Když žáci v Británii nenávidí … Británii
Sdílet článek:

KN

V Sunday Times vyšel varovný článek anonymního učitele, který odhaluje rozsah nenávisti k Velké Británii ve školách s velkou muslimskou populací. Přispívají k ní i učitelé, kteří se nepřestávají omlouvat za všechny skutečné a domnělé britské hříchy.

„Taliban nechává dívky chodit do školy,“ chlubil se dospívající chlapec. „Ale zastaví je, když jim je jedenáct, což je spravedlivé.“ Skupinka žáků se mě snažila přesvědčit, že Afghánistán je teď mnohem hezčí, když ho ovládá Tálibán. Nic z toho, co jsem řekl, je nepřesvědčilo. Ukázalo se, že tyto děti nejen podporují genderovou nerovnost, ale také fandí veřejným popravám.

Moji žáci jsou živá parta. Škola, kde učím humanitní předměty, je velká škola na jihu Anglie a zaměřuje se na žáky z chudých rodin. Většina z nich jsou muslimové a několik z nich žilo v islámských zemích, včetně Saúdské Arábie a Afghánistánu. Tvrdě pracují na tom, aby jejich život byl lepší. Jsem na ně upřímně hrdý, což pochopí jen kolegové učitelé.

Ale také se o ně bojím. Sdílím některé ze stejných obav, které vyjádřila Katharine Birbalsinghová po svém právním vítězství minulý týden, kdy úspěšně obhájila u Nejvyššího soudu námitku proti zákazu modlitebních rituálů. Tvrdila, že při absenci jasného závazku k britským hodnotám vyplňuje vakuum politika identity.

Čím více poznávám své žáky, tím více mě trápí některé jejich názory. Teenageři samozřejmě vždycky usilovali o radikalitu, aby šokovali starší. Za mého mládí jsme se povalovali ve školní společenské místnosti a opakovali si ty nejurážlivější vtipy Frankieho Boyla.

Ale tahle generace je jiná. Onehdy jsem v reakci na komentář jednoho žáka požádal třídu třináctiletých, aby zvedli ruku, jestli nenávidí Británii. Třicet rukou se okamžitě zvedlo s naprostou jistotou.

Nejsem si jistý, kolik z mých žáků podporuje Taliban. Pravděpodobně je to menšina, ale ne malá. Mnoho chlapců, které učím, má šokující názory na ženy. Většina chlapců, které učím, si myslí, že ženy by měly mít méně práv než muži. V hodinách občanské výchovy se dohadují, že ženy by neměly pracovat. […]

Kvůli válce v Gaze není žádná skupina opovrhovanější než Židé. Žáci pravidelně pronášejí komentáře plné čiré nenávisti. Učitelé jsou dotazováni: „Koho podporujete? Víte, koho podporujete: Izrael nebo Palestinu?“ Měli bychom zůstat neutrální, ale někteří zaměstnanci zdobí své notebooky propalestinskými hesly.

A to odráží velkou část problému: moje škola a mnohé další se ani nepokoušejí o obranu západních hodnot.

Moji kolegové mají tendenci se domnívat, že řešením odporu našich žáků k Británii je vypracovat učební plán plný lomcování rukama nad západním imperialismem a institucionálním rasismem. Když je naučíme, že jsme udělali chybu, budou vědět, že nás to mrzí, a půjdou dál – tak zní jejich argument.

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Nemyslím, že nenávidí Británii. Oni nenávidí Brity. Až bude z Británie chalífát, budou ji milovat.

 2. Když vidím pomatenost západních hodnot a celého školního systému nedivím se, že děcka vychováváné v nějaké tradici a selském rozumu nenávidí společnost jež žije v matrixu odtržená od reality.
  Ten anonymní učitel je ukázkovým příkladem dekadence britské společnosti. Kde jste byli soudruzi učitelé když jste vyhazovali nebo přihlíželi tomu jak jsou vyhazováni učitelé, kteří měli konzervativní či patriotické myšlení, vztah ke svému náboženství, národu, vlasti ?!
  Dneska brečíte ?
  Vykládáte jim o genderové rovnosti ?!!! I studentík s jebáky ví, že jsou rozdíly mezi muži a ženami, vždy byli a budou. A Afghánistánu je samozřejmě dnes mnohem lépe, než když jste ho rozvraceli vašimi nesmysly, které tu společnost ničily, tak jako ji ničíte v Evropě.
  V Africe to dávno pochopili a nevěří vám. Proč ? Protože vidí co to přináší v praxi ! Nenávist, nálepkování, cenzuru a naprostý rozchod s realitou !
  Chtěli byste vychovávat, moralizovat, vtloukat vaše hodnoty ?
  Ale jste nedůvěryhodní, zbabělí, oportunistický a prolhaný !
  To mladí časem zjistí, tak jako to viděla moje generace v době normalizace. Když jsme se s přáteli bavili zda máme rádi Československou socialistickou republiku pod vedením Sovětského svazu tak ji většina nesnášela a uvažovala o emigraci.

 3. Není to Británie, nejsou to ani Britové, koho tito mladí nenávidí. Je to společnost, co se odvrátila od Boha, je špinavá a nemorální. Produkuje slabost a dekadenci. Oni se toho nechtějí účastnit, protože mají před očima, jak by dopadli.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*