Bez práce, s rozkoší
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Američtí stratégové války vymysleli proti Rusku velmi zákeřný úder, píše o tom Wall Street Journal. Podle listu bez ruské kooperace s Čínou, Rusko musí válku na východní Ukrajině prohrát. USA vypracovaly sofistikovanou strategii sankcí, které mohou čínské banky odřezat od globálního finančního systému. V článku se píše, že američtí stratégové včetně ministra Blinkena doufají, že tato opatření zbortí čínskou komerční pomoc ruskému zbrojnímu průmyslu. Washington spekuluje s tím, že omezení přístupu k dolaru a hrozba degradace obchodních vztahů s Evropou dovedou Číňany ke změně kursu. Pokud by Čína podlehla americkému vydírání, pak s miliardami americké a unijní pomoci Ukrajině by se Rusko octlo ve velmi nepříjemné poloze.

Zpráva ve WSJ je úvodem Blinkenovy návštěvy do Číny 24. až 26. dubna, kterou komentují i čínské Global Times. Podle komentáře novin záměrem Blinkenovy cesty do Číny bude vydírání, Washington Číňanům předestře své punitivní možnosti, které má v zásobě, pokud Čína nezastaví do Ruska export s vazbou na zbrojní průmysl, v americké demagogii to ovšem zahrne celý export. Podle čínského listu bizarní americké příběhy o Číně jsou převleky, které mají ospravedlnit ekonomické problémy USA a politické selhání Bidenovy administrativy. Tento postup je typickou americkou taktikou, nejdřív agrese a pak ústup. Blinkenova cesta nebo jeho záměry nesvědčí o dobrém čtení čínské reality, všechny komentáře k jeho cestě v oficiálním listu komunistické strany se nesou v tomto duchu, tj. čínskou spolupráci s Ruskem nikdo nemůže zbortit, ani náznak vstřícnosti pro americké záměry.

Zpráva ve Wall Street Journal připomíná další test v ruské ruletě, kdy už konečně pistole vystřelí. Pokud by Číňané americkému vydírání podlehli, pak už by v sázce bylo víc než případné použití atomových granátů na Ukrajině, ale šlo by o něco závažnějšího, o vypálení balistických střel, které by vyrovnaly možnosti obou stran, bez čínské pomoci Rusko nemůže evidentně ve válce se Západem obstát. USA a jejich loutky v Evropě čím dál víc legitimizují oprávnění Ruska odpovědět hlavní zbraní, kterou mají k mání. Psychologicky je svět dobře připraven, ruská populace může unést jen do jistého stupně zabíjení svých lidí, je to patrné v komentářích pod články reportující stav bojiště. Ruská strana zřídka kdy uvede své ztráty, ale lidé jsou schopni to dešifrovat a každodenní zabíjení svých lidí chápou jako nesmyslné v situaci, kdy Rusko má super zbraně.

Kupodivu psychologicky stejně blízko k představě použití terminálních zbraní má populace v Evropské unii, která je zdrogovaná dlouholetou propagandou, která přetrumfla metody Josefa Goebbelse a pravděpodobně pohltila do většího stupně oficiální kulturu než se kdy podařilo nacistům.

Řada let nesmyslné evropskounijní propagandy a politiky vedla k tomu, že evropská populace se přestala orientovat a ztratila přirozené instinkty. Pokud neexistuje korekce společenského i biologického života přirozenými instinkty přežití, pak se nutně objeví instinkt zkázy se svými libidonózními koreláty, k čemu došlo v konečné fázi nacistického Německa a v podstatě to tam pořád přežívá.

Instinkt zkázy je samozřejmě totálním fenoménem a v dnešní době jeho nástrojem jsou atomové pumy, zdá se, že podvědomí evropské populace usurpuje tento instinkt a ve vědomí se nastolují jeho libidonózní koreláty. Konečně když se naše vědomí nechce zabývat degradací a úpadkem evropských zemí, pak se konflikt přesune do podvědomí a tady se hledá řešení, které může být totálním. Jinak řečeno, nejsnazším řešením evropskounijní duchovní a rýsující se materiální bídy a civilizačního rozkladu je rychlá smrt spojená s rozkoší, druhým řešením je práce fyzická a duchovní a hlavně hodně potu, který smrdí. Evropskounijní vládnoucí kasta zvolila první možnost.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Já ti nevím, volstrýte žurnále. Nedokázali jste správně odhadnout Rusko ani Čínu nikdy – proč si myslíte, že jste se zrovna teď trefili?

  2. No možná by pro klid světa stačilo,kdyby RF netoužila dobývat území sousedních států,rusifikovat dobytá území, a prohlašovat je už za součást RF která prý nemá hranice.Všechny další plačící komentáře jsou důsledkem její(RF) dobyvatelské agrese kterou odsoudilo 144 států OSN, a vyzvalo ji ke stažení z cizího území,které si protizákonně přivlastnila.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*