Veselý internet 35.
Sdílet článek:

Benny Leonard, slavný boxerský šampion, byl v Los Angeles a trénoval na svůj další zápas. Když zjistil, že potřebuje více košil, požádal svého dodavatele s pánskou konfekcí v New Yorku, aby mu do kalifornského tréninkového tábora poslal tucet hedvábných košil. Druhý den obdržel od svého dodavatele telegram s odpovědí:
“Nemůžeme vám poslat košile, dokud nebudou zaplaceny ty poslední.”
Leonard okamžitě odepsal:
“Nemohu čekat tak dlouho. Zrušte objednávku!”

Jsou spolu dvě holčičky do parku. Jedna si jde hrát na písek a druhou zastaví starší pán a říká:
“Holčičko, když ti dám bonbónek, můži ti pohladit vlásky?”
“Tak jo”, odvětí holčička.
“A když ti dám další, můžu ti pohladit ručičku?”
“Tak jo.”
…”A když ti dám další, můžu ti pohladit nožičku?”
Holčička se otočí na kamarádku a říká:
“Ty vole, ten než mě ošuká, tak budu mít cukrovku!”

 

Vláda pod vedením Petra Fialy se tento týden dohodla s Fotbalovou asociací České republiky o zahřívání domácností nadcházející podzim a zimu. Vláda tak reaguje na růst ceny energií. Fotbalové kluby uvolní pro tuto příležitost své méně vytížené hráče, kteří tak místo zahřívání lavičky budou chodit do ohrožených domácností, kde budou místo laviček zahřívat byty.

„Vláda je pod velikým tlakem, neboť nárůst cen energií je bezprecedentní. Ač je to vina předešlé vlády, nyní jsme to my, kdo to musí řešit. Ač máme za sebou dílčí úspěchy, určitě neusínáme na vavřínech a stále přidáváme nové a nové možnosti, jak zmírnit dopad cen energií na domácnosti. Minimálně na ty ohrožení,“ vysvětloval premiér Petr Fiala.
„Zatímco ve volném čase všichni ve vládě pleteme svetry, abychom je potom na podzim mohli rozvážet do domácností, přišli jsme ještě s dalším poměrně přelomovým řešením. Dohoda s Fotbalovou asociací České republiky rozhodně sníží dopady růstu cen energií a i ty nejchudší domácnosti se nemusí bát, že by snad na podzim nebo v zimě ve svých domovech mrzli,“ dodal Fiala.
Předseda Fotbalové asociace České republiky, Petr Fousek, na dohodu s vládou kývnul až po dlouhých jednáních s fotbalovými kluby.
„Chtěli jsme, aby to nebylo vynucené. Kluby musely dobrovolně chtít pomoct a uvolnit nepotřebné hráče na zahřívání domácností. Aktuálně máme domluveny všechny kluby z první a druhé ligy. S kluby v nižších soutěžích ještě jednáme, protože tam je to složitější,“ potvrdil Fousek.
Zatímco vedení fotbalové asociace a samotných klubů našli s vládou společnou řeč, některým fotbalistům se toto rozhodnutí nelíbí.
Vyděšený Babiš plakal. Žena na něj chtěla spáchat atentát dítětem. Policie selhala!
„Na jaře jsem prodělal zranění. Rekonvalescence proběhla v pořádku, ale původní forma se mi ještě nevrátila. Od jara zahřívám lavičku a děsím se podzimu, kdy budu vyslán k cizím lidem, abych jim zahříval domácnost. Já jsem fotbalista a ne topení,“ stěžuje si profesionální fotbalista prvoligového klubu, který si nepřál být jmenován.
Ačkoliv zahřívání domácností některým ohroženým hráčům nevoní, probíhá v těchto dnech zkušební provoz zahřívání. Vybraní hráči byly v rámci příprav na topnou sezonu vyslání do domácností, aby se vychytaly případné mouchy.
„Takhle jsem si tu letní přípravu nepředstavoval. Zatímco moji spoluhráči teď někde na stadionu prohánějí merunu, já jsem od rána do večera u cizích lidí, a zahřívám jim byt. Ještě, že je venku docela teplo, takže to zahřívání není náročné,“ postěžoval si jeden z fotbalových zahřívačů, který byl svazem vybrán do zkušebního provozu.
Navzdory nevoli některých fotbalistů to ale vypadá, že zkušební provoz probíhá bez problémů. Lidé si fotbalové zahřívače pochvalují.
„Sice si sem pořád tahá modelky a má spotřebu tři vlasové gely na den, ale jinak je to fajn kluk. Pořád hraje na Playstationu a ani o něm nevíme. Gauč zahřál na vysokou teplotu, takže věříme, že přes zimu nezmrzneme,“ usmívala se zkušební rodina, která byla do projektu vybrána.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Jednou budeme vzpomínat na Babiše a babišismus jako na Slovensku vzpomínají na mečiarismus: bylo tohle vůbec možný?
  • A ten Gorbačov teda zesnul přirozeně nebo taky odněkud vypadl?
  • Takže paní Mračková – Vildumetzová se také stýkala s obviněným Nemrahem z kauzy Dozimetr. Snad si při tom taky nevtírali kokain do… no fuj!!!!!!
  • Vystudovat na Vysoké škole života během dvou let epidemiologii, pak politickou geografii a vojenství a nakonec energetiku, vypadá sice na pohled obtížně, ale přitom to dokázal skoro celý fejsbůk!
  • Víte, že 10. února 1996 poprvé zvítězil šachový superpočítač Deep Blue od IBM nad velmistrem Garry Kasparovem? Asi tak nějak to vypadalo dnes u nás doma, než jsme po 1 a 1/2 hodiny pochopili, jak se ovládá naše nová automatická pračka od Samsungu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*