Skáčeme Putinovi na vějičku? Uniklý dokument o prstu na jaderné spoušti může být řízený
Sdílet článek:

SM

V týdnu přinesla všechna světová média informaci s odvoláním na prestižní deník The Financial Times o uniklých dokumentech, z nichž vyplývá, že Rusové by neváhali použít jako prvek odstrašení taktickou jadernou zbraň, což není standardní. Logicky se nabízí otázka, zda se nemůže jednat o součást ruské taktiky, a zda nemůže být únik dokumentů v režii GRU.

Deník Finacial Times minulou neděli přinesl informaci, že redakce disponuje 29 uniklými tajnými dokumenty z let 2008 až 2014. Aniž by je přímo uveřejnil, tvrdí autor článku, že dokumenty měl získat od západních zdrojů. Z tajných instrukcí mimo jiné vyplývá, že ruské ozbrojené síly “ k „zastavení agrese“, a to dokonce i v případě, aby se zabránilo tomu, že by ruská armáda prohrála bitvu nebo ztratila území. To vše přišlo v době, kdy Emanuel Macron a představitelé dalších států pomáhajících Ukrajině včetně Petra Fialy, museli veřejně opakovat, že jednotky NATO nevkročí na Ukrajinu.

Nemáme si jen tedy myslet, že dokumenty jsou pravé? Nejedná se o podvrh, resp. o řízený únik ruských tajných služeb ve snaze odradit nepřítele? Jisté je, že válka probíhá krom bojiště také v hlavách občanů. Proto všichni přímí aktéři podle mediálního analytika Josefa Šlerka z FFUK zavádějí cenzuru a do novin se dávají informace, které nesmí podkopávat morálku obyvatel, tím méně život nasazujících vojáků. Snaha zastrašit nepřítele je odjakživa součástí taktiky.

Dezinformační majstrštyk

Podvržené dokumenty od dvojitých agentů zná historie špionáže ze Studené války nespočet. Majstrštyk tajných služeb však přišel už dříve, během druhé světové války při operaci Overlord – vylodění v Normanidi. Spojenci při krycí akci s názvem Fortitude dokonale uspěli s řízeným vypouštěním dezinformací s cílem do poslední chvíle utajit před nepřítelem místo vylodění. Záměrně vypouštěli zmínky o jiných místech invaze ve své rádiové komunikaci s vědomím, že Němci hovory odposlechnou. Ti byli do poslední chvíle přesvědčeni, že se spojenci vylodí nedaleko Calais, kde měli koncentrovanou sílu. V momentě prozření už nešlo nic dělat. V Calais by bezesporu kvůli tvaru pobřeží a systému bunkrů došlo k daleko většímu masakru než při vylodění v Normandii a dost možná by se operace nezdařila vůbec.

Zdravotní stav – top secret

Získat pověst šíleného diktátora, který trpí rakovinou a zbývá mu rok života, pročež nemá zábrany použít nekonvenční zbraně, je dobrou devízou dokaždé války. Kim Čong un neváhá pro tuto nálepku čas od času popravit neposlušného ministra protiletadlovou zbraní. Putin si zase úzkostlivě střeží svůj zdravotní stav, který odhalí v blafování karty. Ve svékamufláži zašel už tak daleko, že si na státních návštěvách v ne zrovna spřátelených zemích hlídá i stolici. V Rusku začal s touto praktikou už Stalin a Putin se jí drží též. Jeho ochranka má ve chvílích, kdy se jejich šéf vydává do zahraničí, kromě starosti o jeho bezpečí ještě jeden nevšední úkol. Sbírat Putinovu stolici a vozí ji zpět do Ruska, aby nikdo nezjistil rozborem informace o zdravotním stavu.

SM
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. No,ta operace Fortitude ovšem nespočívala jen ve vypouštění falešných dezinformací-američané s brity tyto údaje vypustili i mezi francouzký odboj,který následně prakticky celý udali gestapu a stovky francouzkých odbojářů za to v rámci “obětovali jsme stovky,aby jsme zachránili statisíce” poznali,co spolupráce se západem obnáší-jakými metodami gestapo z obětovaných odbojářů ty věci,které jim nastrčené dezinformace pomáhali potvrdit dostávali asi psát nemusím…Toto bylo tak demokraticky “košer”,že se k tomu anglosasové přiznali až po nastoupeném miléniu a Francouzi byli pěkně nasraní-dokonce zvažovali už podruhé opustit NATO

  2. Takurčitěě……jen blafuje, Putin jeden. Navrhovala bych, aby se to vyzkoušelo na autorovi osobně: vyslat na výlet pěkně někam dejme tomu do Brusele a zkusíme, jestli blafuje, nebo ne.

    • Budou uražený, že měl blufovat a neblufuje 😎 Tedy – budou uražený těch osm vteřin, nebo kolik to je.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*