Veselý internet 34.
Sdílet článek:

V Polsku zastropovali ceny potravin
Na Slovensku ceny elektřiny
V Maďarsku ceny Phm
V ČR vláda zastropovala výšku teploty v obýváku

Kdesi a kdysi se na Moravě narodil bejček a měl divnou barvu. On byl ten chudáček bílo fialovej a tak se hospodář podivil jak se některá z jeho krav dostala do Švýcarska a spustila se tam s fialovou krávou Milkou, teda vlastně býkem Milkem. Sice by to mohla být teplá kráva a spustit se s krávou, ale to by se pak nenarodil na Moravě ten fialovej bejček.
Lidi se na něj chodili čumět a nevěřili vlastním vočím. Tak to svět neviděl, šuškali si a pozorovali zvláštní nálady fialovýho bejčka. Představte si, že rád seděl v pánově křesle, kradl mu dýmku a knihu a pak se naparoval přesně jako každý mladej bejček, než se z něj stane obyčejnej vůl. Zálibně se zhlížel v zrcadle, mohutně bafal z dýmky a plánoval si jak ovládne to stádo krav na pastvě až starej bejk zdechne, nebo ho naporcujou do salámu. Tak nám rostl a rostl a najednou se z něho stal fakt pořádnej bejk a dostal konečně to svoje stádo a hned si vybral obrkrávu za nevěstu.
Na krávu byla fakt fešanda. Vyvalený oči jak kdyby ji někdo škrtil a z hubu ji padaly takové krávoviny, že si bejk řekl, že tuhle krávu třeba zvládne a tak se dali do hromady. Fakt byla blbá, no jako skoro každá kráva. Tahle však byla navíc zlá na ostatní krávy a měla v sobě něco, co chtělo být vidět a chtěla aby ji každý uznával, obdivoval a říkal, že je ta nejchytřejší kráva kterou znají. Měla však dost rozumu aby obdivovala svýho bejka s dýmkou a hájila každou jeho bejkovinu. Tak se SPOLU dostali na nejvyšší místo v kravíně a blahem slintali.
Po čase se jim narodil další bejčí zázrak, protože měl na hlavě ježka. No fakt. On tam měl místo růžků ježka a na čele bílou lysinu ve tvaru T. Bohužel blbej byl po mamince krávě a nadutej sobec po tatínkovi bejkovi. Jeho hlavní radostí bylo popírat kde se narodil a v kterém kravíně žije, ale pořád si přivlastňoval cizí kravíny a vnucoval se jim jako jejich kamarád.
Tak jsem se naposledy rozhlédla po kravínu a jeho vládcích a říkala jsem si, kdy se konečně narodí pořádné býk s koulemi jako medicinbal a kráva co bude myslet na svoje telata. Ještě jsem se ohlédla a najednou jsem měla vizi. On už tady někde je, jen to nevím a určitě se připravuje vykydat ten hnůj z kravína.

Zatímco Skotsko zatočilo s menstruační chudobou s velkou parádou a od příštího týdne budou mít všechny skotské ženy nárok na vložky a tampony zdarma, Česká republika se v tomto ohledu chystá vydat jiným směrem. Menstruace plošně omezí na nutné minimum.

Toto polovičaté řešení se nezamlouvá opozici a například stínový ministr pro menstruaci Tomio Okamura zvedá výhružně ukazováček a tvrdí, že menstruační chudobu je třeba řešit celoplošně a úplně.

„Je to ostuda této vlády. Včera jsem se jen tak namátkou pohyboval v Praze kolem hlavního nádraží a narazil jsem během pár minut nezávisle na sobě na tři ženy, které před nádražím žebraly o tampóny nebo vložky. Samozřejmě, že jsem dotyčným vlastenkám nabídl své erární tampóny, které nosím s sebou v baťůžku pro všechny případy, ale to je jen kapka v moři. Vláda menstruační chudobu musí řešit celoplošně. Takhle ten islám nezastavíme,“ rozčiloval se Tomio Okamura na svém Facebooku. Omezení menstruace podle něho rozhodně stačit nebude.

Premiér Petr Fiala si však myslí něco jiného.

„Za současné ekonomické situace si nemůžeme dovolit takzvaně zatočit s menstruační chudobou v podobě rozdávání vložek a tampónů zdarma. Na to nemáme. My můžeme apelovat na ženy, aby méně menstruovaly. Zatím pouze formou apelu, a pokud by to nestačilo, budeme muset menstruace omezit legislativně. To je cesta, kterou se vydat můžeme. Jen k tomu potřebujeme součinnost všech žen. Sami to nezvládneme,“ obrátil se premiér Fiala na všechny české ženy, aby menstruovaly zodpovědně a co možná nejméně.

„Rozumím, že menstruace je nedílnou součástí každé plodné ženy, nicméně je potřeba si uvědomit, že náklady na menstruaci si každá žena musí nést sama. My v tomto ohledu potřebujeme solidaritu všech žen. Bohaté ženy si mohou menstruovat, jak se jim zlíbí, protože si mohou vložky a tampóny dovolit. Co ale ty chudé? Tam je samozřejmě potřeba právě té solidarity, aby i bohaté ženy menstruovaly méně. Všechny ženy musí táhnout za jeden provaz. Spolu tu menstruaci zvládneme,“ zvedl Petr Fiala vítězně pěst do vzduchu a za mohutného potlesku všech mužů v Poslanecké sněmovně si šel spokojeně sednout.

K tématu menstruační chudoby se kupodivu nevyjádřil Andrej Babiš, který se jinak vyjadřuje ke všemu. Podle odborníků pro něho není menstruační chudoba téma, protože voličky Andreje Babiše jsou dávno po přechodu, a proto nemenstruují.

Téma menstruační chudoby rezonuje nejen v příčetné společnosti, ale chopili se ho i genderoví aktivisté, kteří protestují před Poslaneckou sněmovnou a někteří s transparenty s nápisy typu: „Menstruace pro všechny“ nebo „Nejen ženy mají právo menstruovat“ vtrhli do Poslanecké sněmovny.

„Žijeme ve svobodném pokrokovém světě. Myšlenka, že menstruují ženy, je mylná. Dneska to není pravda. Úplně se zapomíná na transgender osoby a osoby jiného pohlaví. Jak ty k tomu přijdou, že se v souvislosti s menstruací hovoří jen o ženách?“ rozčiluje se Jana Novotný, které se identifikuje jako TO a spolu s ostatními aktivisty odmítá zpátečnické smýšlení o menstruaci.

Premiér Petr Fiala se k protestujícím aktivistům nepřímo vyjádřil, že se na tohle už může akorát vysrat a že lidem už definitivně jeblo.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Rada pro ty, kteří jsou ve vztazích ještě nezkušení: ženy rády vydávají příkazy v rychlém sledu za sebou a vyžadují jejich okamžité splnění. Ovšem to, že dostáváte nový úkol a k tomu předchozímu jste se ještě nedostali, protože nemáte zdaleka hotový ani ten první, vás neomlouvá!
  • Andrej Babiš vyzval Petra Fialu, ať odvolá ministra vnitra Rakušana. V opačném případě vyvolá hlasování o nedůvěře vládě a dokonce se kvůli tomu osobně dostaví do práce.
  • Německo neuzavře na konci roku své tři jaderné elektrárny, a to jsou zatím jen chladný rána. Až začne v noci mrznout, možná je napadne zprovoznit i ty už odstavené.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*