Jak se baví internet: Na Slovensku ruší volby
Sdílet článek:

U zábradlí výletní lodi na hladině Kineretu stojí Noam Shapiro, láme kousky pita chleba od oběda a háže je rybákům a rackům. Tu k němu přistoupí horlivé stvoření, poněkud připomínající dívku, a jme se jej peskovat: „Že se nestydíte, pane! Vy si tady postáváte, jen tak si tu házíte a plýtváte jídlem! Vy nevíte, vy sobče, že v Somálsku umírají lidi hlady?!“
„Ale jistě,“ odtuší omluvně stařík, „vím, samozřejmě vím. Ale odpusťte starému muži, tak daleko já nedohodím!“

Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco v České republice se předvolební klání vedou sice dost ostře, ale bez použití násilí, u našich sousedů na Slovensku zvolili kontaktní kampaň. A když se řekne kontaktní, tak v tomto případě opravdu kontaktní.

Slovenští politici vsadili během předvolební kampaně na násilí. Za všechny lze uvést příklad, kdy bývalý slovenský premiér Igor Matovič přijel na mítink strany Směr-SD, kde se dostal do potyčky s exministrem vnitra Robertem Kaliňákem, která přes vulgární nadávky přešla až ke kopancům.

Z pohledu českého občana se tato roztržka může zdát dost přes čáru, ne tak pro slovenské voliče, kteří násilí mezi politiky kvitují.

„Mně se to líbí, když si politici dávají do držky. Je to takové lidské. Jen houšť,“ myslí si pan Benko z Popradu.

Politici vytušili zájem voličů a jdou agresivnímu způsobu předvolební kampaně naproti. Rostoucí násilí mezi politiky přerostlo do takové míry, že přestalo dávat smysl uspořádat klasické volby a místo nich odstartovaly volby střihu Hunger Games.

„Od určité doby přestaly být volby o programu a hlavně o voličích. Aktuální situace napříč politickým spektrem si žádá nový přístup. Chtějí to lidé, chtějí to politici, tak proč to tak neudělat?“ prozradil Ludovít Odor, který aktuálně předsedá slovenské úřednické vládě.

Právě z pera úřednické vlády vznikl dodatek volebního zákona, kdy se v čase konání voleb uskuteční hromadný souboj všech kandidátů. Ten, kdo zůstane stát jako poslední, bude příští premiér.

Slovenské politické strany tak mění svou volební taktiku a připravují se na závěrečnou bitvu.

Marian Kotleba, předseda Kotlebovců, zavětřil příležitost volebního úspěchu a začal s přípravou.

„Začali jsme povinné cvičení bojových umění. Měli jsme v plánu rozdat členům strany střelné zbraně, ale bohužel to vedlo k několika událostem, kdy se ti naši kreténi omylem střelili do nohy nebo při pauze na oběd šli a vystříleli cikánskou osadu. To nás vedlo k myšlence, že střelné zbraně do rukou našich členů nepatří. Zatím. Navíc ještě nebylo rozhodnuto, zda budou při závěrečném souboji střelné zbraně povoleny, takže se soustředíme hlavně na naostřené klacky a na nunčaky,“ prozradil Kotleba, který si už na nic nehraje a do závěrečného volebního souboje nastoupí v nově ušité nacistické uniformě. Podle zdrojů blízkých Kotlebovců navíc členové strany začínají pro případ úspěchu ve volbách roztápět pece.

Vyjma volebních dnů se na předvolebním klání pro voliče nic nemění. I nadále budou v televizi předvolební debaty. Na rozdíl od minulých voleb se letos bude v předvolebních debatách méně mluvit a více si dávat po čuni.

Novela volebního zákona neuvádí, zda bude volební souboj na život a na smrt, ale drtivá většina voličů v to doufá.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Když chcete v hypermarketu koupit mléčné výrobky, tak máte v podstatě jen dvě možnosti. Ty od Babiše nekupuju ze zásady a no ty od Teplého nemám to srdce kupovat, když vím, jak na všem prodělává.
  • Že jsou hokejové dresy v extralize hlavně přeplácané reklamní nosiče, je realita. Ale protože hranice nevkusu se mají pořád posouvat dál, budou mít hokejisté Karlových Varů na zádech reklamu na Erotic city.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*