Jak se baví internet: Prigožin si v Bělorusku otevřel stánek s párky v rohlíku
Sdílet článek:

Ráchel Rosenbaumová přijde do kanceláře klenotníka a svého šéfa Davida Katze, aby požádala o den volna v práci. David Katz zavrtí nechápavě hlavou a povídá:
„Takže den volna říkáte? Oyvaj, oyvaj, mein Gott, to jsou mi teda věci. Takže jdou se na to podívat zase z mý strany! Pro práci je k dispozici 365 dní v roce. Existuje 52 týdnů v roce, ve kterých máte již 2 dny volna v týdnu, kdy máme šábes. To tedy máme k dispozici v roce celkem 261 dní pro práci. Každý den jste 16 hodin doma, a tak jste doma celkem 170 dní a na práci v kšeftu vám zbývá pouze 91 dní. Každý den máte 30 minut přestávku na kávu, a to je celkem 23 dní v roce, a tak k dispozici máme pouze 68 dní. Každý den máte hodinu oběd, a to dělá v roce dalších 46 dní a na práci vám zbývá jen 22 dní. Obvykle 2 dny v roce jste nemocná, takže k dispozici jste v kšeftu pouze 20 dní v roce. K tomu máme 5 státních svátků ročně, takže vaše pracovní doba je zkrácena na pouhých 15 dní. A já jsem takový dobrák, že vám velkoryse dávám 14 dní dovolené za rok, a tak celkem vám zbývá pouze 1 den na práci.
A oni si za mnou, paní Rosenbaum, Um Gottes Willen, přijdou a chtějí si vzít ten jeden den volna?“

Pan Moscheles prodává dům se zahradou a jedním ze zájemců je pan Fink. Všechno si prohlédne a říká: “Dům je to pěkný, ale poslechnou, Moscheles, tomu říkaj zahrada, vždyť měří tak třikrát dva metry.” Moscheles odpoví: “Pravda, není nejrozlehlejší. Ale povšimnou si, jak je vysoká.”

Je vyhráno! Popleteného bankéře Nekulu střídá v křesle ministra zemědělství vystudovaný teolog Výborný. Za nižší ceny potravin se bude modlit.

Dříve jeden z nejmocnějších mužů v Rusku, který se svou soukromou armádou dojel až skoro do Moskvy, se jenom pár dní po nezdařeném puči uchýlil do Běloruska. Jakkoliv se Putin a představitelé Kremlu domnívají, že uklizení Prigožina do Běloruska znamená jeho politický i mocenský konec, nemůžou být daleko od pravdy.

Ukázalo se totiž, že Prigožin v Bělorusku nezahálí a rozjíždí nový převrat. Převrat v rychlém občerstvení. Otevřel si totiž přímo v Minsku pojízdný stánek s prodejem párků v rohlíku.

„Pan Prigožin má s gastronomií rozsáhlé zkušenosti. Už jednou se díky jídlu vypracoval vysoko, tak není důvod nevěřit tomu, že to dokáže i tentokrát. Jeho stánek s párky v rohlíku v Minsku slaví veliký úspěch a sám Prigožin nevylučuje, že si v dohledné době otevře druhý stánek nebo přímo nějakou menší kamennou výdejnu párků v rohlíku,“ prozradil Prigožinův mediální tým.

Ambice šéfa wagnerovců nejsou malé a podle všeho nezůstane rozhodně jen u párků v rohlíku.

„Je nás tu několik tisíc a všichni stojíme za panem Prigožinem. Když něco přikáže, tak to splníme. Moskvě jsme odevzdali těžkou vojenskou techniku, ale našeho bojovného ducha jsme si nechali. Neprůstřelné vesty a vojenské helmy jsme vyměnili za trička a kšiltovky s nápisem „Prigožinův párek“ a chystáme se na největší donášku párků v běloruské historii. Jak už jsem říkal, je nás několik tisíc potenciálních kurýrů, takže budeme schopni pokrýt opravdu masivní poptávku,“ pochlubil se jeden z wagnerovců, který se z fronty u Bachmutu přesunul rovnou do segmentu rychlého občerstvení.

Sám Prigožin ve svém nedávno zveřejněném videu potvrdil, že jenom u párků v rohlíků nezůstane.

„Wagnerovci mají veliké plány. Hodláme v dohledné době dělat a rozvážet vlastní pizzu. Do začátku chystáme akci dvě plus jednu pizzu zdarma tomu, kdo svrhne Šojgua,“ oznámil Prigožin svůj podnikatelský plán.

Jeho plány jsou veliké a cesta zpět na vrchol nebude trvat dlouho. Tolik kurýrů, kterými Prigožin disponuje, nemají všechny donáškové služby dohromady.

Jelikož ale starého psa novým kouskům nenaučíš, začínají se objevovat svědectví nespokojených klientů.

„Manžel si koupil od pana Prigožina tři párky v rohlíku s hořčicí. Když ale zjistil, že je v nich místo hořčice kečup, šel je reklamovat. Pan Prigožin se rozčílil a nechal mého manžela na místě popravit ranou kladivem do hlavy. Z popravy vzniklo video, které teď koluje po sociálních sítích. Párky sice byly poměrně dobré, ale chuť poněkud pokazila poprava manžela,“ postěžovala si zákaznice, která tak udělila Prigožinovým párkům na internetu pouze tři hvězdičky ze čtyř.

„Vdovám po zabitých zákaznicích pana Prigožina nabídne běloruská vláda jako kompenzaci tři vyšívané deky a deset kilo brambor,“ oznámil běloruský prezident Lukašenko, který pomáhá Prigožinovi jeho gastrobyznys rozjet.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Nepatřím k lidem, kteří mají potřebu neustále soudit druhé. Ale když vejdu do bufetu a vidím, že někdo nechal na talířku tak nádhernou kůži z ovaru, tak si říkám, co TOHLE může být za člověka?
  • Přemýšlím, že si dojdu do nedaleké pekárny koupit chleba. Ale pak si říkám, že to by bylo moc jednoduché a že do získání chleba zapojím trochu vědu, hlavně termodynamiku. Tak pro něj jedu autem.
  • Paní přede mnou nakupovala takové množství potravin, že kdyby už byly prázdniny, tak si řeknu, že to má pro skautský tábor. Ale takhle už jediný, co mě napadá, je partyzánský oddíl…
  • Já teda vůbec nechápu, jak je možný, že Prigožina během pár hodin nezajalo speciální komando, neodvezlo do sklepení Lubjanky, kde by z něj vymlátili přiznání, že je agent CIA a nakonec by skončil s kulkou v hlavě. Ani to Rusko už není, co bývalo.
  • Nevíte, jak ekonomická teorie vysvětluje jev, kdy jdete nakoupit, necháte tam dva litry a pak si vzpomenete, že jste zapomněli koupit nějakou věc řekněme za 50 Kč. Tak tam vlezete ještě jednou a necháte tam dalších šest stovek…?
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*