Glosa MM: Rada bezpečnosti a Ukrajina
Sdílet článek:
Mimořádné zasedání Rady bezpečnosti bylo svoláno na žádost Ukrajiny a šest členů rady ještě před jeho zahájením ve společném prohlášení odsoudilo čím dál častější útoky ruských jednotek na obytné oblasti a civilní infrastrukturu na Ukrajině.
Prohlášení podpořila Francie, Irsko, Norsko, Británie, Spojené státy a Albánie.
Tolik typická polovičatá zpráva z posledních týdnů a měsíců. Neříká totiž nic o tom, jak se ke zmíněnému prohlášení postavili další členové rady bezpečnosti mimo Ruska: Čína, Brazílie, Gabon, Ghana, Indie, Irsko, Keňa a Mexiko.

Představitelé Bílého domu ztrácejí jistotu, že se Ukrajině podaří získat zpět celé území, o něž přišla za čtyři měsíce války s Ruskem. Tento názor mezi americkými představiteli podle zpravodajské stanice CNN převládá, i když teď USA a spojenci Ukrajině dodávají modernější a výkonnější zbraně.
Dodávám to, co tvrdím už od počátku konfliktu: Rusové v toku času připojí de facto i de iure Donbas k Rusku (a s vysokou pravděpodobností též Oděsu), čímž pro ně válka skončí. Zda v ní budou chtít naši dnešní válečníci pokračovat v situaci ekonomického a sociálního rozvratu, bude záležet jen a jedině na občanech a jejich ochotě je podporovat. Až pak bude bohužel čas na zamyšlení, proč se západní Evropa včetně nás nechala tak snadno zatáhnout do americké proxy války s Ruskem.

.

Čtenář glos K. mi napsal:
Informujte pana Kleshta o základních informacích z logistiky viz níže. Jen doplním, že nejsou uvedeny lodě s ještě vyšší tonáží kategorií handymax, panamax, capesize s přepravní kapacitou i více než 80 000 tun, které by celkový počet lodí pro přepravu obilovin z Ukrajiny dále snížily. O propustnosti ukrajinské železniční sítě a navazujících evropských železnic o jiném rozchodu, nákladech na vypravení takového počtu vlaků, rentabilitu pozemní versus lodní dopravy atd. asi není třeba se více rozepisovat.
Export obilí z Ukrajiny 50 000 000 tun ročně
Kapacita vagónu 60 tun
Počet vlaků 20 000 ročně, 55 denně
Loď Handysize 30 000 – 35 000 tun
Počet lodí 1500 ročně, 4 denně

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*