Kronika ukrajinské války (sepsáno l.p. 2122 neznámým kronikářem)
Sdílet článek:

Na počátku té tragédie stála špatná práce zpravodajských služeb. Ministr obrany potřeboval, poté co fotoportréty dvou nejtajnějších superšpionů Pipkina a Řitkina zdobily titulní stránky evropských novin od Salisbury po Vrbětice, nutně nějaký úspěch. Ta informace, kterou dne 23. února 2022 obdržel, se takovým úspěchem potenciálně jevila, i když ministr tušil, že Jeho Vysokoblahorodí příliš potěšeno nebude. Jejím obsahem totiž byla informace, že dceru Jeho Vysokoblahorodí šuká Zelenský.

„Pro každý případ, máme k dispozici tu luxusní gynekologickou kliniku v Soči“, snažil se zmírnit dopad informace ministr. „Nebudeme tomu ale říkat potrat, nýbrž speciální operace.“

Jeho Vysokoblahorodí se však uklidnit nedalo. Zbrunátnělo a v návalu vzteku okamžitě vyhlásilo Ukrajině válku. Až později se ukázalo, že se jednalo o úplně jiného Zelenského, nějakého tanečního mistra z Mnichova. Bylo však již příliš pozdě. Armády se daly do pohybu směr Ukrajina.

Speciální operace, jak se akci říkalo, vyvolala ve světě zděšení. Skoro jako kdyby vypukla válka. Bylo třeba vyhlásit sankce, ale s rozvahou. Tak byl vyhlášen zákaz transitu zboží přes Litvu do Kaliningradu, ale jen po silnici. Zakázat vozit tanky i vlakem, to už by přece jen bylo příliš. Německo navrhlo zakázat, v horizontu pěti až deseti let, dovoz plynu tím novým plynovodem.

„Sankce proti Rusku přijmeme,“ uvedla evropská vrchní komisařka, „ale nejdříve musíme vyřešit ty sankce na Poláky. Prozatím byl do Ruska zakázán vývoz velbloudího masa.“

Ukrajina volala o pomoc. Německá vláda se snažila utěšit ukrajinského presidenta, když mu sdělila, že do dvou dnů bude stejně po všem, takže případný vlak se zbraněmi by do Kyjeva ani nedojel. Americký president nabídl ukrajinskému letenku, dokonce v buissnes class, ale byl odmítnut. První, kdo začal pomáhat Ukrajině, bylo Polsko a dostalo se mu za to patřičného ocenění.

„Polsku je nutné zastavit platby z fondů EU, neboť nectí evropské hodnoty“, pochválila Poláky komisařka Jourová.

Válka do dvou dnů neskončila. Částečně k tomu přispěl sbor dobrovolných hasičů z Kyjeva, který trénoval na letišti a výsadek ruských speciálních sil omylem považoval za součást výcviku. Odhodlaní hasiči vodními děly přinutili výsadkáře k ústupu a tak nechtíc prodloužili válku. Bylo jasné, že už i bašty demokratického světa nemohou nečinně přihlížet. Německo dodalo vyřazené vojenské přilby, které se tak osvědčily wehrmachtu v bojích s jugoslávskými partyzány. Amerika dodala lehce použité povlečení, aby se ukrajinským obráncům v zákopech pohodlně spalo a francouzský president začal telefonovat do Moskvy. Pod tlakem kritiků se Německo odhodlalo dodat i vyřazená děla, ale byl zvolen kompromis, když do nich nebyly dodány náboje. Když však předsedkyně Evropské komise zajistila dodávku maskáčů pro těhotné snajperky, bylo Rusům jasné, že jde do tuhého.

Nečekané fiasko na letišti přimělo ruskou armádu nasadit svou nejmodernější výzbroj. Sofistikované ruské rakety byly nejen moderní, ale i tolerantní. Jejich tolerance byla + – 50 km. Tak se stalo, že první salva namísto muničního skladu trefila nádraží v sousedním okrese. I po vypálení druhé salvy zůstal muniční sklad ušetřen, k zemi šla však porodnice plná čerstvě narozených benderovců. To byl významný příspěvek k denacifikaci Ukrajiny. V Mariupolu byl vzat do zajetí elitní pluk Azov. Mluvčí ruské vlády ukazoval fotografie týpků z Azova potetovaných od hlavy k patě nacistickými symboly a dával je do kontrastu s příslušníky Wagnerovy skupiny, kteří byli potetovaní od hlavy k patě holubicemi míru.

