Satira: Kde je pravda? Na rádiu Jerevan
Sdílet článek:

Rádio Jerevan ví všechno. Co je pravda a co není pravda. Co si má kdo myslet nebo co si ještě může myslet. A hlavně co už si myslet nesmí!

Dříve lidé posílali do rádia frivolní otázky. Jako třeba, zda lze spát s otevřeným oknem. Jasně, když není nikdo jiný po ruce. Ale doba lehkovážných otázek je pryč.

Sdružení zdravotnických laboratoří se táže:

 

„Milé rádio,

 

je pravda, že v neznámé africké zemi našla světová zdravotnická organizace nový druh viru, který předčí svou nebezpečností všechny předcházející?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Ano, to je pravda. Specialisté izolovali uprostřed neprostupné džungle virus, který nemá u lidí vůbec žádné příznaky a jeho extrémní nebezpečnost spočívá v tom, že se nedá zjistit testováním. Protože však testovací odborníci trvají na tom, že je nutné tento nebezpečný virus izolovat pro zploštění křivky nákazy, schválila světová zdravotnická organizace nákup testů s náhodně generovaným výsledkem. Celý projekt dostal název  Spálená země pokus druhý.”

Spolek na obranu svobody slova se ptá:

 

„Milé rádio,

 

Proč nám nikdo nechce říci pravdu?”

Radio Jerevan:

 

„Protože experti dospěli k závěru, že byste to neunesli.”

Studentka posledního ročníku VŠE píše:

„Milé rádio,

 

do své diplomové práce bych se potřebovala zeptat, jak plánuje vláda splatit astronomické dluhy, které nasekala během pandemie.”

 

Rádio Jerevan:

 

„Tištěním peněz, dokud papír nezdraží tak, že na něj nebudou mít.”

Pan Josef se ptá:

„Milé rádio,

 

proč Evropská unie zakázala portál prace.cz?”

 

Rádio Jerevan:

 

„To je jednoduché. Inkluzivní komise Evropské unie vydala seznam slov, která jsou homofobní, agresivní nebo mohou nějakým způsobem vyvolávat úzkost. A odnesla to také služba prace.cz. Portál jobs.cz zatím zůstává, ale jen proto, že to nikdo zatím nepřeložil.”

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*