Rádio Jerevan to potvrdilo: desky Beatles musí být zničeny (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Rádio Jerevan ví všechno první. Její experti nejí, nespí a jenom sedí se všemi prsty přitisknutými na tepu doby.

Pravda je, že ty prsty, které mají obětaví redaktoři přitisknuté na tepu doby, je docela bolí, protože každou chvíli jim do nich tep doby jebne docela velkou silou. Ale oni ví, že je to jejich poslání, tak je tiše dále tisknou.

Zoufalý občan Josef volal rozechvělým hlasem:

„Milé rádio,

moje generace vyrostla na písničkách Beatles a Johna Lennona. Co je pravdy na tom, že budu muset za dozoru kulturní komise demonstrativně zničit všechna jejich alba?”

Rádio Jerevan:

„Milý Pepo, je nám to velice líto, ale těžká doba si žádá těžké oběti. Držitelé licenčních práv odmítli přezpívat jeden z největších hitů s novým textem požadovaným kulturní komisí. Řekli, že ‘Give War A Chance’ zpívat nebudou. Bohužel nepomohlo ani to, že jeden z držitelů práv marně argumentoval, že patří mezi chráněné nebinární osoby. Kulturní komise žádost Ono Yoko po krátkém váhání zamítla.”

Maminka Zdena z Prahy 8 volá:

„Milé rádio,

poraďte mi, jak začít, když vyprávím dětem pohádky před spaním.”

Rádio Jerevan:

„Milá Zdeno, velice rádi. Naše babičky říkaly ‘bylo-nebylo’, ale daleko modernější je, když řeknete ‘za devatero zdmi se sešlo devatero expertů’.”

Pracovník výtvarného studia ArtDesign píše:

„Milé rádio,

naše studio dostalo zakázku od Evropské unie na výrobu loga pro celoevropské hnutí za boj proti klimatické změně. Budou za to těžké miliony i po odečtení provize výběrové komisi. Můžete nám prosím poradit, co má největší šanci na vítězství?”

Rádio Jerevan:

„Zdravíme umělce. Náš kreativní tým má pro vás řešení, které komisi nadchne, takže nebude chtít tak velkou provizi, jako kdyby to byla nějaká pitomost, co běžně vymýšlíte. Zaručeně vítězným návrhem bude umělecky vyvedený oběšenec, který s blaženě posmrtným výrazem drží v rukou barevně veselý nápis ‘Já planetě’.”

„Aby bylo jasno, 50 % z toho, co ušetříte na provizi výběrové komisi za tak vynikající nápad, je naše, kapišto?”

Student Josef ze střední chemické školy v Ústí posílá prosebný email:

„Milé rádio,

jak jsou řazeny prvky v Mendělejevově tabulce.”

Rádio Jerevan:

„Pepo, máš to nějaké popletené. Není to Mendělejevova tabulka, ale periodická tabulka, nejsou to prvky, ale pohlaví a v periodické tabulce jsou pohlaví řazeny vzestupně podle počtu penisů, které si myslí, že mají. ”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*