Jak se baví internet: Je po volbách
Sdílet článek:

Jaký je rozdíl mezi matkou z Jeruzaléma, Haify a Tel Avivu?
Matka z Jeruzaléma doufá, že se její syn ožení se slušnou věřící dívkou z ortodoxní rodiny.
Matka z Haify doufá, že se její syn ožení se slušnou dívkou.
Matka z Tel Avivu doufá, že se její syn ožení s dívkou.

Je po volbách a jak vítězové, tak i poražení (hlavně poražení) vyhodnocují, kde se stala chyba a kdo za to může. Andrej Babiš již po třetí v řadě za sebou musel vyhodnotit, kdo za jeho volební neúspěch může, protože on to rozhodně není.

„Hned v pondělí jsme si k tomu s týmem sedli a začali vyhodnocovat, kdo může za to, že nejsem prezident. Našli jsme hned několik viníků, které jsme potrestali. Marek Prchal dostal několik ran bičem, protože takhle jsem si tedy výsledek nepředstavoval. Ale hlavním viníkem toho, proč jsem nevyhrál, byla média a hlavně to byli voliči. Kdyby mě voliči volili, tak bych vyhrál. Oni mě ale nevolili, tak jsem nevyhrál. No, kde to jsme?“ rozhazoval Andrej Babiš rukama na tiskové konferenci.

„Jak v téhle zemi má člověk dělat demokracii, když jsou voliči proti němu? Co jsem těm voličům udělal? Tohle je nová totalita,“ rozčiloval se Andrej Babiš čím dál tím víc.

„Ve vyspělé demokratické zemi západního typu, jako je třeba Maďarsko, jsou voliči nestranní. Jsou objektivní. U nás ale ne. V téhle totalitní společnosti jsou voliči odjakživa proti Babišovi. Pořád se jim na mě něco nelíbí. Mně se taky na voličích řada věcí nelíbí, ale nechávám si to pro sebe. Nijak to neventiluju,“ vysvětloval Babiš.

„Je velmi složité řídit tuto zemi, když vám voliči hází klacky pod nohy. Já se samozřejmě snažím vycházet voličům vstříc, a když si něco přejí, já jim to splním, respektive slíbím, ale ono to nestačí. Volič je děsně moc chamtivý a chce víc a víc. Já mu pak slíbím další a další věci a dostáváme se tak do začarovaného kruhu slibování. S voliči to není jednoduché a navíc už se tolik nemluví o tom, že voliči byli za minulého režimu v komunistické straně. Ano, je to tak. Já jsem byl ve straně jenom chvíli, a to protože jsem musel. Vyhrožovali mi smrtí, když nebudu ve straně a nebudu udávat. Tak jsem se přidal do strany. Ze strachu o život. A taky jsem tu stranu sabotoval zevnitř. Ale oni byli ve straně dobrovolně. Ale to už nikoho nezajímá. To je pořád komunista Babiš, ale že byli komunisti i voliči, to je všem jedno,“ rozplakal se Andrej Babiš.

„Já mám na voliče složku. Na každého voliče si vedu složku. Já vím, jak volili a jak byli proti mně. Všem to jednou spočítám,“ přešel Babiš do protiútoku.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Fortuna by mohla vypsat sázku s kurzem 1.00, že o Jezulátku už v životě neuslyšíme.
  • Všichni, kteří uposlechli výzvy Andreje Babiše, aby si na něj vsadili, by se měli obrátit na soud. A soud by jim měl přidělit opatrovníka.
  • Přiznejte se, nebude vám teď trochu chybět, že mluvčí prezidenta už nebude v náboženském transu postovat žalmy, šéf obory krást kámen a kancléř bez prověrky pořádat na Hradě trachtaci pro zájezd z rodný vesnice?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*