Veselý internet 37.
Sdílet článek:

Cedule na bordelu kdesi v Haliči:
“Levnější to už je jen doma.”

Byl jednou jeden činžák. Nájemníkům se tam nežilo moc dobře. Vládla tam totiž tvrdou rukou domovnice, které nikdo neřekl jinak než Megera Protivná Andrlová (zkráceně MPA).
Za činžákem se rozkládala zahrádka, kde si nájemníci už před lety vlastníma rukama vytvořili záhonky a pěstovali tam brambory. Pak ale kdosi rozhodl, že si je nemohou sami sníst, vždy při sklizni totiž přišli nějací pánové, všechny brambory sebrali – a lidem z domu nezbylo nic jiného než si za draho koupit brambory v nedalekém obchodě. Ty ovšem zdražovaly stále více.
Jednoho dne už nájemníkům došla trpělivost a zašli za domovnicí Andrlovou. Rozhovor probíhal zhruba takto:
N: Hele, Andrlová, nám už se nelíbí, že se tu dřeme a stejně si ty brambory musíme draze kupovat! K čemu jsme si ty záhony teda dělali? My chceme ty naše brambory pro nás!

MPA: To by bylo hrozně sobecké a nekolegiální. Vždyť se podívejte na lidi z okolních domů, jak na vás koukají, když ty brambory okopáváte. Oni na ně mají taky chuť!
N: Tak si můžou vypěstovat svoje! Vždyť tam měli taky záhonky, je to jejich problém, že je zrušili.
MPA: Buďte s nimi solidární! Navíc nezapoměňte, že z těch vypěstovaných brambor dostáváme provize.
N: My nedostáváme nic! To všechno jde do vaší kapsy a vy ani nenecháte opravit okapy a místo toho si z těch peněz kupujete luxusní kabelky!
MPA: Na kabelky mi nesahejte! Vždyť musím důstojně reprezentovat tenhle dům! A zrovna vy, Kadeřábková, mě nemáte co kritizovat, žijete si nad poměry – koupila jste si nové boty, i když se vám ty staré ještě úplně nerozpadly. Tak mlčte!
N: A proč nám bráníte si levně koupit aspoň jablka? Soused Vasil jich má plnou zahradu a nabízí je za levno.
MPA: S ním nikdo z domu obchodovat nebude, protože toho já nesnáším! Tak si je kupte od jiného souseda, třeba od Helmuta, ten je taky prodává.
N: Ale Helmut je má mnohem dražší! Navíc se šušká, že je prý skoro ani nepěstuje, jen je kupuje od Vasila a pak je mnohem dráž prodává nám.
MPA: To je mi jedno. Koho z vás načapu, jak si je kupuje přímo od Vasila, ten ať si mě nepřeje!
N: A co jako máme dělat? Máme hlad, něco přeci musíme jíst!
MPA: Mám pro vás řešení. Prostě každý den vynechte jedno jídlo – a aby vám to tak nepřišlo, tak si dejte bandáž žaludku. Pak nebudete mít takový hlad.
N: To jako myslíte vážně?
MPA: Samozřejmě! Potom si od souseda Vasila už nebudete kupovat výpěstky a tím ho připravíme o zisky. Bandáží proti nepohodlným sousedům!
Jak asi tušíte, nájemníci se jednou naštvali tak, že domovnici Andrlovou prohodili oknem, přestali své vypěstované brambory dávat pryč a začali z nich živit sebe a svoje rodiny. Stejně tak začali kupovat jablka přímo od pěstitele za rozumné ceny. Dá se tedy říct, že příběh měl šťastný konec.
Závěrem bych chtěl zdůraznit, že podobnost tutoho příběhu s naší současnou situací, zejména s elektřinou a plynem, je čistě náhodná. A to nejen proto, že tady ten šťastný konec (zatím) nenastal.

 

Kvůli rostoucím cenám energií vláda Petra Fialy rozhodla o jejich zastropování. Ačkoliv to je krok, po kterém mnoho občanů volalo, začíná se ukazovat, že tohle nestačí. Lidé chtějí plošné zastropování cen stěžejních komodit, jako jsou cigarety, pivo, prostitutky anebo hrací automaty.

„To, že zastropují cenu elektřiny a tepla, to je jako hezký, ale k čemu mi bude v zimě doma teplo, když si tam nebudu moct dotáhnout kurvu? Se stávajícími cenami to vypadá na prohoněnou zimu,“ postěžoval si Marek Venclík z Brna, kterému zastropování cen energií nestačí.

„Jsem nezaměsntaný a před tím jsem pracoval jako skladník, než mě vyrazili kvůli chlastu. Mám právo na kurvu, retka i pivo za rozumnou cenu, kterou si můžu dovolit. Co pro moje právo dělá vláda? Úplný hovno. Cpe prachy Ukrajincům a na nás Čechy kašle. Zaprodanci a kolaboranti to jsou. Myslíte, že si z podpory v nezaměstnanosti můžu dovolit každý den dvě krabky máček, pět piv v hospodě a dvakrát týdně aspoň nějakou cikánku s kapavkou po slevě? Ani náhodou. Vláda místo aby zajistila potřeby svých občanů, cpe prachy na Ukrajinu. Prachy z našich daní. Tedy z mých ne, protože já daně neplatím, ale i tak mě to sere,“ dodal Marek Vaclík, který se s tím, že nemá peníze na prostitutky, obrátil na Člověka v tísni a spustil na portálu Donio dobročinnou sbírku, kde se pokouší získat finance alespoň na jednu prostitutku týdně. Pokud se naši čtenáři chtějí do sbírky pro pana Vaclíka zapojit, tak na stránkách Donio mohou hledat sbírku s názvem „Umožněte Márovi si zašukat“.

Nejsou to však jenom rostoucí ceny prostitutek, které uvrhají řadu domácností do existenční krize. Na vině jsou vedle vysokých cen cigaret a piva i vysoké ceny hracích automatů.

„Je to skrytá inflace. I když stojí jedna otočka na matech pořád stejně jako dřív, ve výsledku prohrávám v průměru o dva až tři tisíce víc než v minulém roce. Když jsem přišel do herny s pěti tisíci vloni, vydržel jsem hrát klidně i dvě hodiny. Teď to prohraju za hodinu. To je padesátiprocentní nárůst inflace. A tohle nám vláda tají,“ domnívá se Antonín Srb, který prodává noviny v trafice a přivydělává si jako gambler.

„Takhle to dál nejde. Jestliže jsem dřív na matech pravidelně prohrával peníze na nájem, teď prohrávám peníze nejen na nájem, ale i na jídlo. Já žádám vládu o zastropování cen hracích automatů. Jakmile bude zase nějaká další demonstrace, budu tam,“ nastínil pan Srb, jak hodlá zařídit zastropování cen hracích automatů.

Podle dostupného zjištění se však vláda ceny cigaret, piva, prostitutek a hracích automatů zastropovat nechystá. Lze tedy očekávat v blízké době další demonstrace.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Vůbec tomu Charlesovi to panování nezávidím. Podle mě celý den podepisujete nějaký papíry nebo za vama chodí otravný návštěvy, který ani nemůžete vyhodit, protože by to The Sun rozmáznul. A s chozením doma v teplákách nebo v trenkách je taky konec.
  • To tady budeme jezdit na kole nebo hulit??
  • Nevím, teda kde byli včera pánové Hřib a Čižínský, ale debata na Hospodářské komoře byla docela vydařená. Nicméně rozumím jejich nervozitě, protože podporu mezi pražskými podnikateli mají mizivou.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*