Probuzení a lopata
Sdílet článek:

Říkají si Woke – tedy probuzení. Pochodují světem, likvidují kulturu a co je nejhorší – mají takový vliv, že se jim společnost neodváží postavit.


Ovládají západní univerzity, z učitelů se staly ustrašené loutky, které přikyvují jejich bludům. Někteří možná z přesvědčení, jiní z obav o práci.

Taková je moc této neomarxistické omladiny.

V knize Šílenství davů Douglas Murray popisuje případ profesora, který pronesl nějakou maličkost, jež se nelíbila „probuzeným“ studentům. Na chodbě ho doslova zahnali do kouta, obklopili ho a uráželi. Profesor chtěl něco říct, obranně gestikuloval. Umlčeli ho, přikázali mu, aby dal ruce za záda a držel hubu. Udělal to a nechal se ponižovat. Měl totiž nemocnou ženu, nemohl přijít o své zaměstnání.

Zavrhli Kanta, Platona, Mozarta, Beethovena, Dickense, naposledy Marka Twaina.

Jsou jako mor, který požírá vše kolem sebe.

Známý je případ J.K.Rowlingové. Kdesi prohlásila, že transženy nejsou skutečné ženy a inkvizitoři ihned naběhli do boje za její vymazání z povědomí. Co na tom, že Rowlingová věnuje značnou část svého jmění na pomoc znevýhodněným dětem. To se nepočítá, trans je důležité.

O knihách s Harry Potterem si můžeme myslet cokoliv, ale faktem zůstává, že právě těmito knihami přivedla Rowlingová děti zase ke čtení, a mladí čtenáři v budoucnu jistě nezůstanou jen u nich. To je velká zásluha.

Nedávno v Německu zaútočili na Vinetoua.

„Probuzení“ zvraceli svoje pseudoargumenty o rasismu, urážce indiánů a zraněných citech tak vytrvale až našly odezvu v jednom ustrašeném německém vydavatelství a ve veřejnoprávní televizi ARD. Vydavatelství oznámilo, že již vytištěné knihy nebude distribuovat (co s nimi asi tak udělají si není těžké představit) a ARD už nebude dávat filmy s Vinetouem.

Asi nemá smysl těmto pomatencům vysvětlovat, že v knihách Karla Maye a filmech s Pierre Bricem, je všechno možné, jenom ne rasismus. Je tam přesný opak rasismu. A mnoho pozitivního navíc.

Smrdutí skunci z kmene Probuzených byli možná částečně spokojeni až … do chvíle, kdy se ozval skutečný potomek kmene Siouxů.

Jmenuje se Robert Packard a na videu, které zveřejnil server Bild.de, dal pomatencům řádnou lekci, když řekl: „Jsem na straně Vinetoua! Neprosto podporuji jeho příběhy a docela mě naštvalo, že se ho snaží vymazat.“

Na stranu apačského náčelníka se postavil Sioux!

A vy, probuzení, pomažete k mučednickému kůlu, kde vám budou předčítány knihy Karla Maye, Marka Twaina, Charlese Dickense a dalších, které jste chtěli smáznout.

Až vás odvážou (možná), v druhé etapě půjdete (dobrovolně a s nadšením) shlédnout filmy s Drsným Harrym, který vám také leží v žaludku.

Na závěr by se možná hodilo malé doléčení lopatou na plocho.

 

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*