Glosa MM: Boj proti dezinformacím
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Dokonce i ve vlacích se objevují plakáty s varováním, že „šíření nepravdivých informací je trestný čin“.
Připomnělo mi to starý dobrá vtip, kterak byl odsouzen za vyzrazení státního tajemství občan, který vykřikoval na ulici, že Husák je vůl.

Redakce Parlamentních listů požádala Ministerstvo vnitra o poskytnutí podrobnějších informací, jaké kampaně související s tzv. bojem proti dezinformacím úřad realizuje. Stejně tak v souvislosti s nejnovější online kampaní, proč vnitro považuje za důležité, aby lidé nahlašovali ostatní, pokud usoudí, že se druzí chovají na internetu nebezpečně.
Přesné znění otázek bylo následující: „Jaké projekty cílené na boj proti dezinformacím Ministerstvo vnitra v tuto chvíli realizuje či se na nich podílí? Proč považuje Ministerstvo vnitra za důležité nabádat občany k informování policie o ‚nebezpečném chování na sítích‘? Vnímáte rizika atmosféry udávání, která z toho může vzniknout?“
Ministerstvo vnitra ČR vedené Vítem Rakušanem ovšem ani po urgenci na zaslané otázky neodpovědělo.

Vláda do budoucna počítá s výstavbou malých a středních modulárních reaktorů. V Česku by se měly postupně objevovat během příštích pěti až deseti let. Kabinet pro to ve středu schválil specializovaný plán. Menší reaktory mají být součástí připravované Státní energetické koncepce.
Předpokládám ovšem, že již dopředu vyloučí čínské firmy, ač je Čína ve vývoji těchto reaktorů na světové špičce.

„Válka nyní přechází do nové fáze: do toho, čemu ve vojenství říkáme ‚poziční‘ válka se statickými a vyčerpávajícími boji, jako tomu bylo v první světové válce,“ napsal náčelník ukrajinského generálního štábu Zalužnyj v The Economist s tím, že Rusku to umožní obnovovat své síly a nakonec ohrozit postavení ukrajinské armády i samotného ukrajinského státu.
A hned požádal o letadla.

Spojené státy v současné době nevyhodnocují, zda se Izrael během operací v Pásmu Gazy dopouští válečných zločinů, uvádí americké ministerstvo zahraničí.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Udávání je v každé mafiózně totalitní společnosti velmi ceněná aktivita. Stejně tak je třeba udržovat prostý lid v neustálém strachu a napětí, např. různými výhružnými plakáty o možném páchání trestné činnosti. Toho všeho si je kmotříček Rakušan, ač jinak ducha nepříliš bystrého, dobře vědom.

  2. T.Je Vaše svobodná volba,jestli se nechate udržovat ve strachu a napětí,čehož Vy sam jste přikladem vyvolavani neustaleho strachu a napětí čtenarum vyjevujicim neustalè katastrofy čehokoliv od politiky po zmrznuti bez plynu RF.A vidite,kdyby ctenari misto Vašich bu bu bu šli treba na ryby nebo vyšivali dećky u komedie Anděl na horách,tak jsou v pohodě u teplých kamen a to si představte bez plynu RF.Tak to taky tak zkuste.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*