Glosa MM: Velký krok kupředu a velký krok pro Evropu
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Jen pro připomenutí, jak podle názoru čerstvého předsedy ODS Petra Fialy pracovala v roce 2014 EU:
„Kdekdo se spoléhá na nějaké bruselské recepty. Ale které to jsou? Znáte nějaké, které fungují? Já tedy ne.“
Kdy se to tak náhle změnilo k lepšímu, zní moje otázka.

„Musím říct, že jsme se významným způsobem posunuli. To, k čemu jsme dospěli v těchto hodinách, lze považovat za velký krok kupředu a velký krok pro Evropu,“ okomentoval průběh summitu novinářům v Bruselu český premiér Petr Fiala.
„Bylo schváleno rozhodnutí o rozšiřování Evropské unie. To, co je podstatné, tak zahájení přístupových jednání s Ukrajinou a Moldavskem a také otevření se za splnění určitých podmínek přístupovým jednáním Bosně a Hercegovině,“ řekl Fiala s tím, že došlo také k udělení statusu kandidátské země Gruzii.
Provolejme dvaapůlkrát hurá! Hurá, hurá, hu!
Sebevražda EU se konečně o značný kus přiblížila!

Rektor VŠE Dvořák prohlásil mimo jiné v televizi, že děkan Ševčík byl vyhozen též za „velmi nevhodné výroky o panu premiérovi“.
Předpokládám tedy, že celá naše kulturní fronta povstane jako jeden muž (feministkám se omlouvám za užití tohoto zcela nevhodného ustáleného spojení) a postaví se za děkana Ševčíka, neboť větší veřejně vyslovené bolševické zvěrstvo jeden aby pohledal…
p. s. Velmi nevhodné výroky o rektoru Dvořákovi rozhodně nevyslovujte!

Ministerstvo obrany nakoupí od zbrojařské firmy STV Group munici pro protitankovou zbraň RPG-7 až za 2,5 miliardy korun bez DPH.
Díky nákupu bude podle ministerstva v příštím roce možný výcvik ukrajinských vojáků na českém území.
Doufám, že všichni plátci daní se po této zprávě bezmezně zaradují, byť nepůjde o výcvik těch bojeschopných Ukrajinců, kteří před naverbováním do armády prchli k nám.
Ale vážně: neměly by se podobné výdaje hradit z dobrovolné válečné půjčky, na kterou by chcimírové a Putinovi švábi nemuseli nedobrovolně přispívat, zato však Černochová a další čactí válečníci by mohli zastavit své majetky a předvést se?

Slova k zapamatování, tentokrát ukrajinského prezidenta Zelenského:
Nejdůležitějším cílem ukrajinských sil je udržet a zničit ruskou armádu na Ukrajině.

The Washington Post píše, že americká rozvědka předpověděla porážku ukrajinské armády a selhání vojenských plánů kyjevského režimu. Úředníci ministerstva zahraničí však tyto informace skryli a informovali Washington o „velkých úspěších Kyjeva na frontě“.
Zdá se, že se hledá viník. Kdo to bude u nás?

Americký Senát včera výraznou většinou přijal návrh obranného rozpočtu pro další fiskální rok ve výši 886 miliard dolarů (asi 19,9 bilionu korun). Jde o částku o tři procenta vyšší než v loňském roce a nejvyšší za posledních více než 20 let.
Návrh zahrnuje mimo jiné krátkodobé prodloužení platnosti zákona o sledování zahraničních občanů využívajících americké poskytovatele telekomunikací.
Psst, Velký Bratr vás ve vašem vlastním zájmu sleduje a hlídá, takže můžete nadále klidně spát…

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Zdá se mi, že se z toho “bezpodmínečného zachování ukrajinských hranic” dělá zbytečně velký fetiš. Podívejme se, jak to bylo s námi: do roku 1918 jsme ani žádný vlastní stát neměli. Pak najednou docela velké Československo s Podkarpatskou Rusí (PR). Zanedlouho Sudety pryč, Slovensko pryč včetně PR. Zmenšili jsme se na méně než polovinu. No a stalo se nám něco tak strašného? Prostě jsme to akceptovali. Žádné území nestojí za ztráty mnoha set tisích mladých životů. Hranice se posledních 100 let v Evropě měnily zcela zásadně. A nikoho neubylo. Považuji mír za hodnotu absolutní. Mír je ještě důležitější než svoboda.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*