Život bude výrazně jednodušší. Evropa chystá revoluční směrnici
Sdílet článek:

Evropská unie sdělila ústy svého mluvčího, že chce v příštím roce vydat nejzásadnější dokument své historie. Dosud se vedou diskuze o jeho názvu, ale do užšího finále se dostaly názvy Opus Europei a Magna Carta Nova.

Pod tímto názvem bude dokument prezentován, jeho standardní název se řídí ustálenými pravidly a zní GDD, neboli General Directive of Directives. Čeští komisaři mu důvěrně říkají Směrnice směrnic.

Směrnice směrnic bude všem občanům pomáhat projít životem. Zároveň jde o první dokument, který reguluje samotné lidi. Určuje, na jaké činnosti si občané musí připravit domácí směrnice, co musí obsahovat a jak mají vypadat.

Na dotaz z pléna, jaké lidské aktivity bude směrnice upravovat, odpověděla tisková mluvčí se širokým úsměvem a šťastným vydechutím: „Všechny!”

Komise se údajně inspirovala knihou knih a doufá, že Směrnice směrnic dosáhne slávy Bible.

Občanské činnosti pod drobnohledem

Občané si prostě budou muset sepsat domácí směrnice na všechny své aktivity podle pravidel stanovených ve Směrnici směrnic. Genderová komise prosadila, aby se postupovalo podle správných priorit. Začít budou muset muži. Na výběr budou mít z asi padesáti povinně popisovaných aktivit, které obsahují například směrnici „Jak dávat nádobí do myčky” nebo „Jak nepřijít domů po půlnoci”.

Jediný ústupek, který po dlouhé diskuzi prosadil zástupce mužů v komisi, je povinnost žen sepsat si směrnici „Jak zbavit manžela stresu”. Diskuze na toto téma byla údajně jediná, při které si mužský zástupce nehrál Tetris na mobilu.

Aplikace Čárka

Evropská komise se pochlubila, že připravila aplikaci, do které bude možné směrnice, které si občané připraví, nahrát. Výrazným způsobem to usnadní jejich přípravu a následnou kontrolu. Aplikace například sama zkontroluje, zda je směrnice dostateně dlouhá, zda obsahuje předepsané kapitoly, jestli nebyla od někoho opsaná a též veškerou interpunkci včetně čárek před „a”.

V případě cest do zahraničí pak bude možné přímo na hranicích jednoduše zkontrolovat, zda má občan připravenou směrnici „Jak se chovat v zahraničí”. Google se velkoryse nabídl, že takovou směrnici automaticky přeloží do jazyka země, do které občan jede, výměnou za možnost napíchnout v mobilu zabudovanou kameru a volně užívat takto získané záběry.

Nezaměstnanost končí

Komisařka odpovědná za ekonomický rozvoj unijních zemí prohlásila, že Směrnice směrnic navždy řeší problémy se zaměstnaností. Na udivený dotaz novináře, jak je to možné, odpověděla, že je to velmi jednoduché. Potřeba kontrolorů bude nekonečná. Navíc budou kontroloři rychle zaškolitelní, neboť jejich jediným úkolem bude kontrolovat, zda občané mají u sebe v mobilu směrnici na to, co zrovna dělají, a zda mají ve směrnici správně čárky.

Uvidí-li kontrolor občana popíjet pivo z kelímku, může ihned zkotrolovat, zda má v mobilu svoji směrnici s názvem „Jak pít pivo z kelímku na veřejnosti” podle předepsaného formátu.

Inkluzivní komise ve sporu

Vydání směrnice ještě blokuje kontroverze mezi enviromentální a inkluzivní komisí. Inkluzivní komise navrhla, aby byly směrnice vytištěny bílým písmem na černém papíře. Mnozí se zarazili, protože to na první pohled vypadalo rasisticky, bílá na černé, ale zastánci návrhu tvrdili, že to je blbost, protože z definice musela být rasistická verze předtím, když to ještě inkluzivní komise neměla pod kontrolou.

Bílá na černém papíře narazila ostrý odpor enviromentální komise, která říká, že se jedná o verzi, která zbytečně zatěžuje životní prostředí uhlíkem. Podle jejich analýzy musí být v černé barvě uhlík, který zejména ve své verzi s dvěma kyslíky komise nemá ráda. Navíc se připravuje opatření, které bude zakazovat veškeré sloučeniny, které uhlík obsahují, prý pro jistotu. Takže inkluze musí jít výjimečně stranou.

Poslední bitva vzplane

Na toto téma se očekává ještě velká bitva, neboť aktivisté v čele se slavnou Gretou již oznámili, že na podporu bílého papíru přestanou úplně chodit do školy a že to říkají veřejně, aby si toho vůbec někdo všiml. Inkluzivní komise zase na svoji stranu získala širokou inkluzní frontu, která se údajně nebojí ani srážek.

Evropská komise očekává po vydání směrnice bouřlivé oslavy v ulicích, neboť lidský život se stane procházkou růžově zmrzlou zahradou.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*