Dnes začíná summit Schwabova Světového ekonomického fóra (WEF)
Sdílet článek:
Jaký je program summitu a kdo na něm bude hovořit? I to se mimo jiné dozvíte v následujícím článku. Tento globalistický summit, na nějž se účastníci z celého světa sjedou do Davosu již dnes, začne oficiálně zítra. Právě zde dostávají politici patřičné instrukce a právě zde se „peče“ budoucí světová politika. Ne u nás doma. Nemá cenu sledovat domácí politiku, neboť dlouhé roky provádí loutky ve vládách to, co po nich žádají jejich páníčci.

Celkem asi 2 500 lidí se má dostavit do městečka ve švýcarských Alpách. Podívala jsem se na program a lze jen zkonstatovat, že k hlavním tématům patří nejen budoucí pandemie, ale také očkování, Ukrajina, údajné globální oteplování a boj proti němu a hospodářská krize, která byla záměrně vyvolána právě těmi, kdo sami summit organizují.  Jen v prvních dvou dnech jsou na řadě různé strašidelné programové body, jak sami uvidíte níže.

Pokud se jedná o známá jména, která budou mít na summitu proslov, tak mezi nimi nechybí nejen Klaus Schwab, ale ani jména jako Bill Gates, Henry Kissinger, John Kerry, Ursula von der Leyen či šéf NATO Stoltenberg. Z vrcholných evropských politiků bude mít svůj vlastní diskuzní panel rakouský kancléř Nehammer, tvůrce nejtvrdšího režimu covidismu v Evropě nebo řecký premiér Kyriakos Mitsotakis, který je proslulý tímtéž. Svůj vlastní panel má k dispozici i Zelenský nebo Kličko, což se ovšem dalo očekávat. Celý summit pak zakončí německý kancléř Scholz.

Zelenský se v diskuzích objevuje několikrát. Dalším známým účastníkem summitu je šéf Pfizeru Albert Bourla. Z evropských politiků se také zúčastní nizozemský premiér Rutte (mimo něj bude účastna z Nizozemska i část královské rodiny), španělský premiér Sanchez či šéfka EP Malťanka Metsola. Hovořit by měl například i belgický, bulharský nebo norský premiér a mnoho dalších.

Účastni budou i šéfové či vysoce postavení členové různých dalších podvratných organizací jako Atlantická rada, Trilaterální komise nebo Římský klub. Zdaleka nejvíce budou zastoupeni řečníci z USA a Velké Británie. Zajímavé je, že jsem v seznamu řečníků nenašla jediné české jméno, což ovšem neznamená, že tam od nás nikdo nebude.  Z naší vlády si tam někdo dozajista přijede alespoň pro instrukce. Ostatně, většina z 2500 účastníků ani hovořit veřejně nebude. Naposledy se za ČR zúčastnili davoského fóra v roce 2019  Babiš s Havlíčkem.

Slovenské čtenáře bude jistě zajímat, že svůj proslov má na davoském fóru i jejich premiér Eduard Heger, který má hovořit 25.5. v době mezi 10.00-11.00 na téma „Evropská jednota v neuspořádaném světě“. Ten však není jediným zástupcem Slovenska, který má svůj proslov.

Dalším účastníkem globalistického summitu je i Miroslav Lajčák, který bude hovořit ve stejný den mezi 13.00-14.00 v panelu nazvaném: Lepší podnikání – pohled z dlouhodobého hlediska. Má hovořit na téma: Bělehrad-Priština a nezastupuje zde Slovensko, ale EU.

A jaká témata konkrétně se budou na WEF probírat? Asi nejlepší bude, když zveřejním některé názvy jednotlivých diskuzních témat, ta na představu o tom, co se bude v Davosu kout za pikle, zcela postačí.

 • Ekonomické zbraně: Použití a účinnost sankcí
 • Zdravotnické systémy připravené na budoucnost
 • Budoucnost globalizace
 • Zvláštní projev Zelenského
 • Diskuze s bratry Kličkovými
 • Uvolnění trhů s uhlíkem
 • Globální akční partnerství pro plasty
 • Rusko: Co dál?
 • Jakou roli hrají technologie v odstraňování CO2?
 • Zvláštní projev Chalífa Al Thaniho, emíra Kataru
 • Studená válka 2,0
 • Potraviny pro udržitelnou budoucnost
 • Nová éra digitální měny
 • Držet se kurzu v opatřeních v oblasti klimatu
 • Rasové rozdíly a zacházení s uprchlíky
 • Vyrůstat v pandemii
 • Reakce na nové migrační toky v Evropě
 • Transformace klimatu v rozvíjejících se ekonomikách
 • Vedení v éře valících se krizí
 • Cesta k rasové rovnosti
 • Posílení světové kapacity pro řešení krizí
 • Nová bezpečnostní architektura na Blízkém východě
 • Energetická bezpečnost a Zelená dohoda pro Evropu
 • Globální hnutí za urychlení cílů udržitelného rozvoje (Agenda 2030)
 • Podpora odolnosti LGBTQI pomocí vlastního kapitálu
 • Možnost jaderné hrozby?
 • Příprava na příští pandemii
 • Směrem ke globální smlouvě o znečišťování planety
 • Uhlíková stopa a kryptoměny
 • Úloha USA v měnícím se světě
 • Pfizer a partneři oznamují dohodu pro zdravější svět
 • Saúdská Arábie – výhled
 • Potravinové systémy v krizi: Akční plán
 • Investice do přizpůsobení se klimatické změně
 • Výhled rozmanitosti, rovnosti a inkluze
 • Cesta k dekarbonizaci letectví
 • Vytváření sdílené budoucnosti
 • Zdraví v centru pozornosti opatření v boji proti klimatu

Témat je mnohem víc, neboť denně pojede program od rána až do večera (vyjma posledního dne, kdy je zakončení v poledne). Summitu se samozřejmě nezúčastní ani jeden jediný představitel Ruska, jinak jsou zastoupeny snad všechny země světa. Většina je zastoupena i v diskuzích. Podstatné je, že z výše uvedeného je celkem jasné, že se pojede v nastoleném kurzu, směrem k plnění cílů Velkého resetu, jehož osnovou je Agenda 2030.

