Jak se baví internet: Ty, Mohamede, jsi terorista?
Sdílet článek:

Z prostředí rozvědky:
Sedí tři žáby u rybníka.
První řekne: “Kvak.”
Druhá odpoví: “Kvak, kvak”.
A třetí na to: “Kvak, kvak, kvak”.
První žába vytáhne pistoli a zastřelí ji.
Druhá žába se ptá: “Proč jsi ji zastřelila?”
“Moc toho věděla.”

Pohádka: EK vyslala úředníky do Gazy, aby zkontrolovali, zdali jsou miliardové prostředky z našich daní využívány pouze pro humanitární účely. Podařilo se nám získat zápis jedné z těchto kontrol. Zde je doslovné znění.
Pohádka. Úředník/ce/to z EU kontroluje využívání prostředků z našich daní se v pásmu GAZy osobně:

Kontrola číslo 1.

„Ty, Mohamede, jsi terorista?“

„Jak bych mohl, jsem jen pokojný palestinský občan.“

„A proč máš přes záda ten kalašnikov?“

„Víte, tady se u nás moc rozmožila prasata. A já mám 14 malých dětí, tak o ně mám strach.“

„A máš na ty prasata dost nábojů?“

„No právě že už nemám, poslední tři dny jsem je skoro všechny vystřílel.“

„Tak tady máš 200 Eur na náboje pro humanitární účely. A proč máš za pasem ten jeden ruční granát?“

„No když je někde těch prasat moc, tak mezi ně hodím granát a tak je zabiju všechny.“

„Dobře, a máš dost granátů?“

„Tenhle je už bohužel poslední.“

„Tak tady máš ještě dalších 200 Eur na ruční granáty na humanitární účely. Kolik jsi říkal že máš dětí?“

„Celkem 14.“

„Tak to dostaneš měsíčně na každé dítě 200 Eur, celkem tedy 2.800 Eur.“

„Ale já mám ještě 4 manželky.“

„Tak to ještě dostaneš na každou 400 Eur, tedy celkem 1.600 Eur. Celkem tedy dostaneš každý měsíc na humanitární účely 4.400 Eur. Tady mi napiš číslo konta a podepiš, že ty peníze použiješ pouze na humanitární účely.“

Mohamed podepisuje a spokojeně odchází.

Kontrola číslo 2.

„Ty, Ahmede, jsi terorista?“

„Nejsem žádný terorista, jsem hrdý bojovník Hamásu.“

„Tak to ti nemohu dát žádnou humanitární pomoc. Kolik ale máš dětí?“.

„Celkem 12.“

„Tak to dostaneš měsíčně na každé dítě 200 Eur, celkem tedy 2.400 Eur.“

„Ale já mám ještě 3 manželky.“

„Tak to ještě dostaneš na každou 400 Eur, tedy celkem 1.200 Eur. Celkem tedy dostaneš každý měsíc na humanitární účely 3.600 Eur. Tady mi napiš číslo konta a podepiš, že ty peníze použiješ pouze na humanitární účely. Opakuji, pouze na humanitární účely.“

Ahmed podepisuje a spokojeně odchází.

Kontrola č. 3

dtto

Kontrola č. 4, 5, 6 ………….15.856

dtto

Hlášení úředníka/ce/toho panu Borellovi:

„Provedeno celkem 15.856 kontrol. Ani u jedné nebylo zjištěno porušení předpisů EU, že peníze mohou být použity pouze na humanitární účely.“

Hlášení pana Borella paní von der Leyenové:

„Fondy z EU na humanitární účely pro Palestince jsou používány výhradně na humanitární účely“.

Pokyn paní Leyenové finančnímu odboru EU:

„Peníze na humanitární podporu Palestincům posílejte i nadále. Kromě toho vyplaťte všem úředníkům/cím/těm, kteří se na nebezpečné kontrole podíleli, mimořádnou odměnu 10.000.-Eur.“

A je to.

Mluví se o tom jako o českém jedenáctém září. Den, kdy Agáta Hanychová a Jaromír Soukup oznámili svůj rozchod, se zapsal černým písmem do historie České republiky.

