Silvestrovské zprávy z alternativního světa (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Redaktoři rádia Jerevan objevili v úklidové komoře červí díru. Nejstatečnější z nich se odvážili proskočit do alternativního vesmíru. Po svém návratu připravili krátkou reportáž o tom, jak se žije v tom jiném světě.

Svět za červí dírou vypadá podobně, ale přeci je trochu jiný.

Nairobi

Organizace afrických států na tiskové konferenci upozornila na skutečnost, že ve většině reklam nadnárodních společností, které jsou vysílány na africkém kontinentě, vystupují běloši. Afričtí občané jsou tím znepokojeni, neboť tomu nerozumí. „V Africe přeci žijí většinou černoši,” uvedl mluvčí na tiskové konferenci.

Štrasburg

Komise Evropské unie zveřejnila prohlášení, ve kterém kritizuje velké mediální domy za to, že se v jejich zprávách objevuje extrémně často výraz „extrémní levice”. Komise to považuje za pleonasmus, nadbytečné slovní spojení, něco jako „největší maximum”. Výraz pleonasmus je v textu prohlášení použit z toho důvodu, aby lidé viděli, že v komisi nesedí žádná ořezávátka a že umí i cizí slova.

Komise kritiku médií odůvodnila takto: „Použití výrazu extrémní levice je neudržitelné plýtvání slovy, což je v rozporu s konceptem udržitelnoti. Stačí říci levice, neboť každý ví, že je extrémní.”

Peking

Ursula von der Leyen vystoupila v Pekingu na shromáždění Green30. Prohlásila, že Evropa důrazně požaduje výjimku z Pekingské dohody. Evropské země se v tomto roce dostaly do skupiny zemí rozvojových, a proto si nemohou dovolit přechod na zelenou energii podle navrženého harmonogramu. Hodlají spalovat piliny v plastových lahvích do roku 2030 a žádají od Číny zapůjčení terakotové armády na výstavbu zelené infrastruktury.

Saúdská Arábie

V saúdském Rijádu pobodal německý turista nožem několik kolemjdoucích a křičel přitom „Ježíši Kriste”. Místní policie uvedla, že se zjevně jednalo o duševně nemocného člověka. Vláda Saúdské Arábie vyzvala všechny obyvatele, aby hlavně nepodlehli kristofobii a zřídila muslimské hlídky na všech velkých křižovatkách, jejichž úkolem je srdečně obejmout každého člověka v evropském oblečení, který půjde okolo.

Praha

Česká vláda vystoupila před novináři na půdě Strakovy akademie. Ve svém proslovu řekli ministři jako jeden muž, že si uvědomili, že polovina vybraných daní se někde ztratí v procesu nebo nějak odkloní a druhá polovina se investuje do úplných hovadin. Na dotaz novinářů, co z toho vyplývá, uvedl mluvčí vlády, že si zatím nejsou jisti.

New York

OSN vydala překvapivé prohlášení, že znásilňování žen je odsouzeníhodné, i když se jedná o Izraelky.

Kyjev

Prezident Zelenskyj vystoupil s proslovem na půdě parlamentu. Řekl, že dokud demokracie nezvítězí, ruší parlament a všechny strany, které nesouhlasí s bojem za demokracii do posledního kapky krve jiného člověka. Dále prohlásil, že je mu líto prostých lidí, které posílá na smrt, a že bude on osobně jejich jménem bojovat do posledního dolaru a eura.

Washington

Americká federální vláda schválila mimořádný rozpočet na výstavbu několika desítek věznic, neboť stávající kapacity již nestačí. Poté, co se stalo trestným činem oslovit nebinární osobu nesprávným zájmenem, čekají na uvěznění statisíce odsouzených.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*