Summit samozřejmě budu – pokud to půjde – sledovat a o případných zajímavostech z jeho průběhu vás poinformuji.

Nezapomeňte však, že  účastníci summitu si nejedou jen „pokecat,“ ale jedou si především pro instrukce. Tak jako si byli pro instrukce i v lednu 2019, kdy se zřejmě probírala tehdy již plánovaná „plandemie“. A tyto instrukce se jistě nepodávají na veřejně dostupných diskuzních fórech, ale v zákulisí přísně střeženého summitu, kam nikdo z nás nevidí…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Prosím a od kdy Šwáb velí celému světu, nebo ho pozorujete co se mu zdá když chrní? Vím že jsou to vlhké sny těchto idiotů, ale mají smůlu, těch států jenž jim lezou do prdele je stále méně, pochopitelně tzv “český premiér” Fiala je už nenávratně vrostlí do toho konečníku takže Česko bude až to poslední které opustí Titanic, byť o tom pochybuji že by vůbec.

 2. !! v Davosu se opět drze lhalo:

  Ursula von der Leyen: Před půlstoletím si Afrika dokázala vyrobit všechny potraviny, které potřebovala, sama , řekla šéfka Evropské komise v Davosu. Ale kvůli nedostatku vody způsobenému změnou klimatu je nyní kontinent silně závislý na dovozu. Nyní musí existovat „iniciativa k posílení produkční kapacity Afriky“, ve které „se zemědělství přizpůsobí teplejšímu a suššímu prostředí“.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!„Před půl stoletím“. To bylo před 50 lety. Takže rok 1972. V té době se Afrika propadala do jednoho hladomoru za druhým, protože Afričané NEBYLI schopni proměnit svůj giga kontinent v sýpku. A měl přesně NULOVOU schopnost „udělat SI TENTO KONTINENT všechno jídlo, které potřebujete, sám“.

  – V letech 1967–1970 celou západní Afriku od Biafry po Nigérii zachvátil hladomor.
  – V letech 1968–197 celou oblast Sahelu od Atlantiku na západě po Rudé moře na východě zachvátil hladomor.
  – V roce 1973 celou východní Afriku, zejména Etiopii, zachvátil hladomor.

  Byla to doba, kdy Afrika POUZE neustále prosila Západ, aby Afriku nakrmil. V nichž OSN – především prostřednictvím gigantických potravinových rezerv USA – krmí Afriku.

  a TAKY poprvé se ukázalo, že uvolnění většiny afrických států k nezávislosti kolem klíčového roku 1960 tyto státy pod černošskou samosprávou (byly předány bezvadné infrastruktuře a poměrně stabilnímu zemědělství/zásobování) – vyvrcholilo jen bídou, hladem, vraždami a zabíjením. Od té doby se NIC nezměnilo.
  A pak nám Urschel drze zalže, že před 50 lety Afrika „byla schopna vyrobit veškeré potřebné potraviny sama“.

  PŘEKRUCUJE DĚJINY SCHVÁLNĚ?!

  Zde je celý text jejího lživého projevu 24. Mai 2022 Davos

  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/de/SPEECH_22_3282

 3. Today 04:50 PM 25.05.2022 DAVOS:
  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se setkala s vedením ukrajinské vlády a více než 50 podnikateli a zástupci finančního sektoru . V konferenční místnosti Jakobshorn chtějí založit rekonstrukční iniciativu, kterou prezident WEF Børge Brende nazývá „Skupina Marshallova plánu pro Ukrajinu“ . „Potřebujeme obrovské množství investic,“ říká von der Leyenová ve svém úvodním prohlášení, ke kterému byla přizvána malá skupina novinářů. Včera DER SPIEGEL oznámil, že šéfka komise jí kvůli tomuto jednání spontánně prodloužila pobyt o jeden den.
  +++ Světové ekonomické fórum Davos +++: Von der Leyen vytváří Marshallův plán pro Ukrajinu (DER SPIEGEL)

 4. Today 07:31 PM 25.05.2022 DAVOS
  Nyní jde o finanční potřeby Ukrajiny, které prezident Zelenskyj odhadl na pět miliard dolarů měsíčně. Kuleba tuto sumu potvrzuje, i když dodává: „Jsme odolnější, než si lidé myslí“. Ukrajina může získat peníze třemi způsoby: podporou od EU, od mezinárodních finančních institucí a od Spojených států.

 5. Lidé na Ukrajině by měli vědět, že jsou v Evropě pevně po jejich boku . Navrhuje začít s investicemi hned s reformami. Tímto způsobem by země mohla udělat „velký skok vpřed“. Von der Leyenová se také zabývala přáním Ukrajiny vstoupit do EU . Tato žádost byla vyslyšena „hlasitě a jasně“. Víme, že existuje způsob, jak se tam dostat. Ale setkání pomůže připravit cestu. Na adresu podnikatelů von der Leyen řekla: » Postavte se za Ukrajinu. Potřebujeme je.“ Na závěr zakončí pozdravem, který v posledních dnech na fóru často zazníval: »Slava Ukraini«, Sláva Ukrajině. —DAVOS a Uršulka, ach sláma u kravína!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*