Veselý internet 51.
Sdílet článek:

Co budeš dělat v sobotu? My budeme se synem pouštět draka.
– No, skoro to samé: povezu tchýni na letiště.

Ptají se mladého Roubíčka u odvodu do ČSLA:
“Povolání otce?”
“Otec nežije.”
“Ale kým byl?”
“Astmatikem!”
“Ale co dělal?!”
“Kašlal!”
“Ale z toho se přece nedá žít!”
“Vždyť jsem jim říkal, oni mešuge, že nežije!”

 

Na večírku se spolu baví lékař dr. Braun a právník dr. Goldstein. Jejich konverzace je neustále přerušována lidmi, kteří popisují své neduhy a žádají lékaře o radu. Po hodině se podrážděný lékař zeptá právníka:
„Jak to děláte, že po vás lidé nechtějí právní rady, když nejste v kanceláři?“
„To se rychle odnaučí, jednou jim poradím a druhý den jim pošlu účet.“
Druhý den sedí dr. Braun ve své ordinaci zvažuje, jestli to má také zkusit, když mu sestra přinese dopis od doktora Goldsteina. Otevře jej a najde v něm účet za právní rady.

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš v pořadu K tabuli, kde mu děti pokládaly záludné otázky, nepředvedl zrovna oslnivý výkon. Neznal nejznámější dílo Jaroslava Haška, mezi planety Sluneční soustavy zařadil Měsíc a Slunce nebo například dětem prozradil, že krávy vyrábí mléko v žaludku.

Omezený všeobecný přehled svaluje Andrej Babiš na svůj marketingový tým, který nebyl schopen dětem dodat předem schválené otázky, na které by Andrej Babiš znal odpovědi, popřípadě si je alespoň napsal na tahák.

„Je to selhání jednotlivce. Můj tým tentokrát zaváhal. Člověk, který mi měl dodat odpovědi, je nedodal a takhle to dopadlo. Já přeci nemůžu vědět všechno. Já jsem manažer, a ne encyklopedie. Já vím, jak převzít podnik, jak řídit stát jako firmu, jak mám vědět, jaké jsou planety ve Sluneční soustavě? Já ani nevím, co to je Sluneční soustava. To je naprostý amatérismus,“ vztekal se Andrej Babiš směrem ke svému týmu.

„Ty děti byly nastrčené. Celý pořad byl vykonstruovaný. Co vím, tak ty děti, které pokládaly otázky, byly napojené na pětikoalici a na generála Pavla. Byla to kampaň,“ zuřil Babiš.

Pořad K tabuli nedopadl dobře nejen pro Andreje Babiše, ale i pro děti, co mu pokládaly otázky.

Podle informací jen pár hodin po odvysílání pořadu začal děti vyšetřovat finanční úřad.

„Byli tady lidi z finančáku. Byly nepříjemní a dožadovali se, abychom jim předložili seznam majetku naší dcery. Taky chtěli vidět všechny její příjmy. Holka si při studiu přivydělává v supermarketu, kde plní regály. Samozřejmě, že chtěli vidět všechny její doklady o příjmech.

Doklady měla v pořádku. Problém byl, když finančák zjistil, že nedaní své kapesné. Dáváme dceři měsíčně tisíc korun za pomoc v domácnosti. Kontrola z finančáku odhalila, že toto kapesné dcera řádně nezdanila, takže jí prý hrozí pokuta,“ postěžoval si pan Aleš, otec jedné z dívek, která Babišovi položila záludnou otázku a na kterou přišla kontrola z finančního úřadu.

Kontroly z finančního úřadu však nejsou to jediné, s čím se děti z pořadu potýkají. Jak se totiž ukázalo, některé děti stráví následující Vánoční svátky na Krymu.

„Přišel nám dopis z Protopopov agency, který vyzývá našeho syna, aby se sbalil, že při nejbližší příležitosti pojede na zájezd na Krym. Ze začátku jsme tomu nevěnovali pozornost, když pro něho jednoho rána přišli lidé z agentury a i přes naše protesty syna odvezli na Krym na prázdniny. Prý nám ho po Novém roce vrátí. Nevím, co si o tom mám myslet. Nerada bych vyvozovala mylné závěry, ale mám pocit, že se synovi pan Babiš mstí za záludnou otázku, kterou mu položil,“ myslí si paní Kateřina, matka jednoho z chlapců, který se zúčastnil natáčení s Andrejem Babišem.

Andrej Babiš toto podezření považuje za kampaň proti němu a prozradil, že děti z pořadu odjely na Krym na vlastní žádost na dovolenou a že on s tím nemá nic společného.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Z vřelých Vánočních mailových přání mám nejraději takové ty, co vám pošle Kopírka & syn, protože jste si u nich v březnu jednou objednali tonery.
  • Píšou v novinách, že si prý jeden obžalovaný vyžádal od soudu zkoumání duševního zdraví svého syna a pak protestoval, že se duševní zdraví jeho syna probírá u soudu…
  • Na tomhle předvánočním čase je nejhezčí, jak se k vám na chodníku vrhají lidé, které nesnášíte a pumpují vám rukou s výkřiky “hlavně to štěstíčko a zdravíčko!”
  • Spolužák generála Pavla už promluvil. Tak teď by mohla promluvit Babišova učitelka ze základky.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*