchači, děkujeme. Mysleli jsme, že cenzura, ale ne, je to John Kerry. Pokud bude dávat rozhovory častěji, můžeme to zabalit, tohle nevymyslí nikdo.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*