Veselý internet 29.
Sdílet článek:

Europoslanci navštívili romské osady na východě Slovenska.
“Tolik ničemných existencí neschopných práce a parazitujích na úkor zbytku společnosti asi už v životě na jednom místě nikdy neuvidím,” řekl médiím dvanáctiletý Fero.

Dva židé sedí v kupé.
„Ach jo,“ vzdychne si první
„Ach jo, ach jo,“ vzdychne si ten druhý.
„Mám pro nich návrh,“ ozve se ten první, „nemluvme už o politice.“

Bývalý ministr kultury a exposlanec ČSSD Vítězslav Jandák z kraje týdne odcestoval na Ukrajinu, aby přímo na místě vysvětlil tamním obyvatelům, že žádná válka není. Učinil tak na základě svého rozhovoru v XTV, kde se nechal slyšel, že na Ukrajině válka není, protože ji nikdo nevyhlásil.

Odborník na kulturu a válečné stavy Vítězslav Jandák usoudil, že jeho rozhovor v XTV nemá takový mezinárodní přesah, jaký by si zasloužil, a proto je potřeba vyrazit do terénu s letáčky, brožurkami a odznáčky.
„Celý svět již několik měsíců žije ve strachu z války a přitom je to úplně zbytečné. Žádná válka není. Abych vnesl do celého světa klid, odlétám na vlastní náklady přímo do centra dění, abych situaci zklidnil. Někteří by mohli říci, že jsem hrdina, a já těmto lidem tleskám za odvahu,“ připomněl Jandák na letišti svou důležitost, načež s kufrem plným letáčků a brožurek nastoupil do letadla a odletěl do Kyjeva.
Podle novinářů, kteří s ním do Kyjeva odletěli, se Jandák na Ukrajině činí a vytrvale, takzvaně v terénu obeznamuje tamní obyvatele o tom, že žádná válka není.„Byl tu takový nateklý pán z České republiky. Dost funěl a byl pořád zpocený. Odchytil mě na ulici, když jsem zrovna o berlích šel do nemocnice na kontrolu. Před měsícem mi raketa při bombardování utrhla nohu. Nateklý pán z České republiky mě zastavil na ulici a lámanou ruštinou mi vysvětlil, že žádná válka není. Dokonce mi dal nějaký letáček a následně mi vysvětlil, že jsem o nohu přišel při nehodě na motorce. Žádná bomba mi nohu neutrhla. Bylo to zajímavé zjištění a nateklý pán mi určitě dal hodně podnětů k přemýšlení. Až v pátek půjdu na hřbitov dát květiny na hrob synovi, který spolu s celou rodinou zemřel v březnu v Mariupolu, když jeho dům rozstřílel tank, jistě tuto myšlenku ve svých modlitbách nadhodím,“ potvrdil místní občan úsilí Jandáka na Ukrajině vyvracet západní lži o válce.
Vítězslav Jandák se podle novinářů na Ukrajině nikterak nežinýruje a je pracovitý jako včelka. Hned jak na ulici rozdal dost letáčků o tom, že válka není, navštívil místní sirotčinec, kde sirotkům vysvětlil, že jejich rodiče nezemřeli vinou války v troskách rozbombardovaných budov, ale díky shodě náhod, popřípadě při nehodě.
„Mohu potvrdit, že tu byla delegace z České republiky. Takový oteklý pán, který měl podle mě cukrovku. Nechal si přivolat všechny děti, aby jim řekl, že jejich rodiče zemřeli při nehodě. Opakoval, že žádná válka není. Potom snědl dětem svačinu, ucpal záchod a šel zase někam rozdávat ty svoje letáčky,“ potvrdila ředitelka sirotčince Naděžda Smoljanska.
„Děti oteklému pánovi nerozuměly, takže nevěděly, o čem mluví. Jeho návštěva však vzbudila pozornost, neboť se dětidomnívaly, že to je Jabba Hut z hvězdných válek. Fotily se s ním a některé do něho i dloubaly prstíky. Jeho přítomnost alespoň na chvíli vykouzlila některým dětem na tváři úsměv,“ dodala Naděžda Smoljanska.
Jakmile Jandák obejde obyvatele Kyjeva, hodlá se se svým programem přesunout na frontu, kde bude vysvětlovat vojákům, že to není válka. Je tak velmi pravděpodobné, že o Jandákovi slyšíme naposled, což není na škodu.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Jan Čižínský varuje před návratem ANO na pražský magistrát. Jedná se zřejmě o toho samého Jana Čižinského, který vesele vládl s ANO za primátorky Adriany Krnáčové.
  • Já vlastně vůbec nečekám, že by voliči ANO ocenili jakýkoli krok dnešní vlády. Ostatně se přiznám, že kdyby vládli oni a Andrej Babiš oznámil, že zajistil terminál na LNG v Holandsku, tak bysme si taky všichni mysleli, že ho beztak někde ukrad.
  • Víte, že plastové brčko se v přírodě rozloží za 100 let? Naproti tomu se ekologické papírové brčko z McDonaldu rozloží v puse už za 15 minut.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*