Lidstvo bylo zmatené, co se to v Kremlu stalo. Naštěstí existují na světě experti, kteří to umí vysvětlit. Podle způsobu mluvy, chůze a posedu zjistili, že Putin má alzhajmra, parkinsona a hemeroidy. Přední česká diagnostička Džamila odhalila, že má taky rakovinu děložního čípku a nepřežije dva týdny. Špatnému zdravotnímu stavu Putina se škodolibě posmíval i president Biden. Oddělení pro odhalování dezinformací při britské tajné službě zjistilo, že Putin není vůbec Putin, ale svůj dvojník, který se chopil moci. Co je se skutečným Putinem se neví, možná je mrtvý a nejspíš je v tom nevinně.

Po dvou týdnech Putin(nebo jeho dvojník) pořád žil a bombardování neustávalo. Předseda frakce zelených v evropském parlamentu uklidňoval veřejnost, že ruské rakety zanechávají menší uhlíkovou stopu než holandské krávy. S těmi a Orbánem je třeba zatočit v prvé řadě. Evropa měla závažnější problémy, ale vypořádávala se s nimi. V Německu konečně zakázali rasistu Vinnetoua, přijali zákon díky kterému je možné si na úřadě měnit co půl roku pohlaví a odpovědné osoby si lámaly hlavu, jak co nejrychleji přebudovat veřejné záchodky, aby je mohlo využívat všech 71 pohlaví. Při takovém vytížení lze snadno přehlédnout hrozící energetickou krizi, ale odpovědní němečtí politici přesto zůstali bdělí a zavřeli poslední jaderné elektrárny, aby se snad něco nepokazilo.

Přesto, že dle zpráv ruských zdrojů byl již kompletně zničeny tři ukrajinské armády a podle ukrajinských zdrojů se na území Ukrajiny nacházeli již jen v panice prchající ruští vojáci, boje pokračovaly. Ruská armáda odstřelovala intenzivně sama sebe v obsazené elektrárně. Ruští oligarchové padali jako mouchy, nejčastěji z oken a ukrajinští oligarchové stáli připraveni k boji ve svých sídlech mezi Švýcarskem a Kajmanskými ostrovy.

„Jsme nejvíce trpící skupinou obyvatel Ukrajiny,“ postěžoval si mluvčí ukrajinských velkopodnikatelů. „Od začátku války každý z nás přišel v průměru o dvě miliardy dolarů. Takové ztráty nemá žádná jiná skupina ukrajinské populace.“

Zlom nastal po roce bojů. Ruské rakety zasáhly významnou a prosperující farmaceutickou továrnu. Její tržní hodnota byla jedna miliarda dolarů a zásahem byla zcela zničena. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, ale většinový podíl v této továrně zakoupil před pěti lety za 1000 dolarů syn amerického presidenta. To již bylo příliš. Americký president vystoupil s plamenným projevem k národu a světu. Je třeba pomoci lidu Ukrajiny! Je třeba chránit ukrajinskou demokracii!

Byly schváleny nové dodávky zbraní. Evropská unie dodala 2000 nejmodernějších tanků. Bohužel ofenziva elektrických tanků řady TIMMERMANS se zastavila kousek za Lvovem, když se vytrhly prodlužovačky ze zásuvek. To nové americké raketové systémy byla jiná káva.

„Trefili jste mi továrnu, já trefím Kreml,“ prohlásil americký president.

„Ale pane presidente, Rusové tvrdí, že když je zasáhneme, rozpoutají jadernou válku“, snažil se jej zviklat bezpečnostní poradce.

„Ale Jamesi, nenechte se vysmát. Takový magor se nemůže narodit ani v Rusku! A pak pamatujte na staré přísloví. Pes, který štěká, nekouše!“

A to byla také poslední slova posledního amerického presidenta.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*