Bariéra se drolí
Sdílet článek:

JIŘÍ PONDĚLÍČEK

Tou bariérou myslím informační bariéru, kterou praktikují prakticky všechna celoplošná média, snad  jen s drobnými odchylkami. Nebylo možné si nepovšimnout zatajování mnohých událostí, falešných výkladů , zavádějící terminologie a klamavých titulků. Velké množství přemýšlivých lidí tak rychle ztrácelo důvěru ve sdělovací prostředky a to v první řadě v televizní zpravodajství.

Po vypuknutí ukrajinského konfliktu se vládnoucí neoliberální pravicová klika dokonce pokusila o tvrdší zavedení cenzury vypnutím nepohodlných, údajně proruských webů. Nebylo jim to, bohudíky, nic platné. Nezabralo ani vyhrožování generálního prokurátora trestáním za projevený názor a ani první politické procesy konané na základě vykonstruovaných obvinění nebo banálních prohřešků.

Právě naopak.

Došlo k rozvoji alternativních médiíí a ke zvýšení jejich sledování a naopak k poklesu sledovanosti televizních zpráv. Prudce poklesla obliba umělců, kteří halasně podporovali Fialovu vládu a poněkud podivně a protinárodně se projevujícího prezidenta. Řada skutečností, které dříve byly pokládány za dezinformace se začala potvrzovat nebo objasňovat.

Už dříve padly jako neudržitelné, médii uměle vytvářené, falešné ikony typu postižené žákyně Gréty, násilníka Floyda nebo dobrodruha Navalného. Pravda, jeho hvězda ještě naposledy zazářila díky jeho úmrtí o němž některé celebrity projevily znalost úžasných podrobností. Hned při první zprávě o jeho smrti v nápravném zařízení vydávali představitelé států prohlášení o jeho umučení. Vzácné jasnovidné schopnosti. Opravdu.

U toho samozřejmě nezůstalo.

Postupně se začaly objevovat solidně podložené pochybnosti o globálním oteplování a mnozí odmítali naletět na bajky o uhlíkové stopě. Ještě ani neodezněla covidová pandemie a prosákly informace o nestydatých kšeftech s vakcínami a jejich pochybných účincích.  A u nás? Jen ti nejdůvěřivější berou vážně povídačku o dvou zbojnících kteří vyhazují do povětří vrbětický muničák a to dvakrát za sebou v delším časovém intervalu.  Stejně nevěrohodně působí chatrné konstrukce o ricinu a novičoku.

V posledních měsících to graduje. Evropská unie odhazuje masku demokracie a humanity a ukazuje svou uzurpátorskou a vyděračskou podstatu. Ovšemže i nekompetentnost a hlupáctví svých představitelů. Údajné konspirační teorie o  o plánovaném ožebračení a zotročení obyvatelstva ve jménu tak zvané záchrany planety se potvrdily v publikacích Clause Schwaba a jeho souputníků. Na veřejnost pronikly stejně hrozivé plány prosazované Světovým ekonomickýcm fórem, reprezentujícím zájmy úzké skupiny nadnárodních finančních elit. Zdůvodňuje se to opět ekologickými argumenty, jejichž povrchnost a nevěrohodnost jen stěží zakrývá mocenskou a majetkovou motivaci.

Ani válečná propaganda už moc nezabírá. Velké množství zpráv našich médií z ukrajinského konfliktu se ukázalo jako nepodložených až nesmyslných, provalila se licoměrnost západních státníků ve věci dohod Minsk I. a Minsk II. Nepodařilo se utajit činnost problematických biologických laboratoří na Ukrajině a jejich napojení na rodinu amerického prezidenta. Nepodařilo se svést na Rusy sabotáž plynovodu v Baltském moři a jako pochybné se jeví mnohé další zprávy z ukrajinského bojiště. Už se i prozradilo že mohlo být dávno po válce a že v tom Anglie sehrála neblahou roli. A další a další. Důsledek je logický. Stále méně lidí bere zpravodajské pořady vážně a často je vůbec nebere na vědomí. Zoufalá politika současné vlády se pak jeví v plné nahotě své ubohosti a nesvéprávného vazalství.

