„Vzbouřenec“ Trump?
Sdílet článek:

SHARYL ATTKISSON

Donald Trump byl tisíckrát pomluven a očerněn.

Pokaždé, když novinář, mediální komentátor nebo soudce označí Trumpa za „vzbouřence“ nebo tvrdí, že se dopustil „vzpoury“, je to další zjevný případ pomluvy. Stejně jako v případě dalších účastníků a účastnic událostí 6. ledna.

Vzpoura je závažný federální trestný čin, který se podle hlavy 18 amerického zákoníku 2383 trestá až deseti lety vězení. Přestože Trumpovi nepřátelé vedou ministerstvo spravedlnosti a další orgány činné v trestním řízení a navzdory všem intrikám a operacím, které proti němu připravili, ho nikdo za „vzpouru“ neodsoudil. V našem systému vládnutí nemá žádný soudce ani volební orgán pravomoc jednostranně obvinit a odsoudit jakéhokoli Američana ze zločinu, natož když je obviněnému odepřena jakákoli možnost předložit obhajobu nebo se odvolat.

Přesně to se však děje, když soudy a úředníci v Maine a Coloradu odstraňují Trumpa z volebních lístků pro prezidentské primárky kvůli „vzpouře“. Jde o vrcholné hanobení. A mnozí to podporují, protože, inu, nemají rádi prezidenta Trumpa.

Při pohledu na dnešní důkazy lze vyslovit hypotézu, že kromě všech ostatních konspirací, které Trumpovi odpůrci vymysleli, se také předem spikli, aby jeho shromáždění 6. ledna 2021 a následné narušení amerického Kapitolu připravili jako „povstání“, které by jim mohlo posloužit jako pojistka, aby mu znemožnili znovu kandidovat na prezidenta.

Kdysi byly takové hypotézy možná přitažené za vlasy, ale teď už ne. Nezapomínejme, že tehdejší agent FBI Peter Strzok a jeho údajná milenka, právnička FBI Lisa Pageová, si v roce 2016 psali, že nemohou připustit, aby byl Trump zvolen prezidentem. Podle jejich zpráv se o hrozbě Trumpova prezidentství diskutovalo s tehdejším zástupcem ředitele FBI Andrewem „Andym“ McCabem. „Chtěl bych věřit cestě, kterou jsi v Andyho kanceláři nadhodil ke zvážení – že není možné, aby byl (Trump) zvolen,“ napsal Page, „ale obávám se, že to nemůžeme riskovat. Je to jako pojistka pro případ, že bys zemřel před čtyřicítkou.“

Teorie, že Trumpovi nepřátelé připravili půdu pro 6. leden, aby byl nazván „vzpourou“ jako spoiler pro jeho kandidaturu v roce 2024, by mohla pomoci vysvětlit, proč všichni agenti orgánů činných v trestním řízení a informátoři nasazení předem a mezi Trumpovými příznivci ten den nesplnili svůj obvyklý účel, kterým je zabránit zločinům a deeskalace událostí. Místo toho podle mnoha svědectví pozorovali, a dokonce se účastnili trestných činů a umožnili je, a odmítli oddělit podněcovatele a organizátory, jak by to obvykle dělali, aby zmírnili napětí a ovládli dav. Agenti a informátoři plnili podivnou roli, když se během akce drželi stranou a údajné pachatele identifikovali až po jejím skončení.

Přesto nakonec k žádnému povstání nedošlo – alespoň podle státních zástupců, kteří by měli taková obvinění vznést a nevznesli. A prezident Trump pomohl zmařit šanci na oficiální obvinění ze vzpoury tím, že ten den výslovně nařídil svým stoupencům, aby „pokojně a vlastenecky vyjádřili svůj názor“.

Odpůrci prezidenta Trumpa, kteří se nacházejí jak v řadách demokratů, tak v řadách republikánů, ho tak rádi vidí pronásledovaného a cítí se natolik ohroženi opakováním Trumpova prezidentství, které by bylo mimo tradiční mocenské a finanční zájmy, že podporují pomluvy a další činy proti němu. Až na několik výjimek, jako je Robert F. Kennedy mladší, ti, kdo by za normálních okolností kritizovali podobné akce, jaké se chystají proti Trumpovi, mlčí ze strachu, že budou označeni za Trumpovy příznivce v prostředí, kde se tím otevírá prostor pro ostrakizaci a ještě horší věci. Média a ti, kdo kontrolují naše informace, jsou natolik rozpolceni svými předsudky, že nezbývá nikdo, kdo by toto šílenství zastavil.

Skutečný význam toho, co se děje s prezidentu Trumpovi, je následující: domnívají se, že vyhraje. Je jako Vánoce a jeho nepřátelé jsou jako Grinch. Navzdory impeachmentu, neoprávněným odposlechům, cenzuře, spiknutím zpravodajských agentur, trestním oznámením, občanskoprávním žalobám a přeběhlíkům, kteří proti němu působí zevnitř – popularita Trumpa vzrostla. Nezabránili mu v tom, aby se v roce 2024 dostal do popředí. Přišel! Přišel bez Twitteru. Přišel bez Facebooku. Přišel bez Snapchatu, Discordu nebo Stripu. Tak či onak, přišel stejně!

Stažení prezidenta Trumpa z volebních lístků je posledním pokusem establishmentu o cenzuru kandidáta, o němž jsou přesvědčeni, že vyhraje – pokud o něm rozhodnou lidé. Dostali jsme se do nebezpečného a děsivého bodu, kdy je tolik lidí ochotno dívat se jinam, protože jejich preferovaný kandidát není ten, na kterého se útočí.

Skončeme tam, kde jsme začali – prezident Trump má potenciálně možnost vznést žalobu za urážku na cti vůči všem, kteří ho nadále označují za vzbouřence. Patří mezi ně soudci Nejvyššího soudu v Coloradu a ministryně zahraničí státu Maine Shenna Bellowsová. Tuto bitvu však pravděpodobně nemůže vyhrát. Klání v roce 2024? To je jiná věc.

Sharyl Attkissonová je autorkou bestsellerů New York Times „Stonewalled“, „The Smear“ a „Slanted“, pětinásobnou držitelkou ceny Emmy a moderátorkou celostátního investigativního televizního programu Sinclair „Full Measure with Sharyl Attkisson“. Je držitelkou ceny Edwarda R. Murrowa za investigativní zpravodajství a připravovala reportáže pro CBS News, PBS a CNN.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*