Jak se baví internet: Přemotivovaný generál Pavel
Sdílet článek:

Petr je poprvé pozvaný na oběd k rodičům své přítelkyně. Podávají se zapečené fazole s masem.
Oběd je výborný, Petr si dokonce přidá, ale najednou ho začnou ty fazole nadýmat a potřebuje si prdnout. Chvíli to zkouší zadržet, ale ujede mu malý tichý prd.
Matka přítelkyně zvolá: “Punťo!” a zakroutí nelibě hlavou.
Petr si oddychne a říká si: “Paráda, myslí si, že to byl pes.” A tak si prdne znova, tentokrát malinko hlasitěji.
A matka přítelkyně opět zvolá: “Punťo!”
Petra to povzbudí a prdne si pořádně.
Matka vyskočí od stolu a volá na psa: “Punťo! Vylez konečně z pod toho stolu nebo ti ten chlap ještě nasere na hlavu!”

Za posledních několik let si lidé odvykli, že by prezident něco dělal. Cokoliv. Dosluhující Miloš Zeman nevykazoval nejen téměř žádnou aktivitu, ale mnohdy ani známky života.

Když byl novým prezidentem zvolen Petr Pavel, občané České republiky byli zaskočeni jeho nevídanou aktivitou.

Zatímco Zeman většinou spí v Lánech a jeho nejužší tým aktivně vyhledává zemi, kde by se dalo ukrýt před zákonem, budoucí prezident Pavel nezahálí, a ač dosud neproběhla jeho inaugurace, a tedy oficiálně ještě není hlavou státu, pracuje na sto deset procent.

„Pan prezident Pavel jen pár hodin po volbách začal úřadovat. Obvolal všechny dostupné světové státníky, aby s nimi pohovořil a aby přijal jejich gratulace. Kromě ruského a běloruského prezidenta a severokorejského diktátora nikoho nevynechal. Obvolávání představitelů celého světa mu zabralo dva dny. Jakmile se všemi promluvil, usoudil, že to nestačí, a obvolal je všechny znovu,“ prozradila mluvčí Petra Pavla Markéta Řeháková na tiskové konferenci, kam přišla v obleku Pikačua a měla na nohou rolničky, protože se rozhodla, že do funkce tiskového mluvčího prezidenta po letech vrátí lidskost a dobrou náladu.

„Když pan prezident zrovna nemluví se světovými státníky, věnuje se rovněž s předstihem výkonu prezidentské funkce. Během čtvrtka například cvičně odvolal a následně znovu jmenoval vládu. V pátek dokonce jmenoval vládu na deset let dopředu a již si rovněž připravil seznam lidí, kterým udělí v příštích letech státní vyznamenání,“ dodala Řeháková, jež v rámci dodání lidskosti do funkce mluvčí zarapovala a následně předvedla z nějakého neznámého důvodu číslo se dvěma cvičenými pudly.

Nebývalá aktivita Petra Pavla, který ještě není ve funkci prezidenta, zaskočila vedle běžných občanů i novináře. Ti jsou nejvíce zaskočeni vstřícností týmu kolem Pavla i jeho samotného.

„My jako novináři jsme v minulých deseti letech nebyli zvyklí na takovou přístupnost a vstřícnost ze strany Hradu. Dalo by se říci, že jsme vůbec neměli přehled, co pan prezident dělá a na co se chystá. Když jsem třeba já osobně chtěl vědět, co pan prezident bude v daném měsíci dělat, poslal jsem na Hrad oficiální dotaz, na který jsem nedostal odpověď. Až když jsem dotaz několikrát urgoval, přišla mi odpověď, která mě ale neuspokojila. Když se slušně zeptáte, co bude pan prezident dělat, a z Hradu vám po urgencích přijde odpověď: neotravuj, šuline, tak nějak si odvyknete na seriózní komunikaci,“ tvrdí novinář Adam Vlahý, jenž je aktuálně na volné noze.

Kancelář Pavla ale automaticky bez vyzvání rozeslala novinářům nejen denní rozvrh prezidenta, kde je uvedeno dokonce, kdy a kde bude Pavel na záchodě, ale i jeho jídelníček, starý svatební itinerář a fotky v plavkách.

Zatímco veřejnost a novináři se snaží vzpamatovat z nebývalé pracovitosti a vstřícnosti Petra Pavla, pracovníci Pražského hradu a zámku v Lánech si zoufají.

„Dva dny po volbách tu byl pan Pavel. Děsně moc chtěl něco dělat. Nervózně tady pobíhal, až nakonec na celém Hradě úplně sám položil novou plovoucí podlahu. My jsme ho nemohli poslat pryč, protože je to budoucí prezident,“ postěžoval si zaměstnanec Pražského hradu, který si nepřál být jmenován.

„Pan Pavel byl i u nás. Chtěl tady také pokládat novou podlahu, ale když jsme mu vysvětlili, že ta je všude nová, tak aspoň osobně vymaloval všechny místnosti. Potom ještě nasekal dříví a vynesl po Milošovi odpadky,“ podal svědectví zase zaměstnanec na zámku v Lánech.

Pracovitost se Petru Pavlovi rozhodně upřít nedá. Otázkou ovšem je, jestli nepřepálil start. Podle odborníků je takové nasazení smrtící, a je proto možné, že nový prezident pracovně vyhoří ještě dřív, než se stane oficiálním prezidentem.

 

A pár tweetů od Dojnice:

  • Šéfka finančního oddělení ruského Západního vojenského okruhu vypadla z okna a zemřela. V Rusku musí být u těch otevřených oken nějaký strašný průvan nebo co.
  • “Středeční obří výpadek Lufthansy byl způsoben poškozením širokopásmových kabelů na železnici v severním Frankfurtu.” Předpokládám, že dotyčný kabel byl později nalezen v nedalekých sběrných surovinách…
  • Ty mimozemský civilizace asi nebudou nijak extra vyspělý, když nás chtějí kontaktovat přes Rumunsko.
  • Jestli Američani tvrdí, že ty objekty nebyly řízené a už vůbec ne mimozemské, tak je naprosto jasný, že v nich mimozemšťani byli a už je vyslýchají na Guantanámu.
  • Takže jak to tak bývá, nevhodně se chovali pedagogové ke studentkám i studentky k pedagogům. Za našich mladých let bychom si asi odpustili tenhle newspeak o “nevhodném chování” a řekli bychom, že tam šukal kámen cihlu.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*