Satira: Rádio Jerevan na špici poslechovosti
Sdílet článek:

Díky své schopnosti najít na každý problém řešení v souladu s evropskými hodnotami, dostalo se rádio Jerevan na špici poslechovosti. Tedy alespoň podle průzkumu radiových vln nezávislými kontrolory jejich šíření, pro které se vžil název vlnočekr.

Protože pořád ve společnosti řádí vlastní rozum, dostalo rádio Jerevan mimořádnou dotaci od evropského cinktanku „Unii si rozvracet nedáme”. Díky tomu mohlo rozšířit tým o další zapálené redaktory a redaktorky, kteří dokonce ovládají cizí jazyky. Nově se tak radio Jerevan umí vypořádat i s dotazy ze zahraničí.

Útvar 005 tajné služby neznámé evropské mocnosti poslal dotaz psaný neviditelným inkoustem:

 

„Sir _____ (pozn. kryptografa není viditelné),

 

proč jste odmítli zveřejnit tajný plán Ruska na totální zničení evropské ekonomiky, který naši agenti získali s nasazením života z podzemního bunkru na dálné Sibiři?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Protože naši analytici zjistili, že to není třeba. Srovnávací analýzou dospěli k závěru, že je ve všech podstatných bodech shodný s plány ekonomického rozvoje unie, pro které se vžil název Grýndýl a který si lze volně stáhnout na adrese https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/european-green-deal_cs

Mezinárodní cyklistická unie poslala oficiální dopis:

 

„Dear Radiou,

 

je pravda, že evropský soud pro veškerá práva schválil právo motorkářů identifikovat se jako cyklisté?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Ano, to je pravda. Inkluze a sebeidentifikace je univerzální právo a není možné jej omezovat pouze na pohlaví. Pokud se někdo cítí jako cyklista v těle motorkáře, musí mu společnost umožnit plné uplatnění jeho osobnosti. Speciální komise Evropské unie už připravuje návod pro organizátory Tour de France, Vuelty a Gira, jak postupovat, aby nedošlo k diskriminaci transcyklistů.”

Josef K. z turistického oddílu Zelená stezka:

 

„Milé rádio,

 

na svých toulkách krajem jsem již několikrát narazil na pomníček neznámému vědci. Kdo to byl?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Jeho jméno je neznámé. Ale vědci z celého světa mu stavějí jednoduché pomníčky, aby si připomínali jeho mimořádný přínos při zajištění financování. Přišel totiž na to, že když při svém výzkumu zjistí to, co podporuje žádoucí ideologii, dostane za odměnu novou kryptoměnu Grant. Proto mají pomníčky tvar velké hromádky peněz se zapíchnutou lopatičkou.”

Redakce časopisu Cosmopolitan a Marianne poslaly zoufalý email až z New Yorku:

 

„Dear radio Gerevaj,

 

je pravda, že Evropská unie schválila návrh na zákaz depilačních prostředků.”

 

Rádio Jerevan:

 

„Ano, je to tak. Jsme v tom všichni pospolu. Expertní skupina dospěla k závěru, že pokud se ženy nebudou holit, budou se cítit tepelně komfortně při teplotách až o dva stupně nižších než v současnosti. Také bude po vzoru íránské mravnostní policie zřízen nový kontrolní útvar s chytlavým názvem ‘Řekněte ne holení’ neboli pro vás v tom ňů jorku Say No To Gillette!”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*