Sexismus
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

V novinách Libero, il Giornale aj. publikovali rezignační dopis profesora milánské státní univerzity a šéfa katedry historie politiky Marca Bassaniho, profesor byl obviněn ze sexismu, když na příspěvku na facebooku připomněl, že Kamala Harrisová ve svých 29letech byla milenkou sanfranciského starosty, který byl tenkrát šedesátníkem. Profesorovi za trest na měsíc obstavila univerzita plat a stal se terčem mediálního štvaní. Před pár týdny na jiné uni denuncovala uvědomělá studentka tři kolegy za kritiku společných toalet pro muže a ženy, které univerzitní vedení nechalo zřídit. Studentům za trest na šest měsíců obstavili studium. V il Giornale píše Carlo Lottieri, že z USA se do Evropy exportuje ten nejhorší hnus, má na mysli univerzitní klasifikaci, kterou EU vydává za žebříček kvality, na první místě je v této klasifikaci Harvard, je známo, že svobodu slova tu respektují asi stejně jako na univerzitě v severokorejském Pchjongjangu. Dopis profesora Bassaniho stojí za to citovat: “Je tristní konstatovat, že ze systému veřejného vzdělávání, které by mělo potencovat kritické myšlení se stala madrasa politickokorektních nesmyslů…” Profesor píše, že zažíváme noční můru deformovaného vzdělávacího sektoru, věda a kultura se staly komoditami distribuovanými servilními úředníky. Zvůle z USA importovaného perverzního systému pohltila nakonec i lidi, kteří první tento systém zaváděli, jako např. Prodiho, když se vyslovil proti tezi o antropomorfních důvodech oteplování.

Tento anglosaský systém pohlcuje nenávratně celou Evropu, přitom se to děje bez nějakého zjevného nátlaku, dík duchovní policii a sebezúžení myšlenkového reflektivního prostoru, jenom zdánlivě se v Čechách nedospělo do takového stupně perverze, systém se tu vypořádá s odpůrci ještě brutálnějšími metodami, jak jsme viděli na příkladě profesora Ševčíka. Profesor Bassani píše, že dnes jsou univerzitní kádry tělesnou stáží Hohenzollernů, ale v devatenáctém století to byla pýcha národa, v Čechách je to ještě bídnější, nezbývá než žít a dělat vědu s typy jako brněnská hnojařka Nerudová a pseudovědec Fiala. V Itálii profesorův dopis měl ohlas, obvykle se problém vysvětluje poukazem na levičáckou kulturní hegemonii v kulturní a vzdělávací sféře, občas se píše, že by ministři pravicové vlády měli zasáhnout.

V lednu publikoval v pravicové Destra Marco Valle analýzu levicové hegemonie, napsal, že hegemonie, pokud nějaká je, se nevyžene pokud neexistuje nic jiného, co by ji nahradilo. Ovšem klima v evropském vzdělávacím systému nezmění nějaký rozumnější hodnotový systém, navíc když politická korektnost žádný hodnotový systém nemá, je to čistá libovůle. Změna může přijít jen s rozumnou politikou založenou na morálce uchování a vylepšování národních kvalit, ale anglosaské a evropskounijní politice jde o anihilaci národních kvalit v domnění, že nový prototyp člověka neurčité barvy a programovatelného mozku je pro udržitelnost planety přínosnější. Údajná pravicová italská vláda stejně jako údajně pravicová ODS jsou rozpoznatelně realizátory anglosaského společenského modelu se všemi jeho peripetiemi.

Anglosaská woke ideologie není dočasnou aberací, která vykvetla na excesívním levicovém podhoubí. Vlastně se jí na prvním místě podařilo velmi rychle a elegantně zlikvidovat tradiční levicové společenské směry, levicová politika v podstatě dnes není možná. Woke ideologie není žádnou dobovou náhodou, ale je vyvrcholením anglosaského vývojového modelu. Na americké univerzity se přijímá na rasové bázi, bílí studenti jsou kriminalizováni, existují komise, které hlídají zakázané frázování, kontrolují debaty atd., jednoduše teror, který lidstvo zatím neznalo. Není možné, aby tento systém byl důsledkem nějaké nahodilé aberace.

Na stránkách sanfranciské opery, kde zdůvodňují ty nejperverznější kunsthistorické teorie, které jsou v podstatě genocidně a rasisticky namířené proti bílé rase, se operuje tzv. expropriací, tj. bílý člověk celou historii znásilňoval a okrádal ostatní skupiny homo sapiens. Takto interpretuje svět nejsnobštější opera na světě, kde stojan k partituře je za tisíce a za hodinu přítomnosti dostává režisér desítky tisíc. Celý tento pseudoumělecký tyátr je založen na jiném typu expropriace, na zcela konkrétní a reálné, vykořisťují zbytek světa a parazitují na nehorázném monopolu amerického dolaru nad ekonomickým světem. Válku na Ukrajině vede tato velmoc právě kvůli konkrétní expropriaci, aby se zmocnila ruského nerostného bohatství a obklíčila Čínu. Francouzský historik Francois-Auguste Mignet v 1824 napsal o válkách francouzské revoluce: “Původcem války není ten, kdo první vystřelí, ale ten, kdo ji učinil nezbytnou.”

Ředitelství sanfranciské opery vydalo komuniké: “Uvedli jsme na scénu Pucciniho Madama Butterfly, ale tato opera je známá falešnými kulturnímu schematy a stereotypy, proto jsme ji zamýšleli stornovat. Neudělali jsme to, protože by to ohrozilo příležitosti asijským sopránům.” Pucciniho operu neinscenují pro její excelentní hudbu a melodie, nebesa otvírající Nessun Dorma, ale aby neohrozili příležitosti pro Asiaty, taky v programu nešikmooké pěvce není vidět, jeden podle jména Čech jim tam uklízí scénu.

Tento systém nepozorovaně pohlcuje celou Evropu. Např. na jedné německé škole zakázal ředitel pít vodu ve třídách, kde jsou muslimské děti, které dodržují Ramadán. Na dotaz novin, ředitel odmítl odpovědět. Ředitel jiné školy pozval policii na šestnáctiletou studentku, která na TikTok vložila video modré barvy se slovy, že Německo je její vlast (Heimat) a nejen oblast na mapě. Policie skandálním způsobem dotyčnou eskortovala na ústřednu a několik hodin vyslýchala. Případ interpeluje AfD, které hrozí zákaz činnosti, v Bundestagu. V Německu probíhá od 11. března týden proti rasismu, ve Stuttgartu podle propozic zemského ministerstva školství jsou děti roztříděny podle barvy pleti, bílé děti jsou označeny jako problémová skupina a vysvětluje se, jak rasistické jsou i jejich běžné návyky. V Ansage píše poslankyně AfD Christine Baumová, že v této fázi intoxikace populace je záměrem vyvolání jistého stupně nenávisti a sebenenávisti a diskreditace proti bílým, přičíst jim všechno zlo světa.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*