Ten den se zastavil čas. Lidé se ploužili po ulicích jako těla bez duší. Všechny naděje, všechny sny se rázem rozplynuly jako pára nad hrncem. Vypadalo to, že už nikdy nebude dobře. Už bude navždy jen špatně.

„Byla to jediná jistota v mém životě. Jak mi to mohli udělat? Jak to mohli udělat nám všem?“ lamentoval v den rozchodu Agáty s Jaromírem pan Marek Zdráhal, který po rozchodu hvězdného páru začal čichat lepidlo, a jelikož neviděl jinou možnost, tak opustil ženu a otrávil děti. Své děti bohužel neměl, tak otrávil cizí.

Pan Zdráhal byl tehdy jedním z miliónů občanů, kteří nesli rozchod Jaromíra s Agátou špatně a jimž se v ten den zhroutil celý život.

„Nevěřím tomu. To se nemohlo stát. Takhle to přece nefunguje. Média nám lžou. To je přece jasné. Manipulují s námi. Ti dva se rozejít nemohli. To nedává smysl,“ popírala tehdy realitu také paní Jarmila Konečná, která v den rozchodu započala svou cestu skrz pět fází smutku a aktuálně byla ve fázi popírání.

Po rozchodu Agáty a Jaromíra to vypadalo, že Česká republika jako stát končí. Nic nebylo už důležité. Všichni byli letargičtí. Nikoho nic nebavilo. Začalo se rodit méně dětí (k čemuž přispěla samozřejmě i skutečnost, že Agáta Hanychová neměla partnera), letadla přestala létat a v prázdných ulicích se proháněli divocí kojoti.

Když už to nikdo nečekal, když už nebyla žádná naděje, přišla spása z nebes. Agáta Hanychová oznámila, že je ve vztahu se svým velmi bývalým partnerem Mirkem Dopitou, se kterým má syna.

„Ach bože, ano, ano. To je neskutečné. V něco takového jsem už ani nedoufal,“ plakal dojetím pan Antonín Vlahý, jemuž se díky nové lásce Agáty Hanychové vrátila radost do života.

„Teď už to Aguš určitě vyjde a bude šťastná na věky. Já mám takovou radost, to není možné,“ vykřikovala nadšená žena, která ve spodním prádle pobíhala v ulicích Brna a mávala při tom nad hlavou hořícími prskavkami.

Radost nad novým vztahem Agáty Hanychové neskrývali ani naši politici. Premiér Fiala po oznámení vztahu okamžitě zajel za Agátou, aby jí osobně poblahopřál. Prezident Pavel večer promluvil k národu a Pitomio Okamura (ano, teď už můžeme nazývat Okamuru pravým jménem. Je to soudně posvěceno.) přestal být na pár hodin populistický tlučhuba.

Poslanec Andrej Babiš na TikToku skromně podotkl, že to byl právě on, kdo dal Dopitu s Hanychovou zase dohromady, a že kdyby to bylo na neschopném Fialovi, tak by Aguš zůstala navždy na ocet.

Každý si chtěl na tomto koncentrovaném dobru ohřát svou polívčičku a nikdo jim to nemůže mít za zlé, protože euforie z nového vztahu Agáty byla ohromná.

Nadšení z nového vztahu však krotí Dalibor Bláha z Národního institutu Agáty Hanychové, jenž tvrdí, že ještě není vyhráno.

„Ano, Agáta se dala dohromady s panem Dopitou, ale minimálně ze zkušeností z minula bych radil veřejnosti být opatrný a zatím se na nový vztah příliš neupínat. Přejme jim to, fanděme jim, ale nespoléhejme se na to, že jim to vydrží. Zkušenosti s Agátou hovoří v jejich neprospěch, ale počkejme, třeba překvapí,“ domnívá se Bláha.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Porážka v Albánii nám Euro trochu vzdálila, vítězství nad Faerskými ostrovy nás udrželo ve hře, remíza Poláků nám zase trochu nahrála… trochu se v těch zvratech ztrácí otázka, co bychom na tom Euru tak vlastně jako chtěli dělat?
  • Jestli Hamás vytrhal vodovodní trubky zaplacené z EU a nadělal z nich rakety, tak jde samozřejmě o nesplnění udržitelnosti projektu 5 let.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*