Dva optimistické proslovy a o médiích, kterým nikdo nevěří
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Video, které za pár dní zhlédlo přes 50 milionů lidí, o tom, že pravda má nakonec navrch. Optimistický názor autora asi nejsledovanějšího podcastu na světě. A nejčerstvější průzkum důvěry v americká média.

Tucker Carlson a Joe Rogan. Originál v odkazu na konci článku.

(1) Dokud si někde můžete přečíst pravdu, existuje naděje

Tucker Carlson je nejsledovanější americký komentátor kabelových televizí. Před několika dny odešel ze dne na den z televize Fox News. Důvody nejsou známy. Krátce po svém odchodu zveřejnil na Twitteru video, které shlédlo více než 50 milionů lidí. To je zhruba dvanáctkrát více, než byla sledovanost jeho večerního zpravodajství na Fox News. Ve svém dvouminutovém videu říká:

Překlad, mezititulky autor.

První věcí, kterou si v pauze uvědomíte, je, kolik opravdu milých lidí žije v této zemi, lidí, kterým záleží na tom, co je pravda.”

Další věc, které si všimnete, když se na chvíli zastavíte, je zjištění, jak neuvěřitelně stupidní je většina debat v televizi. Jsou naprosto mimo. Neznamenají nic. Za pět let si ani nebudeme pamatovat, že proběhly. Věřte mi jako někomu, kdo se jich účastnil.”

Některá témata jsou tabu

A přitom současně, a to je neuvěřitelné, o velkých tématech, to jsou ta, která určují naší budoucnost, se vůbec nemluví. Válka, občanské svobody, vědecký pokrok, demografické změny, síla korporací, přírodní zdroje. Kdy jste naposledy slyšeli opravdovou debatu a jakémkoli z těchto témat? To už je nějaký čas. Tyto debaty nejsou povoleny v amerických médiích. Obě politické strany a jejich sponzoři vědí, co jim přináší užitek, a spolupracují na potlačení jakékoli diskuze.”

Najednou vypadají Spojené státy jako stát jedné politické strany. To je depresivní, když si to člověk uvědomí. Ale to nepotrvá věčně. Současný stav nevydrží. Jsou bez jakýchkoli myšlenek. Nikdo jim ve skutečnosti nevěří. Sotva někomu vylepší život. Takový stav je z podstaty příliš směšný, aby vydržel, a proto nevydrží.”

Agresivní cenzura

Lidé u moci to vědí, a proto jsou hysteričtí a agresivní. Mají strach. Rezignovali na to, aby někoho přesvědčili, uchylují se ke hrubé síle. Ale to nebude fungovat. Když čestní lidé říkají, co je pravda, v klidu a bez rozpaků, stanou se mocnými. Ve stejný okamžik se lháři, kteří se snažili je umlčet, stanou slabšími. To je železný zákon vesmíru. Pravda má nakonec navrch.”

Naděje existuje

Kde můžete ještě najít Američany, kteří říkají pravdivé věci? Mnoho míst nezbývá, ale pár jich existuje a to stačí. Dokud je můžete poslouchat, existuje naděje.”

(2) Poslední zbytky kontroly

Joe Rogan je stand-up komik, herec a v současnosti autor jednoho z nejsledovanějších podcastů na světě. Společnost Spotify mu v roce 2020 zaplatila 200 milionů dolarů za výhradní práva na jeho distribuci. V jednom z posledních podcastů řekl:

Jsme na prahu nezastavitelné velké změny. Myslím, že nás to zasáhne jako zatracené tsunami. A myslím, že máme štěstí, že u toho budeme, až se celý svět posune. Korporace nebo vládní entity, které se snaží kontrolovat, o čem se mluví…je to jako, když se snaží udržet poslední zbytky kontroly, které jsou k dispozici. Já myslím, že musí nevyhnutelně prohrát. ”

(3) Američané viní média z rozdělování společnosti

Agentura AP zveřejnila včera výsledky průzkumu, podle kterého si většina Američanů myslí, že média nadělají více škody než užitku. Navíc 45% Američanů říká, že zprávám nevěří buď vůbec nebo velmi málo a pouze jeden ze šesti lidí má velkou důvěru ve schopnost médií nestranně a úplně informovat o událostech. Jedna z účastnic průzkumu prohlásila: Věřím internetu více než TV. Je lepší si něco vygooglovat.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*