Ukrajina může požadovat vydání vojenských branců, kteří unikli branné povinnosti
Sdílet článek:

VSA

Ukrajina se může obrátit na jiné země, aby jí vydaly vojenské brance, kteří opustili zemi na základě padělaných potvrzení o nezpůsobilosti ke službě, prohlásil šéf parlamentní frakce Sluha lidu David Arahamija.

Na zasedání Rady národní bezpečnosti a obrany bylo rozhodnuto provést komplexní přezkum platnosti rozhodnutí Vojenské kvalifikační komise o invaliditě a nezpůsobilosti k vojenské službě vydaných od 24. února 2022, která byla a mohou být spojena s korupčními přestupky.

„Všechny případy, kdy jsou rozhodnutí zjevně neopodstatněná a nezákonná, by měli řešit příslušníci orgánů činných v trestním řízení,“ zdůraznil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Dne 17. srpna podepsal prezident dekret, kterým odvolal všechny regionální vojenské komisaře v návaznosti na vyšetřování korupce. Na uvolněná místa doporučil jmenovat bojové důstojníky, kteří prošli frontovou linií. „Tento systém by měli řídit lidé, kteří přesně vědí, co je to válka a proč je cynismus a úplatkářství během války zrada,“ řekl Zelenskyj.

Na Ukrajině je vyhlášeno stanné právo. V současné době mají muži ve věku od 18 do 60 let žijící v zemi, kteří podléhají vojenské službě, zakázáno cestovat do zahraničí. Existují však výjimky.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Ty úplatky mají Ukrajinci v hlavě. To se nedá jen tak změnit. Na Ukrajině se už před válkou žilo horozně blbě, protože tam prostě žijí Ukrajinci. V těch svých palicích si to dovezli i do Čech. Stačilo by projít větší stavby a prodejny stavebnin a máte za první den několik set úkáček vhodných do amerického masomlýnku na Ukajině. Češi už mají Ukrajince tak rádi, že ochotně pomůžou takové lidi identifikovat. Ukrajinci musí nést odpovědnost za to, co si na Ukrajině navolili. Jako jí musíme nést tady v Čechách.

    • Ano, tohle tesat do kamene : Ukrajinci musí nést odpovědnost za to, co si na Ukrajině navolili. Jako jí musíme nést tady v Čechách. – stejne, jako cechacci, jsme banda dementu, co jsme si zvolili to mame a pro svet jsme banda pyju, co si nese nasledky sve blbosti

  2. Tak to mají Rusové prohrané, protože tady v EU je v montovnách, skladech a službách takové kvantum Ukrajinců…:-)))

  3. Pokud Ukrajina uhradí všechny náklady, které jim kolaborantská vláda Petra Fialy vyplatila z našich kapes a zaplatí za zbraně a ostatní vojenské výdaje, které jí byly stejnou kolaborantskou vládou poskytnuty, ať se vrátí. Kolaborantskou vládu si vyřešíme sami i s pětikolkou, jednou provždy.

  4. D.Nějak jste pozapomněl dopsat,at se dobyvatel a okupant cizích uzemi který ten problem v Evropě a vlnu uprchliku zpusobil, vráti odkud přisel z toho cviceni a spletl si asi azimut.No a pokud ještě odblokuje Cerne moře,tak se nam Afrika taky nají.No a Vy řesite par drobnych za nakrmení utikajicich lidí kterym bomby padaji na jejich infrastrukturu nutnou k preziti .No a takovych par drobnych 500 miliard co se odveze na trakaři do ciziny tam by jste měl poukazat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*