Ukrajina: Hlavním problémem nejsou zbraně, ale nedostatek rekrutů
Sdílet článek:

PZ

Soudě podle mapy ukrajinského zdroje Deep State postup Rusů do Očeretina pokračuje – Ruská federace již ovládá asi dvě třetiny vesnice na obou stranách železnice, píše se na ukrajinském webu Strana.

V sousedních osadách – Novobachmutovka a Novokalinovo je pokrok. Rusové postupovali také jižně od Očeretina – v Berdyči a Semjonovce.

A také, soudě podle mapy, Ruská federace postupuje ve vesnici Georgijevka, která je západně od Maryjinky.

Vedení 115. mechanizované pěší brigády je odpovědné za průlom obrany ukrajinských ozbrojených sil v Očeretinu, říká Deep State. Podle zdroje má brigáda značné ztráty.

„Vedení 115. mechanizované brigády je zodpovědné za kolaps obrany v celém sektoru, což umožňuje značné ztráty na mrtvých, zraněných a nezvěstných,” píše Deep State.

Zdroj také kritizuje jednotlivé mluvčí ukrajinských ozbrojených sil, kteří i přes vizuální přítomnost ruských vojáků ve vesnici nadále popírali průlom.

Připomeňme, že dřívější dobrovolníci uvedli, že k průlomu v Očeretinu došlo díky tomu, že jedna z brigád opustila své pozice bez boje.

Co znamená ruský průlom v Očeretinu?

Oficiálně se Ozbrojené síly Ukrajiny k situaci kolem tohoto klíčového bodu obrany ukrajinských sil severně od Avdijivky vyjadřují velmi střídmě. Ale podle ruských i ukrajinských zdrojů tam Rusové udělali hluboký průlom a většinu vesnice už obsadili. A navíc rozvíjejí ofenzívu proti blízkým vesnicím, čímž vytvářejí hrozbu pro týl a boky ukrajinských ozbrojených sil.

Neoficiální ukrajinské zdroje (dobrovolníci, vojenská veřejnost) přitom za hlavní důvod průlomu označují stažení z pozic bez rozkazu jedné z brigád. Nyní se naléhavě snaží zacelit mezeru, která se vytvořila pomocí rezerv. Ale i kdyby se to podařilo, neexistují žádné záruky, že se situace nebude opakovat na jiném sektoru fronty.

To je skutečná hrozba taktiky „tisíce malých řezů“, kterou Rusové používají – když se postupně protlačí podél celé frontové linie, krvácející ukrajinské síly a poté, když najdou slabé místo (kde zálohy nedorazily včas, resp. jednotka sama opustila pozici, neschopná odolat stresu z bitvy) tam zasadí hlavní úder. To se stalo na křídlech Avdijivka, což vedlo ke ztrátě města. Stalo se tak nedávno u Časov Jaru, když se Rusům podařilo rychle přiblížit k jeho okraji. A to se stalo nyní v Očeretinu.

Hlavním problémem ukrajinských ozbrojených sil v tomto případě, jak armáda sama přiznává, není ani tak nedostatek zbraní a střeliva (tento problém bude alespoň částečně vyřešen po odblokování americké pomoci), ale vyčerpání jednotek, ale nedostatek dostatečného počtu rekrutů, kteří by nahradili ztráty. A zatím není příliš jasné, zda se tento problém podaří vyřešit prostřednictvím nového zákona o zpřísnění mobilizace a jak rychle. A do té doby budou ukrajinské ozbrojené síly schopny udržet frontu pomocí svých stávajících záloh?

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Život, zdraví, majetek – to je žebříček hodnot při použití střelné zbraně v ČR (existují vyjímky) Ukrajina dělala sebevraženou zahraniční politiku. Přesto je Rusko agresor. A i tak by se mělo hledat řešení které zachrání maximální počet životů a to na obou stranách konfliktu. Je maminka zabitého Ukrajince smutnější než maminka zabitého Rusa? Sociopati u moci nebo profitující z válečného konfliktu jsou přímo odpovědní za smrt tisíců lidí. Kdo volí politiky neusilující o mír je spolupachatel. Chce to používat mozek a srdce a né ČT nebo Seznam.

  2. J.144 států OSN má jasno,kdo je agresor který okupuje cizí ûzemí které chce připojit k RF a vyzvalo ho,ať ukončí dobyvačnou válku stáhnutím svých vojsk a ukončením války.Jasno(záměrně) nemáte Vy a váš pan dobyvatel a pláčete nad důsledky války,jejíż je pan dobyvatel příčinou.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*