Rádio Jerevan slaví úspěch se šablonou směrnice na podporu diverzity (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Směrnice na podporu diverzity, kterou rádio připravilo pro velkou mezinárodní firmu, sklidila takový úspěch, že se rádio rozhodlo ji dát zdarma k dispozici každé korporaci, která chce při auditu projít s vyznamenáním.

Univerzální směrnice vznikla po dotazu jedné nadnárodní korporace, která chtěla být dobře připravena na audit diverzity, jenž je nově povinný každé dva roky, tedy zatím. Rádio připravilo obratem návrh, jak by mohla směrnice vypadat.

Korporace byla nadšena. Speciální kontrolní útvar ministerstva strávil při auditu dlouhé hodiny hodnocením testu inkluzivní oddanosti. Nikoho nerušili a ani kafe nechtěli. Výstupní zpráva byla samý superlativ.

Rádio se proto rozhodlo zpřístupnit směrnici každé odpovědné korporaci. Zde alespoň několik klíčových bodů.

Jak uspět při auditu

Přivažte řetězem všechny bílé heterosexuální zaměstnance železnými okovy ke stolu jako výraz jejich uvědomění si své nadřazenosti. Pauza na toaletu je jedenkrát za čtyři hodiny, pro starší zaměstnance jedenkrát za dvě hodiny.

Vedle požární směrnice vyvěste pohlavní směrnici, podle které se všichni zaměstnanci budou muset pětkrát denně modlit na duhovém koberečku směrem k Bruselu. Modlitba se skládá z rituálního opakování momentálně platných genderových zájmen.

Zaveďte inkluzivní dreskód. Takzvaný ‘volný pátek’ nově znamená, že se zaměstnanci mohou obléci jako normální lidé.

Auditní komisi ohromíte testem inkluzivní oddanosti. Před každým povýšením nebo kvartální odměnou musí povyšovaný nebo odměňovaný zaměstnanec dokázat svoji oddanost tím, že zbičuje takovým hezkým koženým bičíkem s třásničkami jednoho svého bílého kolegu.

Opakovaně ověřeno v praxi! Audit bude bez nálezu.

A samozřejmě nové dotazy od světových agentur.

Velká tisková agentura posílá dotaz:

„Milé rádio,

je pravda, že se nedávno konala mezinárodní soutěž v rychlosti počítání? Víte, kdo zvítězil?”

Rádio Jerevan:

„Milá agenturo, samozřejmě, že víme. První místo obsadil tým Hamásu, neboť dokázal spočítat přesný počet obětí na dvě desetinná místa do jedné minuty po libovolném výbuchu kdekoli na Blízkém východě.”

„Mimořádná cena poroty za humanitu týmu Hamásu unikla o malý kousek, neboť kluci šikovní nedokázali ani za několik měsíců dopočítat, kolik rukojmích mají v zajetí a jestli jsou ještě naživu.”

Další světová agentura se ptá:

„Milé rádio,

je pravda, že v Praze proběhla velká demonstrace proti zelené politice Evropské unie? Tisíce lidí prý pochodovaly s transparenty s nápisem ‘NE ZERU’ na podporu fosilních paliv, píše nás korespondent.”

Rádio Jerevan:

„Milá agenturo, nebylo to v Praze, ale v Ostravě, nebyla to demonstrace, ale placená propagační akce na nové vysoce účinné živočišné uhlí a ten nápis byl také trochu jinej.”

Upozornění pro kontrolory:

Podle nového evropského zákona Digital Services Act, který zavádí institut nenávistné řeči, je těžké stíhat satiru. Ale příští rok to o té směrnici už nebude satira, takže bude možné test nenávistné řeči použít, byť to bude těžké. Bičovat bílé lidi je totiž v pořádku.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*