Nový šéf Kongresu je vítězstvím protrumpovských republikánů
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Novým šéfem amerického Kongresu byl zvolen Mike Johnson z konzervativního křídla strany. Volbě předcházela intervence Donalda Trumpa. A proč je Donald Trump v Americe populární.

Na počátku října byl odvolán z pozice šéfa Kongresu republikán Kevin McCarthy. Stalo se tak na popud Trumpova křídla ve straně, podle kterého nedodržel Kevin McCarthy sliby, které jim dal při svém zvolení. Možná nejdůležitějším slibem byl závazek prosadit standardní hlasování o rozpočtu místo narychlo schvalovaných zákonů. Detaily zde.

Nový šéf Kongresu

Následovaly tři týdny dohadování v rámci Republikánské strany, kdo by měl Kevina McCarthyho nahradit. Jedním z posledních kandidátů byl Tom Emmer, který vyhrál nominační hlasování v rámci strany. Bývalý prezident Trump ho na sociálních sítích nazval politikem, který vůbec nerozumí svým voličům a globalistickým RINO, což je zkratka pro hanlivé označení „Republican In Name Only” neboli republikán pouze jménem.

Následně Tom Emmer svoji kandidaturu stáhl a šéfem Kongresu se stal Mike Johnson. New York Times jeho zvolení oznámil titulkem: „Johnson hrál klíčovou úlohu ve snaze zvrátit výsledek voleb v roce 2020”. Vůdce demokratů v Kongresu jej nazval „extrémně pravicovým ideologem”.

Trump favoritem primárek

Bývalý prezident Donald Trump je jasným favoritem na vítěze primárních voleb Republikánské strany, ze kterých vzejde jejich kandidát na příštího amerického prezidenta. Nad druhým v pořadí, floridským guvernérem Ronem DeSantisem, má náskok více než 40 %.

V celoamerických průzkumech volebních preferencí vede Trump nad Joe Bidenem o několik procent podle toho, která agentura a kdy průzkum prováděla. Má náskok i ve většině států, které jsou považovány za klíčové pro vítězství ve volbách.

Doktrína America First

Stephen Miller je bývalým členem Trumpova týmu a autorem některých jeho projevů. Nedávno stručně zformuloval základní principy doktríny, kterou se řídila Trumpova administrativa a pro kterou se vžil název „America First”. Bývalý prezident Trump ji představil během projevu na půdě OSN v roce 2017:

Národní stát je klíčovou jednotkou mezinárodní spolupráce Představa elit, že existuje mezinárodní komunita, která prosazuje univerzální sadu politických hodnot, je nesprávná.

Každý suverénní stát má jedinečnou historii a kulturu a její vůdce je povinen hájit zájmy lidí, kteří v něm žijí. Stavění zájmů Američanů na první místo je povinností jejího vůdce, neboť každá země hájí svoje zájmy. Tento elementární fakt unikal různým expertům po generace.

Vlastní zájmy hájí každý

Racionální sledování vlastních zájmů je základním kamenem mírové zahraniční spolupráce. Například arabské země mají racionální zájem na spolupráci, která by zabránila Íránu v exportu terorismu, včetně spolupráce s Izraelem, a vzájemně výhodných obchodních vztazích.

Amerika nechce vnutit americký způsob života ostatním zemím, jejím cílem není budování národů za mořem, šíření amerických hodnot se zbraní v ruce nebo směna domácí průmyslové základny za nějakou výhodu v zahraniční politice. Ekonomická bezpečnost znamená národní bezpečnost.

Neprostupné hranice

Politika America First bedlivě chrání nedotknutelnost národních hranic, protože si je vědoma toho, že neprostupné hranice zajistí harmonii ve společnost a snižují globální napětí. Země, odkud uprchlíci odcházejí, přicházejí o lidský kapitál, v zemích, do kterých plynou, nesou nemalé náklady nekontrolované migrace lidé s nejnižšími příjmy.

Všechny tyto zásady vycházejí z jediného principu. Že základem globální harmonie je reciprocita a spolupráce mezi suverénními, nezávislými a na sebe hrdými národními státy.

Povinností amerického prezidenta je zajistit obranyschopnost země. V prvé řadě je to nepřemožitelnost ozbrojených složek. Za druhé by se měl vyhnout vojenských eskapádám v zahraničí a za třetí musí být schopen v případě ohrožení vlastních občanů použít vojenskou sílu dle svého uvážení

Národní hrdost

V poslední řadě politika America First znamená, že národní bezpečnost je závislá na národní hrdosti. Národ, který se modlí na oltáři globalismu, nejenže není schopen artikulovat své vlastní zájmy, ale není ani důvěryhodný partner. Věřili byste sousedovi, který nechrání svojí rodinu?

Patriotismus je základem svobodného prosperujícího státu. Patriotismus vedl Poláky k tomu, aby umírali za záchranu Polska, a Francouze k tomu, aby bojovali za svobodnou Francii.

Národy nemohou čekat, že za ně problémy vyřeší vzdálené země nebo byrokraté v mezinárodních institucích.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Takže se i z poza louže potvrzuje,že ten náš kormidelník nemá vůbec představu do jaké to jámy nás vede. I od UŠÁKŮ je slyšet: Vlastní národ na prvním místě!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*