Jak se baví internet: Profesor Nutella, Pan Traktorista a Lady Svetr
Sdílet článek:

Ilegálním prodejem domácího cukroví můžete způsobit, že zákazníci supermarketů zjistí, jak to cukroví má doopravdy chutnat.

Kohn, pučej mi stovku.
Nemám u sebe peníze.
A co doma?
Děkuji, všichni zdraví…

Žena na pracovním úřadu:

“Potřebuji nějakou práci. Mám 9 dětí!”

Úředník: “Hm, a co ještě umíte?”

V neděli v podvečer se na jednom utajeném místě v Praze sešli tři naši nejdemokratičtější a zároveň nejúspěšnější politici. Přestože by neměli mít sebemenší důvod skrývat se na tajném místě či dokonce tajit svou identitu, varování brigádního generála a ředitele BIS ohledně toho, že před ruskými a čínskými agenty je třeba se mít stále na pozoru, nelze brát lehkou váhu. Proto i v tomto příběhu nebudou zmínění politici vystupovat pod svými skutečnými jmény, ale pod krycími jmény: Profesor Nutella, Pan Traktorista a Lady Svetr.
Slova se ujal nejvýše postavený ze všech tří, Profesor Nutella: “Teda vážení, jak jsem se díval na výsledky toho posledního průzkumu, tak to bohužel není žádná sláva. Spolu máme sice slušných 18,5 %, ale ten podvodník s evropskými dotacemi a slovenskými soudy mnohokrát uznaný agent StB má oproti nám téměř dvojnásobek…”
“Já bych ty průzkumy až tak moc neřešila,” odvětila mu Lady Svetr. “Určitě si takový průzkum ten podvodník objednal a dal té agentuře mastný úplatek z toho nehorázného zisku Kosteleckých uzenin.”
“Obávám se, že v tomto případě tomu tak nebylo”, namítl Profesor Nutella. “Tento výzkum byl totiž proveden pro naši veřejnoprávní televizi, a té přece není možné nevěřit.”
“Profesor má jako vždy pravdu. Byť si naše koalice připsala již v polovině svého vládnutí 100 prokazatelných úspěchů, řada potenciálních voličů to kvůli blbé náladě nedovede ocenit,” přidal se k Profesorovi Pan Traktorista.
“Opravdu té blbé náladě některých našich spoluobčanů nerozumím,” konstatovala trochu rozhořčeně Lady Svetr. “Vždyť pro ně děláme první poslední. Jezdíme do Afriky, Korei či na Tchaj-wan a i díky našim vřelým vztahům bude významná tchajwanská firma brzy stavět továrnu na čipy poblíž Drážďan. O obětavosti našeho ministra zdravotnictví, který neustále osobně dohlíží na rozvoz penicilinu do českých lékáren, ani nemluvě.”
“Také naštvanosti lidí nerozumím,” přidal se Traktorista. “Sice máme potraviny dražší než v Německu, ale určitě ne nejdražší na světě. A náš ministr zemědělství se jakožto vystudovaný teolog nejenom denně modlí za to, aby obchodní řetězce ceny potravin ještě více zlevnily, ale kromě Boha do toho chce zapojit i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.”
“Jak z toho tedy ven?”, podívali se oba tázavě na Profesora.
Profesor Nutella i tentokrát ukázal, že je mužem na svém místě.
“Vážení, nesmíme zůstat sedět s rukama v klíně. Je třeba všem našim spoluobčanům vyslat jasné signály ohledně toho, že skepsí, naštváním a škarohlídstvím se ještě nikdy žádný problém nevyřešil. Záleží přece jenom na nás, jestli chceme mít blbou náladu další desetiletí, nebo jestli chceme naši zemi měnit k lepšímu. Proto jsem se rozhodl již dnes tyto signály vyslat když ne celému světu, tak aspoň celé naší krásné zemi, vzkvétající díky naší úspěšné vládě.”
A byť se Lady Svetr i Pan Traktorista měli po celou dobu na pozoru před eventuálními špiony, na Profesorova moudrá slova spontánně zareagovali hlasitým potleskem.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*