Rádio Jerevan radí, jak poznat pravicový extremismus
Sdílet článek:

Ve společnosti zjevně panuje obrovská obava z pravicového extremismu. Kdo poslouchá rádio Jerevan, ví, jak ho poznat na první dobrou. A jak ho odlišit od levicového rozhořčení.

Evropou obchází strašidlo, strašidlo pravicového extremismu. Tento text našla v sešitu v mrtvé schránce dvojice tajných agentů protiteroristického útvaru, jejichž jména Václav Hanka a Josef Linda se utajit nepodařilo. Ve spisku, který si protiteroristický útvar označil jako Rukopis zelenohorský, byla nalezena i oslavná báseň Píseň Vyšehradská, která odborníky na extremismus zmátla svojí poetičností. Zbývalo jedině rádio Jerevan.

Analytický útvar protiteroristického útvaru ministerstva píše:

 

„Milé rádio,

 

jak se pozná pravicový extremismus?

 

Rádio Jerevan:

 

„Tak to je jednoduché. Pokud někdo pochybuje o nějakém vládním názoru, jedná se o pravicového extremistu a je nutné postupovat s největší razancí.”

 

„Děkujeme, to nám velice pomůže při naší práci. A ještě jak se pozná levicový extremismus?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Tak tady velký pozor. Levicový extremismus je pouze nenávistný výraz, do výkazů nahoru pište ‘hate speech’, který často používají pravicoví extremisté, aby od sebe odvrátili pozornost. Snaží se tímto hanlivým výrazem označit oprávněné rozhořčení některých lidí, že jim druzí nedali to, na co si myslí, že mají nárok. Mylně se domnívají, že násilné demonstrace těchto lidí jsou známkou extremismu, i když se přitom jedná pouze o pochopitelné rozladění, které je nutné ventilovat.”

„Tiito dezinformátoři hanlivě označují i dobročinné organizace, které chtějí, aby druzí lidé dělali, co jim řeknou. Ani v tomto případě to nemůže být levicový extremismus, protože když lidem, kteří sami neví, co je pro ně dobré, někdo říká za jejich peníze, co mají dělat, je to velmi záslužná činnost a mělo by se jim přidat.”

Rozpočtový výbor parlamentu si asi spletl adresu a ptá se:

 

„Milé rádio,

 

plánuje vláda, že bude šetřit?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Ne. Ona ani nemůže. Lidé, kteří šetřit nemusí, protože žijí ze státního rozpočtu, musí ostatním lidem, kteří do státního rozpočtu přispívají, moudře radit, jak ušetřit, aby mohli do rozpočtu dále v neztenčené míře přispívat na lidi, kteří jim budou radit.”

„A za druhé: Vzhledem k tomu, že lidé, kteří řídí rodinné rozpočty, nemají nejmenší představu, jak je udržet vyrovnané, potřebují, aby jim lidé, kteří řídí státní rozpočet, poradili, jak rozpočet vyrovnat.”

„A omlouváme se za  tu komplikovanou větu. Jednodušeji to říci nešlo.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*