Možná to s ničím nesouvisí, ale důvěru to úplně nevzbuzuje
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Výběr zpráv ze světového tisku: Kauza Lolita expres, najednou odvolaný novinář, konec vyšetřování původu pandemie a nikdy nevysvětlený graf.

U některých zpráv je velice obtížné nepodlehnout pokušení si alespoň trochu, ale jenom trochu, zakonspirovat. Kompletní informační zdroj na konci článku.

(1) Lolita express aneb mocní muži mají rádi mladé dívky

Kauza takzvaného „Lolita expresu”, letadla, ve kterém americký obchodník Jeffrey Epstein přepravoval na svůj soukromý ostrov nezletilé dívky pro pobavení mocných, se částečně uzavřela minulý rok u soudu.

Jeffrey Epstein spáchal ještě před soudem v cele sebevraždu, alespoň podle protokolu. Celou kauzu provázela řada téměř neuvěřitelných událostí. Kamery ve věznici měly v den sebevraždy poruchu. CD a počítačové disky, které byly nalezeny při policejní prohlídce v jeho domě a na kterých byly obscénní fotky nezletilých, FBI nezabavila. Když se pro ně do domu vrátila, zmizely. Více informací zde.

Milenka a pomocnice Jeffrey Epsteina, Ghislain Maxwell, byla v červnu 2022 odsouzena za kuplířství mladistvých. Identita osob, pro které mladistvé dívky dohazovala, nebyla u soudu zveřejněna. Jsou známá pouze některá jména těch, kteří létali v Lolita expresu: Bill Gates, Bill Clinton nebo anglický princ Andrew.

Na konci minulého roku podala Denise George, státní zástupkyně Panenských ostrovů, žalobu proti bance JP Morgan, podle které měla banka nelegálně profitovat z kuplířství, které provozoval Jeffrey Epstein se svojí pravou rukou Ghislain Maxwell.

Denise George byla 1. ledna tohoto roku podle „Virgin Island Daily News” zproštěna funkce . Důvody odvolání nebyly zveřejněny. Podle veřejných záznamů Bílého domu pobýval Joe Biden od 27. prosince 2022 do 2. ledna 2023 právě na Panenských ostrovech.

Kauza bude ještě pokračovat, neboť soudce rozhodl minulý týden, že veřejnosti zpřístupní další dokumenty ze soudního spisu. Na světlo se tak mohou dostat jména z nechvalně známého „černého notýsku”, který si Jeffrey Epstein vedl.

(2) Project Veritas

„Project Veritas” je nezisková organizace zabývající se odhalováním korupce, kofliktů zájmů nebo jiných prohřešků veřejných a soukromých institucí. V minulém roce například zveřejnila vojenské materiály, které naznačovaly, že některé americké úřady věděly o původu nemoci Covid-19 více, než veřejně tvrdily.

V lednu tohoto roku zveřejnili novináři Project Veritas tajně natočené video, na kterém jeden z ředitelů výzkumu firmy Pfizer naznačuje, že se firma zabývá vytvářením mutací viru Covid-19. Video shlédlo na Twitteru 47 milionů lidí. Překlad zde.

Tváří organizace Project Veritas je novinář James O’Keefe, který ji založil v roce 2011 a dosud vedl jako ředitel.

Minulý týden byl odvolán na žádost nespokojených sponzorů. Důvodem je podle zveřejněného tiskového prohlášení fakt, že se choval hrubě k zaměstancům. V prohlášení říká představenstvo, že odvolání Jamese nespadá od kategorie „tento pořad vám přináší firma Pfizer”.

(3) Světová zdravotnická organizace ukončuje vyšetřování

Podle článku v časopise Nature ze 14. února, tedy včera, dala světová zdravotnická organizace WHO potichu k ledu druhou fázi jejího vědeckého vyšetřování původu pandemie. Nemůže pokračovat ve vyšetřování, protože jí Čína nepovolila přístup do laboratoří.

(4) Graf, který nikdy nikdo důvěryhodně nevysvětlil

Na stránkách WHO si každý může vygenerovat graf výskytu chřipky za libovolné období na libovolném kontinentě. Graf celosvětového výskytu chřipky za posledních deset let vypadá takto:

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*