Glosa MM: Vláda dělá vše pro to, aby Rusko prohrálo
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Chorvatský prezident Zoran Milanovič v pondělí kritizoval Západ za dodávky těžkých tanků a dalších zbraní Ukrajině, neboť to podle něj jen prodlouží válku a je šílenstvím věřit tomu, že je možné Rusko porazit v konvenční válce.

Němečtí zbrojaři jasně signalizují, že jsou schopni uspokojit i ty nejnáročnější zakázky, pokud na ně vláda vyčlení příslušné prostředky.
Tolik zpráva s hrubou chybou: pokud na ně vláda vytáhne peníze z kapes občanů. Dá se též předpokládat, že němečtí zbrojaři rozhodně netouží po míru na Ukrajině či kdekoli jinde.

Nizozemský výrobce spotřební elektroniky a zdravotnického vybavení Philips oznámil, že se chystá v nadcházejících dvou letech zrušit dalších 6000 pracovních míst. Přitom už loni v říjnu tento podnik oznámil rozsáhlé propouštění, které se dotklo 4000 lidí.
Firma v pondělí zároveň oznámila, že za loňský rok vykázala ztrátu 1,6 miliardy eur.
Holandsko poskytne v roce 2023 pomoc Ukrajině v hodnotě 2,5 miliardy eur.

Kdy už vám konečně dojde, že se u nás vždy měří dvojím metrem?
Ministerstvo financí prošetří Babišova slova, aby si na něj lidé vsadili u sázkových kanceláří.
V roce 2017 kandidát Michal Horáček pronesl „Vyplatí se teď vsadit si na mě.“ A nic…

Ministryně obrany Černochová:
Vláda dělá vše pro to, aby Rusko prohrálo.
Dodávám:
Předpokládám, že rozhodně nemá sebenepatrnější intelektuální pochybnost, že by tomu tak nemuselo být.

Vadim Petrov:
Česká televize leze vládě a prezidentovi tak do zadku, že očekávám zvýšení poplatku.

Petr Pithart, bez komentáře:
„My jsme vstoupili na jeviště světových dějin. Prezidentské volby jsou světově významná událost, protože v mnoha zemích nastupuje populismus jako politický styl a ten vede k autoritářské společnosti, k vůdci. Leckde se podařilo nastupující populismus potlačit, ale ve střední Evropě je docela kritická situace, v Polsku a v Maďarsku to vypadá, že by to mohlo být navždy, oni změnili pravidla hry. Češi také byli nalomeni. Ale teď se stalo, že ten populismus jako styl byl poražen na lopatky, strašně dostal na frak. Celý svět bude zajímat, zda je to možné, ho porazit. Ano, je, Češi to dokázali. Vstoupili jsme do světových dějin. O to bude obrovský zájem, všechna světová média budou chtít rozumět tomu, jak se to stalo, že je to vůbec možné.“

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. A ono to Rusko ne a ne vyvěsit bílí prapor, co s tím budete U-SSA řiťolezci dělat? Aha budete rozdělovat Rusko, jak to plánuje Evropská Ubohost, jen dejte pozor aby Rusko opět nerozdělilo evropu.

  2. Petr Pithart se přiřadil k současným “ochráncům demokracie” tendujícím zde zavést jakousi “diktaturu demokracie”, a to pod heslem, kdo není s námi, je proti nám, a kdo je proti nám, tomu zakroutíme krkem, zatím tedy jen vytěsněním z veřejného prostoru (cenzura) či společenskou dehonestací (přidělením nějaké odpudivé nálepky). V oblibě jsou nálepky “populista”, “dezinformátor, “ruský šváb” (a nyní očekávám i “švába čínského”). Nutno konstatovat, že takový Andrej Babiš se paradoxně jevil a jeví jako větší demokrat než všichni tito demokratičtí diktátoři dohromady. Jsou to lidé, kteří sice s pocitem určité vlastní svatosti mají plná ústa demokratických hodnot, ve skutečnosti však demokracii ctí pramálo. V současné době jim především dělá problém respektovat svobodu projevu, do doby nástupu k moci měli problém respektovat výsledky demokratických voleb, které jim nebyly po vůli. Viz společenský hon na demokraticky zvoleného prezidenta Zemana (nelze nevzpomenout legendární křepčení Vystrčila na domnělé prezidentově mrtvole) či společenský hon na demokraticky instalovaného předsedu vlády Babiše, kdy se podařilo u části obyvatelstva vyvolat podmíněný reflex: Babiš = zloděj a lhář, aniž by kdy bylo objasněno, co vlastně ukradl, a lhář byl asi takový, jako všichni ostatní v profesi vrcholného politika.

  3. Nic Vam nebraní jit zazit tu pravou svobodu projevu,kdyz tady jste tak šíleně utlacován vsemi okolo.Tak by jste si ušetřil roky psaní o tom,jak jste omezovan na svobodnem světě,kde nemuzete psat,jak je jinde krasna svoboda ale kde jste nikdy nebyl.(ale spis mozna jste).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*