Kalousek ne, oni by ho lidi volili
Sdílet článek:

ASTON

Šlo to překvapivě rychle, podle informací z médií se výkonný výbor TOP 09 měl sejít v půl páté a už po sedmé večerní čtu na Twitteru, že Miroslav Kalousek nebude na kandidátce Spolu za TOP 09. Vedení mělo Kalouska vyzvat, aby se věnoval domácí politice a za stranu kandidoval do senátu.

Ono, jak je něco blbý od začátku, tak se to s tím táhne a nemůže to dobře dopadnout. Na čele kandidátky Spolu jsou Alexandr Vondra a Luděk Niedermayer a to je prostě blbý. Nedá se to okecat žádným desaterem, Vondra je realista, Niedermayer zelený federalista, pokud oba budou zvoleni (asi budou, tak velká katastrofa to pro společnou kandidátku nebude, aby sestava klesla ze současných osmi poslanců na míň než tři…), stejně budou každý v jiné frakci. Kdyby v Česku vládl rozum, Niedermayer by logicky táhl do voleb pod stejným praporem jako Nerudová a Peksa. Ano, není to možné, ale bylo by to logické – i to hodně vypovídá o poměrech v tomto světě.

Miroslav Kalousek přijal verdikt důstojně a věcně, připomněl, že měl nominaci z 12 krajů. To není jediná jedovatost v sedmiřádkovém sdělení na twitteru. Rozhodnutím přijímám. Proces, který k němu vedl, byl navíc zdrojem řady informací zajímavých jak pro mě, tak pro veřejnost, podotkl ještě.

Přesně tak se zachoval Jan Sladký Kozina, když postoval na twitteru:
Lomikare, Lomikare, do roka a do dne! Hin se hukáže, hdo z nás!
Možná že to bylo trochu jinak, ale jádro sedí.

  • Doplněk o 2 hodiny později, Kalousek píše na Twitteru:

Nikdy jsem nedělal politiku proto, abych „měl trafiku“. Vždycky proto, abych dělal práci, která mi dávala smysl. Jakkoliv si Senátu vážím, práce senátora by z řady důvodů pro mě smysl neměla.
Pečlivě a srozumitelně jsem to kolegům na výkonném výboru vysvětlil a zdůraznil, že do Senátu kandidovat nebudu. Půl hodiny poté, co jsem odešel, přijali toto usnesení.
Vždycky jsem si myslel, že mám smysl pro humor, ale tohle je vážně dada: Bez mé přítomnosti se domluví, kam kandidovat nesmím a bez mé přítomnosti se usnesou, kam bych kandidovat měl, i když nechci. 🙂

Takže to začalo dřív než do roka a do dne, to hdo z nás

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*