Rádio Jerevan má nově i právní oddělení (satira)
Sdílet článek:

SYR ZDARMA

Ano, je to tak. Duch svobody, který kdysi tak radostně poslouchal šum vody po lučinách a hukot borů po skalinách, sedí tiše v koutku se staženými kalhotami a bojí se ceknout. Nemá ani tušení, odkud může něco přijít.

Naštěstí jsou právníci rádia Jerevan opravdoví machři a jsou připraveni hájit rádiová práva do poslední zaplacené faktury.

Důležité upozornění pro ochránce demokracie

(Čtenář nechť laskavě přeskočí.)

Ústavní soud České republiky ve svém nálezu z roku 2018 pod číslem 4035/14 SbNU 191 uvedl:

„Svoboda projevu tak chrání nejen zvolené téma, nýbrž i druh a způsob jeho zpracování. Novinářská svoboda se totiž vztahuje i na možnost uchýlit se k určitému stupni zjednodušení. Úlohou médií není poskytovat sterilní informace, nýbrž odrážet realitu včetně v ní obsažených kontroverzí, nejednoznačností, vrstevnatostí a emocionality. Právo každého vyjadřovat své názory zahrnuje i právo na jejich vyjádření humornou formou, s přiměřenou mírou nadsázky či ironie.”

Dále právní oddělení rádia Jerevan uvádí seznam doporučené četby: a) Ústava České republiky, zejména článek 15, b) Listina základních práv, zejména článek 17, c) Catovy dopisy

Navrhuje ze seznamu povinné četby vyškrtnout: a) Marxův Manifest, b) Ježovovy paměti.

Konec upozornění pro ochránce demokracie.

Cink tank Opravdová demokracie nabízí výměnou za radu část svých dotací, které není schopen utratit, ani když se opravdu snaží:

„Milé rádio,

máme řadu otázek, neboť jsme bohužel nestihli připravit za ty dotační peníze požadovanou analýzu. Většina našich analytiků se zdržela zkoumáním vlivu dlouhodobého pobytu ve strip baru na duševní rozpoložení osoby, která se cítí jako muž, neboť se ráno nemyla. Bohužel takovou analýzu prý nikdo nepotřebuje, protože v Bruselu to údajně analyzují nepřetržitě.”

„Takže otázka první: Jaké je největší nebezpečí pro evropskou demokracii?”

Rádio Jerevan:

„Milý cink tanku, jsou to voliči.”

Dotaz druhý

„Milé rádio,

jaký je rozdíl mezi Ursulou von der Leyen a soudruhem Brežněvem?”

Rádio Jerevan:

„Milý cink tanku, na to naše přirozená blbost nestačí a museli jsme to zadat umělé inteligenci. Ta žádné rozdíly nenašla, ale identifikovala pět znaků, které jsou naprosto shodné, a jeden takový sporný.

1. Oba státníci rozhodují nebo rozhodovali o životech stovek milionů lidí.

2. Je jedno, koho lidé volí. Oni zůstávají.

3. Ve volbách ve vlastní vesnici by se nedostali ani do zastupitelstva.

4. Po každém jejich projevu se řada občanů bez ohledu na svoje náboženské založení odchází modlit za budoucnost svých dětí.

5. Svoji představu demokracie, kterou řada občanů nesdílí, jsou připraveni prosadit i za použití nedemokratických metod.

6. Jedna má pipinku a druhý má pindíka, ale je možné, že pohlaví mají stejné, zjistila umělá inteligence.”

Důležité upozornění pro ochránce demokracie

Viz výše. Konec upozornění.

Děkan katedry aplikované matematiky se ptá:

„Milé rádio,

oznámí-li tiskový mluvčí palestinského ministerstva, že při útoku zahynulo deset civilistů, kolik z nich může být dětí?”

Rádio Jerevan:

„Milí matematici. V Palestině používají takzvanou Hamasovu soustavu množin, ve které platí, že podmnožina může být výrazně větší než množina. Proto je docela dobře možné, že v množině deseti civilistů může být klidně třináct, ale i více dětí podle momentální potřeby.”

Redakce na závěr: Pokud vám to přijde jako dobrý nápad, oceníme každý příspěvek. Bez dotací a reklam spoléháme na vás. Děkujeme. Odkaz níže.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Milé rádio Jerevan; děkuji za osvěžující zprávy. Jen se domnívám, že Důležité upozornění č.1 by se mělo vysílat i rozhlasem po drátě. Nemohli byste rozšířit své vlny? Věrná čtenářka a posluchačka.

  2. Je-li minen rimsky mravokarce Marcus Porcius Cato (95-46 BC),
    pak melo byt spravne uvedeno…Catonovy dopisy! Ale jinak clanek samoze dobry jako vzdy, zdur!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*