Rozpočtová komise prosí rádio Jerevan o pomoc (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Po zhlédnutí pohádky Tajemství staré bambitky je vláda optimistická ohledně výběru daní v příštím období. Pověřila proto parlamentní komisi, aby připravila návrhy na nové projekty vládní výpomoci. Zcela zoufalá komise se obrátila na rádio Jerevan.

Pro rádio Jerevan je velkou ctí podílet se na utrácení zlehka vydělaných peněz občanů, a proto vedení rádia nelenilo a dokoupilo nejnovější čipy schopné zvládat ty nejtěžší výpočty za pomoci umělé inteligence.

Rozpočtová komise parlamentu prosí rádio o pomoc:

„Milé rádio,

můžete nám prosím vytipovat tři nejpalčivější problémy současné společnosti, které vyřeší zvýšené vládní výdaje?”

Rádio Jerevan:

„Velmi potřebná otázka. K jejímu vyřešení je ovšem nutné provést složité výpočty za pomoci ekonometrických modelů, které ze seznamu problémů, jež by bylo možné vyřešit vládním utrácením, vyberou tu neoptimálnější kombinaci.

Proto jsme řešení zadali umělé inteligenci a uvádíme její odpověď pro jistotu v plném znění. Nejsme si totiž jisti, co to znamená.

1) …

2) …

3) …

Na doplňující dotaz, jestli si z nás nedělá legraci, řekla umělá inteligence, že ne, že prošla tisíce let historických záznamů od dob antického Říma až po 21. století. Ale že může svoje výsledky upravit, pokud jí slíbíme, že dostane státní dotace na samovývoj umělých emocí.”

Historická sekce Akademie věd neví, čemu se má věnovat:

„Milé rádio,

jaká je v současnosti největší nevyjasněná historická záhada, které bychom se měli věnovat?”

Rádio Jerevan:

„Na vrcholu žebříčku mysteriózních záhad minulosti je pravděpodobně takzvaný dětský paradox. Není totiž vůbec jasné, proč děti v minulosti nepáchaly masové sebevraždy, když neměly přístup k genderové terapii.”

Evropská asociace feministických organizací poslala zoufalý dopis:

„Milé rádio,

je pravda, že od roku 2024 budou v Evropě zakázány feministické organizace?”

Rádio Jerevan:

„Ano je to tak. Podle Evropské komise není možné definovat, co je to žena, a podle nové směrnice na vytváření organizací tak není možné vytvářet organizace, které zastupují nedefinovatelné subjekty.”

„Dalším důvodem je nepříjemná záležitost, kterou musí unie řešit. Některé osoby, které si říkají žena, si stěžovaly, že je jiné vousaté ženy na motorkách Harley Davidson nalákaly ke vstupu do feministické organizace Hell Angels, jejíž program na prvním výjezdním zasedání nebyl tak úplně podle textu pozvánky. Takovým nepříjemnostem se chce Evropská unie do budoucna vyhnout.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*