Média hlídacími psy hlídacích psů
Sdílet článek:

Covidovou pandemii vytlačila z veřejného světa válka na Ukrajině. Ukrajinská krize by ale neměla vytlačit z našich hlav zkušenosti, které jsme při pandemie nasbírali a určitě bychom na ně neměli zapomínat. Jednou z těch kyselých zkušeností je poznání rolí médií. „Ty totiž nejsou hlídacím psem vlády, vládních orgánů a demokracie, ale staly se hlídacím psem opozice, faktickému hlídacímu psu demokracie,“ řekl v úvodu svého statusu na facebookovém profilu Svobodných předseda Libor Vondráček.

Svoji tezi ukázal na konkrétním případě Daniela Landy a jeho iniciativy Zlatý špendlík. „Landa vyzval v průběhu poslední vlny pandemie své příznivce, aby se na hygienách dotazovali, jakou činnost vlastně vykonávají a proč se kontrolami v restauracích podílejí na protiústavních krocích místo trasování, vyřizování karantén, tedy kroky, které jsou náplní hygienických stanic a které účinně ochrání obyvatele před covid-19. Oleje do ohně přilili také ministerští úředníci, kteří dokonce uložili podnikatelům v restauracích mít elektronické čtečky, kterými by u svých hostů kontrolovali covid pasy prostřednictvím QR kódů. V reakci na tuto iniciativu se strhla mediální bouře, která lynčovala Daniela Landu,“ připomněl Libor Vondráček období závěru loňského roku, kdy se drtivá většina médií pustila do této občanské iniciativy.
.
Hned v úvodu letošního roku daly Landově aktivitě za pravdu soudy a ministerstva a hygienické stanice začaly postupně zastavovat správní řízení, které zavedly s podnikateli i obyčejnými lidmi ve chvíli, kdy je přistihly v restauracích bez covid pasů. Přestože nezávislé soudy daly Landovi za pravdu a všechna kritizovaná opatření prohlásila za protiprávní, tak nikdo za Danielem Landou nepřišel a neomluvil se mu za jeho ostrakizování, či nepožadoval po vládě veřejnou omluvu či aspoň přiznání, že se chovaly protiprávně a protiústavně a zneužily svého mocenského postavení.
.
„Schválně jsem sledoval veřejnoprávní média, například Českou televizi a její pořad 168 hodin a nezaregistroval jsem ani jednu reportáž, která by se zabývala někým, kdo při kontrolách v restauračních zařízeních zneužil své pravomoci. Stejná veřejnoprávní televize naopak tendenčně zesměšňovala Daniela Landu, který práva českých lidí hájil a poukazoval na vládní zvůli,“ připomněl ve svém facebookovém příspěvku zaujatost České televize předseda Svobodných Libor Vondráček. Nejvýznamnější veřejnoprávní médium tak prý jen potvrdilo svoji nekompetentnost a zaujatost.
.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*