Češi mají jasno! Politici jsou většinou zkorumpovaní
Sdílet článek:

PZ

Co si myslí Češi o politicích a korupci? Výsledky nejspíš nepřekvapí. S názorem, že je většina politiků v Česku zkorumpovaná, se podle nejnovějšího průzkumu pro institut CEDMO ztotožnilo 63 procent dotázaných.

Takřka dvě třetiny Čechů si myslí, že jsou politici většinou zkorumpovaní. Názor převažuje mezi staršími lidmi, mladí mají k politikům větší důvěru. Víra v nezkorumpovanost je větší mezi voliči vládních stran, menší pak u opozičních. Vyplývá to z průzkumu Medianu pro institut CEDMO.

(Zdroj: Median pro institut CEDMO)

Roli v posuzování poctivosti hraje i vzdělání. Nejméně v to, že je většina politiků podplacená, věří vysokoškoláci, nejvíce pak lidé, kteří vystudovali střední školu bez maturity.

Ze všech voličů jsou o zkorumpovanosti politické reprezentace nejvíce přesvědčeni lidé, kteří v roce 2021 volili SPD, nejméně pak voliči koalice Spolu.

prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*