Glosa MM: Ve špatných časech se žádá zdrženlivost a utahování opasků
Sdílet článek:
MIROSLAV MACEK
ceny elektřinyZdeněk Koudelka:
Ve špatných časech se žádá zdrženlivost a utahování opasků. Ovšem to nelze žádat, když vláda rozhazuje obrovské sumy peněz. Pokud by vláda byla šetrná, měla by právo žádat šetrnost po jiných. Fialova vláda takové právo nemá.
K tomu ironicky dodávám:
Ty školské odbory nemají rozum! Posílám jim proto lehce zapamatovatelné naučné dvojverší:
Školy chtějí další kačky?
Nebude pak na stíhačky!

Daniel Sterzik alias Vidlák:
„Pokud by zvýšené daně posloužily stavbě elektráren, silnic, továren, přehrad a dolů, tak si rád utáhnu opasek, protože za čas by se mi to bohatě vrátilo. Ale pokud mají zvýšené daně posloužit na zaplacení stíhaček a tanků, které navíc nakoupíme v cizině, tak je to ekonomická sebevražda. Jestli Petr Pavel zdůvodnil podpis konsolidačního balíčku nutností snížit státní dluh, tak jen ukázal, že nerozumí ani ekonomice ani politice.”

V Holandsku navzdory jasnému vítězství Wilderse nakonec spíše vznikne zcela nesourodý slepenec stran, jejichž jediným pojítkem bude nenávist k Wildersovi a devótní poslušnost k Bruselu. Takže k definitivnímu prozření to ještě chvíli potrvá…

Mezinárodní měnový fond v říjnu předpověděl, že ruská ekonomika za letošní rok vykáže díky vojenským výdajům a odolné spotřebě růst o 2,2 procenta. V příštím roce však měnový fond očekává zpomalení hospodářského růstu na 1,1 procenta.
Mezinárodní měnový fond dále předpovídá, že česká ekonomika letos klesne o 0,4%. V příštím roce však poroste o 1,2%.
Na Česko netřeba uvalovat sankce, vystačí si s voliči pětikoalice.

„Je extrémně důležité, aby Ukrajina zvítězila a Rusko nedosáhlo žádného ze svých vytyčených strategických cílů. Máme povinnost Ukrajinu podporovat, jak dlouho bude třeba, a budeme ji podporovat,“ prohlásil v Praze předseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer.
Vyplývá z toho, že až dojdou Ukrajinci, nastoupí na jejich místo naši udatní hoši? A další neodbytná otázka: Co když Ukrajinci Zelenského oběsí a budou se chtít dohodnout s Rusy? Napochoduje NATO na Ukrajinu?

Kolik těch důkazů, že na Ukrajině jde o proxy válku USA s Ruskem ještě chcete?
Politico:
Ukrajina to takhle dlouho nevydrží – američtí demokraté se bojí neochoty republikánů pomáhat Kyjevu.

Opsáno z facebooku:
Brzy nás čeká generace babiček, které neumějí upéct dort, ale mají tetování na zadku.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*