Americká pomoc nestačí, řekl ukrajinský ministr Kuleba
Sdílet článek:

MARTIN KAVKA

Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba řekl pro The Guardian, že v Evropě je něco špatného s evropským zbrojním průmyslem. Podle něj, Rusko za dva roky dokázalo zvýšit produkci zbraní, kdežto na Západě nic takového nevidí. Podle něj by si Západ měl uvědomit, že doba míru skončila. Dále řekl, že právě schválený balíček americké pomoci nestačí k tomu, aby zadržel ruskou armádu. Co ruskou armádu zastaví je jednota Ukrajiny s jejími partnery. (víceméně nepřímo říká, že by Západ měl poslat na Ukrajinu svoje vojáky).

Pro připomenutí. Za dva roky z Ukrajiny odešlo, dle skromných odhadů a bez započítání těch co odešli do Ruska na 650 tisíc mužů v branném věku. Od počátku konfliktu dezertovalo z ukrajinské armády na sto tisíc mužů. Převážně přešli do Ruska, ale také, jako v poslední dny, utíkají i pohraničníci, do Moldavska či Rumunska. I se svými rodinami. Ukrajina eviduje každý den desítky zadržených mužů, kteří chtějí z Ukrajiny odejít. Nemluví o těch, kterým se to podařilo.

Být západním politikem, tak bych se pana Kuleby zeptal: „Proč by naši vojáci měli bojovat za Vaši zem, když vaši vlastní lidé utíkají a brání se tomu, aby za svou zem bojovali?“ Jenže západní ani jiný politik nejsem a ti naši se nezeptají a mě, člověku, kterému je vzdálen ten svět politických intrik, vrtá v hlavě…Proč se nezeptají?

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Jó naučili jste si nacisty jen natahovat paprče tak to máte a dokud je nezlikvidujete do toho posledního tak to jinak nebude. Na parazity se musí tvrdě.

  2. Copak Kuleba, to je panečku fištrón. Jen ještě přidej, panáčku, už takhle jdeš každému na nervy, dokonce i libtardí věrchušce. Tak do toho, ať to dorazíš.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*