Dnes už nelze utajit ani případy násilného chování migrantů a arogance  muslimských sekt. Nahromaděné problémy s migranty a agresivními mohamedány v západoevropských městech už jsou všeobecně známy a nelze se divit že čím dál více našich občanů odmítá nátlak EU na jejich přijímání a a s tím související lži ministrů dnešní vlády. Už sotva někdo soudný bude prosazovat multikulturalismus jako cosi obohacujícího. Padla nepodložená obvinění A. Babiše stejně jako dříve dehonestační drby o M. Zemanovi a J. Paroubkovi. Už je známo že chemtrails není žádná konspirační teorie ale série pokusů s ovlivňováním počasí. Jen občas špatně pochopená díky nedostatku informací.

A lovci dezinformací?

Je přirozené že utajování a zkreslování informací vede ke vznku fám a to někdy i dost divokých. Různí manipulátoři a elfíci je pak s chutí odhalují jako dezinformace a konspirační teorie, což docela dobře fungovalo jako součást propagandy. Chemtrails je toho zářným příkladem.

Jak se zdá, tak už to ale tolik nefunguje.

Když si to všechno shrneme tak je zřejmé že globalizátorům se jejich propagandistická koncepce hroutí a hráz zadržující zprávy a informace začíná mít povážlivé trhliny. Zajídá se to i poctivým žurnalistům, kteří si své profese váží a dál se mocenským zájmům nechtějí podřizovat. Je evidentní že se blíží podstatné změny a nadnárodní finanční elity se mají čeho obávat. Jsou stále mocní a stále mají vliv ale technologie jejich moci přestává fungovat a její upevňování se přestává dařit. Protesty sílí a volební preference globalistických stran slábnou. Zaslouženě.

Přejme si, aby změny, které přicházejí proběhly v klidu a legálními prostředky. V Maďarsku a na Slovensku se to už, jak se zdá, začíná dařit. Je načase, abychom se také připravili a šli k volbám. A volili jako občané a ne jako lokajové.

Jiří Pondělíček

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Hnusný manipulant, který míchá rozumné a logické požadavky s naprostými nesmysly typu chemtrails. Vytváří dojem, že když někdo nesouhlasí s uhlíkovým šílenstvím a nekontrolovanou migrací, musí zároveň fandit putinovi a věřit na chemtrails. Ne nemusíte si volit stranu, stačí si vybrat jednotlivá témata. Když nechcete migráčky, nemusíte chtít, aby Ukrajina prohrála. Když nechcete jezdit na elektriku, nemusíte zároveň věřit na chemtrails a nosit alobalovou čepičku (obojí asi tak podobně “vjedecké”). Nenechte se manipulovat, nevěřte těmto falešným prorokům, berou vám svobodnou volbu.

    • Ale tady autor přece neříká co si kdo má myslet. Jen, že se z konspiračních teorií stala více či méně dokumentovaná fakta. O chemtrails třeba v publikaci US air force z roku 1995, tam je to popsaný docela podrobně i s plány a hlavně motivací proč to vůbec dělat – ne o blaho lidí opravdu nešlo, nejde a nepůjde. Najděte si Owning the weather by 2025 a přečtete si věcnou oficiální analýzu.
      A podobné je to i se zbytkem. Vítězství ukrainy se sice může jevit jako hezká humanistická myšlenka, ale pokud ji někdo prosazuje, měl prosazovat též vítězství Srbska, Afghánistánu (tam se to povedlo), Lybie, Iráku, Jemenu, Mali a dalších zemí proti USA. Ale to ne, tady se zavírá za fandění Rusům, kteří se donedávna vyhýbali civilní infrastruktuře a minimalizovali i civilní ztráty. Irák i Lybie byly do týdne bez elektráren, bez nemocnic, bez silnic i železnic a konkrétně v Iráku se civilní oběti odhadují mezi 250 tisíci a milionem. Tedy fandit Ukraině, teď najednou, po podpoře agresí po celé planetě je divné, nepochopitelné. Přitom naše armáda pomáhala s masakry civilistů francouzům v Mali ještě v době vpádu Putina na Ukrainu – proč za to nikdo nešel sedět? To nebyly blbý kecy, to byly rozkazy a jejich plění, to byla spoluúčast na masové vraždě. Proč nešel nikdo sedět za nadšenou podporu likvidace jedné z nejrozvinutějších a pro život nejpříjemnějších afrických zemí? To se tam teď bez škol a nemocnic pod vládou IS mají jako líp? A tak dále a tak dále. Čili jeden nemusí fandit Putinovi, když nepovažuje vítězství Uk za možné, dobré, nebo cokoliv. Prostě se perou dva ze tří nejzkorumpovanějších a nejšílenějších evropských režimů – proč si tam mám hledat nějakého favorita???

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*