Rádio Jerevan v Hollywoodu (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Významný producent z Hollywoodu, na jehož opasku se houpou skalpy nejkrásnějších hereček, požádal odborníky rádia o posudek na nový scénář.

Rádiu Jerevan již možná připravují hvězdu na chodníku slávy.

Hollywodský producent Harvey Weinstein, kterého za chvíli propustí z vězení za sexuální harašení, posílá kurýrní službou objemný balík:

„Milé rádio,

až vylezu z basy, chtěl bych natočit nějaký kasovní trhák. Dostal jsem jeden vynikající scénář a zajímalo by mě, co vy na to. Zní zhruba takhle nějak:”

„Největší drogové kartely na světě se spojí a koupí si všechna média a všechny politiky. Potom nařídí všem lidem ve všech zemích, že musí zůstat zamčení doma. Lidé mohou opustit své domovy pouze tehdy, když si nechají dobrovolně píchnout drogu od kartelů a souhlasí s tím, že si ji budou píchat opakovaně. To je dobré, ne? Co si myslíte?”

Rádio Jerevan:

„Milý Harvey, v prvé řadě gratulace k obdivuhodnému seznamu poharašených hereček. A teď k tomu scénáři. Netočte to. Je to super, ale tomu by nikdo z diváků neuvěřil.”

Čtenář J.K. z Újezda posílá krátký dopis:

„Milé rádio,

jak se pozná dobrý matematik a dobrý klimatolog?”

Rádio Jerevan:

„Milý čtenáři, je to jednoduché. Dobrý matematik posoudí fakt, že při náhodném hodu mincí padla čtyřikrát za sebou panna, takto: To není důkaz, že je mince cinklá, jedná se pouze o jev s menší pravděpodobností, která je zhruba 6 % neboli jedna polovina na čtvrtou.”

„Opravdu dobrý klimatolog posoudí čtyři nadprůměrně teplé zimy po sobě takto: Jedná se o nerozporovatelný důkaz klimatické změny na planetě, která je zde asi tak 4 miliardy let.”

Vedoucí neziskové organizace na podporu diverzity v trvalé městské výzdobě se ptá rozhořčeným hlasem:

„Milé rádio,

jak je možné, že v západních městech nejsou ještě instalovány žádné pomníky připomínající islámskou kulturu?”

Rádio Jerevan:

„Milá vedoucí, tak to prr, to rozhodně není pravda, že žádné pomníky nejsou instalovány. Najdete je před každým větším náměstím. Nejsou sice moc výtvarně povedené, ale to je proto, že jsou ve funkcionalistickém stylu. Jsou to ty velké betonové bloky u každého vjezdu na veřejné prostranství.”

Velitel supertajné protiteroristické jednotky na nejmenovaném letišti v USA volá hlasem Darth Vadera za použití nejnovější technologie na modulaci hlasu:

„Milé rádio,

proč snížili riziko teroristického útoku za použití letadel na nejnižší stupeň?”

Rádio Jerevan:

„Milý Darthi, riziko snížili, ale jenom u letadel Boeing. CIA získala totiž informace, že s nimi teroristé nechtějí létat. Prý se bojí, že spadnou předčasně.”

Upozornění pro kontrolory:

Ještě chvíli vydržte. Nový evropský zákon Digital Services Act zavádí institut nenávistné řeči. Definice je to gumová, a když si chvíli počkáte, dostanete na ni každého, i když je to satira. Trpělivost.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*