Příroda se zlobí …
Sdílet článek:
Americká lyžařská sportovní hvězda, Mikaela Shiffrinová, uvažuje ve svých 26 letech o konci své kariéry. Jako důvod uvádí dopady své činnosti – především cestování s ní spojené – na životní prostředí. Prý se, podle jejího názoru, příroda zlobí (sic!).

Za normálních okolností by ta dáma skončila někde ve facebookové skupině Ezokraviny, ale tématu se naštěstí chytil europoslanec Luděk Niedermayer. Ten na ní napsal oslavnou ódu s tím, že si “zaslouží velký respekt”.

To je pochopitelně dojemné, akorát že milý Luděk má sám uhlíkovou stopu, jako takové malé okresní město. Pan Luděk, který si za pět let schůzování v Europarlamentu vydělá tolik, co průměrný Čech za dvacet pět let svou prací, totiž taky dost cestuje. Kromě Evropským parlamentem přidělených aut využívá hojně i leteckou přepravu. Pendluje totiž pravidelně mezi Prahou, Bruselem a Štrasburkem, plus si občas střihne nějakou tu zahraniční cestu. Ve všech třech městech má zároveň i svou kancelář, kterou sdílí se svými osmi asistenty a asistentkami (z toho jsou dvě na mateřské dovolené) a v nichž se na denní bázi svítí, topí, běží počítače, atd. Pan Luděk je, co se dopadů na životní prostředí týče, ekvivalent takové uhelné elektrárny. A zatímco uhelná elektrárna má alespoň přínos v tom, že nám topí, pan Luděk nám tak maximálně zatápí…

Myslím, že by bylo víc než odpovědné, kdyby následoval americkou lyžařku a svou činnost ukončil. Bylo by to odpovědné nejen vůči planetě, ale také vůči nám, kteří se s plody jeho “práce” musíme nějak vyrovnat v každodenní snaze vydělat si na chleba.

Slovy klasika: “za mne by si zasloužil velký respekt….”

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*